dom lomza
wtorek, 12 czerwca 2018 07:49

RoboExe, czyli nauka i zabawa w jednym [VIDEO i FOTO]

Napisane przez  mj
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
W ramach trwających łomżyńskich juwenaliów odbyła się impreza RoboExe. Uczestnicy rywalizowali w turniejach gier wideo, zawodach robotów, programowania oraz rajdzie zdalnie sterowanych pojazdów. - Głównym celem jest popularyzowanie robotyki i informatyki, zachęcenie młodych ludzi do tego, żeby próbowali rozwijać swoje zdolności w tworzeniu, budowaniu i rozwiązywaniu praktycznych problemów – o inicjatywie RoboExe opowiada dr inż. PWSIiP Tomasz Kuźmierowski.

Do konkursu Robot Challenge czyli pierwszych zawodów robotów mobilnych stanęły drużyny z całego regionu. Swoje wynalazki zaprezentowały drużyny z Łomży, Białegostoku, Zambrowa, Kolna, Grajewa czy Ostrołęki. Roboty każdej z drużyn ścierały się ze sobą w konkurencjach jazdy wzdłuż linii, podjazdu po linii prostej, wyjazdu z labiryntu. Zawodnicy musieli również zaprezentować swoje konstrukcje.

Kolejnym z elementów RoboExe były zawody e-sportowe, czyli turniej gier wideo Gaming Cup 2018. Zorganizowano turniej drużynowy w popularną grę Counter Strike: Go, który rozegrany został na komputerach PC. Drugim tytułem turnieju była Fifa 18, w którą można było zagrać w turnieju indywidualnym 1v1 lub turnieju drużynowym 2v2. W tym przypadku mecze rozegrane były na konsolach PS4.

Startujący w Code Masters, czyli zawodach programowania rywalizowali, rozwiązując praktyczne zadania, które były tworzone m.in. przez lokalnych pracodawców. Co ciekawe, w tych zawodach wzięli udział nie tylko studenci, ale też uczniowie szkół średnich, a nawet trzech gimnazjalistów.

Ostatnią częścią RoboExe był rajd zdalnie sterowanych pojazdów skierowany do osób z własnymi kołowymi pojazdami. Na specjalnie przygotowanym torze placu parkingu przy PWSIiP można było pojeździć swoim autkiem.

Uczestnicy nie zawiedli i przedstawili podczas zawodów wiele ciekawych i innowacyjnych projektów. Zwycięzcy wszystkich z wydarzeń zostali nagrodzenie przez hojnych sponsorów. Wykorzystanie nowych technologii zachęciło wielu młodych do wzięcia udziału w wydarzeniu PWSIiP.

1 komentarz

  • Odpowiedz Czebu sobota, 16 czerwca 2018 18:29 Umieszczone przez: Czebu

    Cały czas Wam tłumaczę. Uczcie dzieci i młodzież elektroniki. Dla uczestników tego konkursu nie jest sztuką coś oprogramować, nie jest sztuką zbudować coś z gotowych modułów elektronicznych. Sztuką jest zbudowanie takiego modułu. Jak zbudować taki moduł, kiedy w Polsce brakuje części elektronicznych. Części trzeba byłoby sprowadzać z Chin. To jest sztuka. Jeszcze większą sztuką jest wyprodukowanie takich części w Polsce. Nie słyszałem, aby obecnie jakaś firma produkowała nowoczesne części elektroniczne. W Polsce nie ma komu zajmować się elektroniką. Tu jest poważny brak firm.

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu