środa, 13 czerwca 2018 12:46

Manewry ratownicze w łomżyńskim szpitalu [FOTO]

Napisane przez  mj
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Manewry ratownicze w łomżyńskim szpitalu [FOTO] fot. GR Nadzieja
Zarządcy obiektów, w których przebywają większe grupy ludzi, a zwłaszcza osoby chore, muszą być gotowi na trudne sytuacje. Jedną z nich jest pożar w budynku i ewakuacja osób. Szpital Wojewódzki w Łomży stał się dzisiaj miejscem, w którym przeprowadzono ćwiczenia ratunkowo-gaśnicze. Przed południem wspólnie dokonały je straż pożarna i Grupa Ratownicza Nadzieja.

brico lomza

- Dostałem zgłoszenie z monitoringu i telefonicznie, że w budynku A, na czwartym piętrze, na oddziale rehabilitacyjnym jest zadymienie. W takim wypadku została zadysponowana drabina. Dwa zastępy plus zastęp ratowniczy Grupy Ratowniczej Nadzieja. Powiadomiono policje, straż miejską i oczywiście kierownictwo – opowiada o ćwiczeniach dyżurny straży pożarnej.

Do przyjazdu straży ewakuowano 39 osób ze szpitala. Okazało się, że brakuje jednej osoby, po którą niezwłocznie do budynku udali się strażacy, którzy dotarli na miejsce. Zaginioną, nieprzytomną kobietę odnaleziono i przeniesiono do strefy bezpiecznej. Tam czekała na nią Grupa Ratownicza Nadzieja, która udzieliła jej pierwszej pomocy. Następnie została przewieziona do szpitala. Strażacy ugasili pożar i na tym zakończono ćwiczenia.

W manewrach brało udział łącznie 14 osób. Ze straży pożarnej udział wzięło 10 osób, z grupy ratowniczej zaś, były to 4 osoby. Na miejscu manewry koordynował zastępca dowódcy JRG st.kpt. Krzysztof Milewski.

Galeria zdjęć

W górę