czwartek, 17 maja 2018 07:07

60 dni kąpieliska nad Narwią

Napisane przez  mano
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
archiwum archiwum fot. www.mylomza.pl
W okresie letnim najchętniej odwiedzane przez łomżan miejsce do kąpieli i rekreacji ma być jednak otwarte w dwóch 30-dniowych okresach, od 22 czerwca do 21 lipca i od 22 lipca do 20 sierpnia. O tym czy tak będzie zadecyduje Rada Miejska, która podejmuje uchwałę o zezwoleniu na korzystanie z kąpielisk i wyrażeniu zgody na utworzenie miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli oraz określa sezon kąpielowy dla takich miejsc.

Wraz z początkiem tego roku weszła w życie nowa ustawa "Prawo wodne", która wprowadza istotne zmiany w zakresie organizacji i prowadzenia nadzoru nad kąpieliskami i miejscami okazjonalnie wykorzystywanymi do kąpieli. Wynika z niej, że mogą one funkcjonować w sezonie kąpielowym między 1 czerwca a 30 września jedynie przez okres nie dłuższy niż 30 dni.

Z myślą o bezpieczeństwie czynione są jednak starania, aby jedno z najchętniej odwiedzanych przez łomżan miejsc w okresie letnim, było zabezpieczone jak najdłużej.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, który formalnie odpowiada za funkcjonowanie łomżyńskiego "kąpieliska" jest już w trakcie procedur związanych z uruchomieniem miejsca okazjonalnie wykorzystywanego do kąpieli w dwóch terminach.

Jak mówi dyrektor Andrzej Modzelewski "kąpielisko" ma swoją specyfikę i nie można postawić boi w jednym miejscu – tłumaczy. To daje możliwość podzielenia jego funkcjonowania na dwa 30-dniowe okresy. Pierwszy rozpocząłby się już od zakończenia roku szkolnego (22 czerwca) i trwałby do 21 lipca. Drugi przewidziany jest na okres 22 lipca-20 sierpnia. O tym czy tak będzie zadecyduje Rada Miejska, która podejmuje uchwałę o zezwoleniu na korzystanie z kąpielisk i wyrażeniu zgody na utworzenie miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli oraz określa sezon kąpielowy dla takich miejsc.

W górę