dom lomza
niedziela, 10 czerwca 2018 20:24

Łomżyńskie święto strażaków [VIDEO i FOTO]

Napisane przez  mano/ UM
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Łomżyńskie święto strażaków [VIDEO i FOTO] fot. mylomza.pl
Na Starym Rynku odbyły się dziś powiatowe uroczystości Dnia Strażaka, połączone z nadaniem sztandaru Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łomży. Dyplom „małego bohatera” otrzymał niespełna 12-letni Dominik Truchel, który widząc dym w kotłowni domu zaalarmował straż pożarną. Dzięki czujności uratował siebie oraz młodszego brata.

Dziś zawód strażaka to nie tylko gaszenie pożarów, to także wiele innych interwencji ratujących ludzkie życie. Uroczystość na Starym Rynku była doskonałą okazją do odznaczeń i podziękowań. W Łomży pojawił się sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński.

- Zawsze jesteście gotowi, reagujecie w sposób profesjonalny, ofiarny – podkreślał wiceminister. Dodał, że w ubiegłym roku strażacy brali udział w ponad 500 tysiącach zdarzeń w całym kraju, a w województwie podlaskim tych interwencji było 12 tysięcy. Za niełatwą służbę strażakom podziękował też komendant główny Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadier Leszek Suski, oraz nadbryg. Jarosław Wendt, podlaski komendant wojewódzki PSP w Białymstoku.

Akt ufundowania sztandaru odczytał Lech Szabłowski, wicestarosta łomżyński i jednocześnie przewodniczący Społecznego Komitetu Fundacji Sztandaru Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łomży.

- Wspominając wszystkich wielkich poprzedników, współinicjatorów powstania struktur ochotniczej straży ogniowej na ziemi łomżyńskiej oraz struktur zawodowej straży pożarnej w Łomży. Doceniając rangę i znaczenie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łomży dla społeczności ziemi łomżyńskiej uroczystym aktem stanowimy i przekazujemy ufundowany przez społeczeństwo sztandar – czytał Lech Szabłowski.

Sztandar poświęcił biskup Tadeusz Bronakowski, a chwilę potem odbyło się symboliczne wbijanie gwoździ w jego drzewiec.

Strażacka uroczystość na Starym Rynku była okazją do przekazania medali, nagród i awansów. Odebrało jej kilkudziesięciu strażaków.

Mały bohater

Podczas uroczystości okolicznościowy dyplom „małego bohatera” z rąk wiceministra Zielińskiego otrzymał niespełna 12-letni Dominik Truchel. Pod koniec stycznia młody mieszkaniec Długoborza widząc dym w kotłowni domu zaalarmował straż pożarną. Do czasu przyjazdu strażaków chłopiec pozostawał w łączności z dyżurnym PSP w Zambrowie i wykonywał jego polecenia. Dominik Truchel dzięki czujności uratował siebie oraz młodszego brata.

6 komentarzy

 • Odpowiedz real niedziela, 10 czerwca 2018 21:18 Umieszczone przez: real

  Rozumiem, że flaga Unii Europejskiej została wcześniej zdjęta.

 • Odpowiedz :o niedziela, 10 czerwca 2018 21:27 Umieszczone przez: :o

  Oj, Real mało rozumiesz...
  Obejrzyj uważniej zdjęcia, zanim coś skomentujesz.
  A wracając do utopijnej idei jednego wielkiego państwa europejskiego, to wspomnisz niedługo moje słowa, jak wszyscy niedługo zaczną spierdzielać z tej islamsko - lewackiej Nibylandii.

 • Odpowiedz Fufuufuf niedziela, 10 czerwca 2018 22:39 Umieszczone przez: Fufuufuf

  Rudy to kolejny któremu do łba uderzyła woda sodowa. Warci siebie z Agnes i Tadziem.

 • Odpowiedz zibi123 niedziela, 10 czerwca 2018 22:57 Umieszczone przez: zibi123

  Agnes-Tadeo-zielinka

 • Odpowiedz real poniedziałek, 11 czerwca 2018 08:07 Umieszczone przez: real

  o, to już się pakuj. Ja jeszcze poczekam. Siejesz propagandę i filozofię nienawiści.

 • Odpowiedz Jozek poniedziałek, 11 czerwca 2018 11:36 Umieszczone przez: Jozek

  A gdzie artykuł o wyroku sądu w sprawie budowy przedłużenia ul. Zawadzkiej??? To nie jest ważne? Takie z was wdupołazy chrzanowskiego?

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu