wigilia2018 dom lomza
środa, 13 czerwca 2018 15:01

Nowe drogi w gminie Łomża [FOTO]

Napisane przez  mj
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Nowe drogi w gminie Łomża [FOTO] fot. Gmina Łomża
W Podgórzu lada moment rusza przebudowa ul. Kościelnej. W ramach robót wykonane zostaną kanalizacja deszczowa, nowa nawierzchnia bitumiczna i wjazdy na posesję. Natomiast już skończona została droga prowadząca przez ul. Sosnową w Wygodzie.

brico lomza

Mieszkańcy Wygody cieszyć się mogą długo wyczekiwaną ulicą. Po wielu trudach związanych z uregulowaniem stanu prawnego pasa drogowego 11 czerwca odebrano od wykonawcy i oddano do użytku ul. Sosnową w Wygodzie. Remont obejmował nie tylko położenie nowej nawierzchni, ale również ułożenie chodników. Projekt w całości zrealizowany został ze środków gminnych, a jego wartość wyniosła 293 tys. zł.

Z kolei w miejscowości Podgórze w najbliższych dniach rozpocząć się mają roboty remontowe ul. Kościelnej. W pierwszym etapie wykonawca prac rozbierze istniejącą nawierzchnie i podbudowę. Wykona wykop na ok. 30 cm. W tym czasie ulica będzie całkowicie wyłączona z ruchu, aż do momentu wykonywania kanału deszczowego.

Asfalt rozebrany z ul. Kościelnej posłuży do remontu ul. Słonecznej oraz ul. Pięknej. W kolejnym etapie robót wykonane zostanie oświetlenie tych ulic. Następnie powstanie kanalizacja deszczowa oraz położona zostanie nawierzchnia bitumiczna. To właśnie tymi ulicami przejechać będzie można podczas utrudnień na ul. Kościelnej. Inwestycja w całości zrealizowana zostanie ze środków gminy, a jej koszt wyniesie 235 tys. zł. Roboty mają potrwać do listopada.

Galeria zdjęć

6 komentarzy

 • Odpowiedz Brawo brawo środa, 13 czerwca 2018 16:02 Umieszczone przez: Brawo brawo

  Brawo Panie Prezydencie Chrzanowski ! Widać, ze za Pana kadencji coś się dzieje !

 • Odpowiedz zygmunt z bema środa, 13 czerwca 2018 16:05 Umieszczone przez: zygmunt z bema

  widac w miescie w gminie tez cos jest

 • Odpowiedz darekk środa, 13 czerwca 2018 18:13 Umieszczone przez: darekk

  Budowa ul Zawadzkiej wstrzymana

  remontu ul Niemcewicza szybko nie będzie

 • Odpowiedz @@@@ środa, 13 czerwca 2018 20:33 Umieszczone przez: @@@@

  szkoda że nie w Jednaczwie !!!!

 • Odpowiedz E czwartek, 14 czerwca 2018 09:31 Umieszczone przez: E

  TO NIEPRAWDA PONIEWAŻ ULICA SOSNOWA JEST W DALSZYM CIĄGU NIE DOKOŃCZONA ZOSTAŁ JESZCZE OK. 100M ODCINEK DO ULICY NOWEJ WIĘC NIE MA SIĘ CZYM CHWALIĆ !!!

 • Odpowiedz matuzalem czwartek, 14 czerwca 2018 18:07 Umieszczone przez: matuzalem

  Jak się dotuje ścieki w Kupiskach i Konarzycach, to potem brakuje pieniędzy na inne inwestycje. Dlaczego 37 wiosek ma finansować podwyżkę opłat za ścieki w w/w miejscowościach? Bo tak zadecydowało 11 bezmyślnych radnych. Żaden z nich nie pomyślał, że działa na szkodę mieszkańców swojego okręgu. To są szkodnicy i jak najszybciej trzeba ich wyeliminować łącznie z wójtem.

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu