środa, 13 czerwca 2018 15:01

Nowe drogi w gminie Łomża [FOTO]

Napisane przez  mj
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Nowe drogi w gminie Łomża [FOTO] fot. Gmina Łomża
W Podgórzu lada moment rusza przebudowa ul. Kościelnej. W ramach robót wykonane zostaną kanalizacja deszczowa, nowa nawierzchnia bitumiczna i wjazdy na posesję. Natomiast już skończona została droga prowadząca przez ul. Sosnową w Wygodzie.

brico lomza

Mieszkańcy Wygody cieszyć się mogą długo wyczekiwaną ulicą. Po wielu trudach związanych z uregulowaniem stanu prawnego pasa drogowego 11 czerwca odebrano od wykonawcy i oddano do użytku ul. Sosnową w Wygodzie. Remont obejmował nie tylko położenie nowej nawierzchni, ale również ułożenie chodników. Projekt w całości zrealizowany został ze środków gminnych, a jego wartość wyniosła 293 tys. zł.

Z kolei w miejscowości Podgórze w najbliższych dniach rozpocząć się mają roboty remontowe ul. Kościelnej. W pierwszym etapie wykonawca prac rozbierze istniejącą nawierzchnie i podbudowę. Wykona wykop na ok. 30 cm. W tym czasie ulica będzie całkowicie wyłączona z ruchu, aż do momentu wykonywania kanału deszczowego.

Asfalt rozebrany z ul. Kościelnej posłuży do remontu ul. Słonecznej oraz ul. Pięknej. W kolejnym etapie robót wykonane zostanie oświetlenie tych ulic. Następnie powstanie kanalizacja deszczowa oraz położona zostanie nawierzchnia bitumiczna. To właśnie tymi ulicami przejechać będzie można podczas utrudnień na ul. Kościelnej. Inwestycja w całości zrealizowana zostanie ze środków gminy, a jej koszt wyniesie 235 tys. zł. Roboty mają potrwać do listopada.

Galeria zdjęć

W górę