dom lomza
środa, 13 czerwca 2018 12:46

Manewry ratownicze w łomżyńskim szpitalu [FOTO]

Napisane przez  mj
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Manewry ratownicze w łomżyńskim szpitalu [FOTO] fot. GR Nadzieja
Zarządcy obiektów, w których przebywają większe grupy ludzi, a zwłaszcza osoby chore, muszą być gotowi na trudne sytuacje. Jedną z nich jest pożar w budynku i ewakuacja osób. Szpital Wojewódzki w Łomży stał się dzisiaj miejscem, w którym przeprowadzono ćwiczenia ratunkowo-gaśnicze. Przed południem wspólnie dokonały je straż pożarna i Grupa Ratownicza Nadzieja.

- Dostałem zgłoszenie z monitoringu i telefonicznie, że w budynku A, na czwartym piętrze, na oddziale rehabilitacyjnym jest zadymienie. W takim wypadku została zadysponowana drabina. Dwa zastępy plus zastęp ratowniczy Grupy Ratowniczej Nadzieja. Powiadomiono policje, straż miejską i oczywiście kierownictwo – opowiada o ćwiczeniach dyżurny straży pożarnej.

Do przyjazdu straży ewakuowano 39 osób ze szpitala. Okazało się, że brakuje jednej osoby, po którą niezwłocznie do budynku udali się strażacy, którzy dotarli na miejsce. Zaginioną, nieprzytomną kobietę odnaleziono i przeniesiono do strefy bezpiecznej. Tam czekała na nią Grupa Ratownicza Nadzieja, która udzieliła jej pierwszej pomocy. Następnie została przewieziona do szpitala. Strażacy ugasili pożar i na tym zakończono ćwiczenia.

W manewrach brało udział łącznie 14 osób. Ze straży pożarnej udział wzięło 10 osób, z grupy ratowniczej zaś, były to 4 osoby. Na miejscu manewry koordynował zastępca dowódcy JRG st.kpt. Krzysztof Milewski.

Galeria zdjęć

3 komentarzy

 • Odpowiedz Nadzieja+ środa, 13 czerwca 2018 21:21 Umieszczone przez: Nadzieja+

  grupa ratownicza uratuje nas wszystkich Nadzieja w Łomży jak Lenin w ZSRR

 • Odpowiedz Walkirie czwartek, 14 czerwca 2018 07:32 Umieszczone przez: Walkirie

  Żałosne jest to że wszędzie lansowana jest ww grupa(z całym szacunkiem dla ich działań),na otwarciu SOR grupa a ja się pytam dlaczego nie zostali zaproszeni np.sanitariusze-ratownicy czyt:pracownicy SOR ...?
  Przecież to oni wykonują a przedewszystkim pracują na SOR a nie grupa "Nadzieja"
  Czy "kierownictwo" szpitala obawia się że pracownicy mogliby popsuć "imprezę" i opowiedzieć za jakie pieniądze pracują i do jakich prac są wykorzystywani przez wyższy personel...?

 • Odpowiedz Domi poniedziałek, 18 czerwca 2018 14:46 Umieszczone przez: Domi

  Walkirie.....

  odpowiedź jest prosta :) Firma Nadzieja lansowana jest wszędzie, bo księdza mają na czele, który korzystając ze swoich kontaktów wchodzi tam gdzie nie powinien:) Publiczna służba zdrowia jest ignorowana, ważne by kapłan miał lans.....ot taki tok myślenia. Sądzisz jeszcze, że gdziekolwiek oni są zapraszani to są ze szczerego serca zapraszani czy po prostu z "z góry" przyszedł nakaz zaproszenia ich.

  Smutne jest to, że wolontariusze tej grupy robią to z chęci i dobrze, że działają w sprawach ratownictwa, uczą pierwszej pomocy itp. To popieram całym serce, boli jedynie fakt, że "władze" firmy Nadzieja z darmowej pracy pasjonatów zrobili sobie siłę roboczą pakując pieniądze w.......każdy wie gdzie :)

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu