labirynt dom lomza
poniedziałek, 09 lipca 2018 07:58

Studenci Wyższej Szkoły Agrobiznesu skaczą ze spadochronem! [VIDEO i FOTO]

Napisane przez  mj
Oceń ten artykuł
(4 głosów)
Studenci Wyższej Szkoły Agrobiznesu skaczą ze spadochronem! [VIDEO i FOTO] fot. mylomza.pl
Jeśli masz dość siedzenia przed telewizorem i chcesz przeżyć ekstremalną przygodę, to skok ze spadochronem jest dla ciebie strzałem w dziesiątkę. Przygotuj się na kursie pośród profesjonalistów i przekrocz swoje granice. Wyższa Szkoła Agrobiznesu wspólnie z Sekcją spadochronową Aeroklubu białostockiego przygotują cię na najbardziej ekscytujące 60 sekund twojego życia. I ty możesz poczuć te nieskrępowaną wolność.

brico lomza

Do oddania skoku nie wystarczą mocne nerwy. Przede wszystkim potrzebne jest odpowiednie przygotowanie pod okiem wysoce wykwalifikowanej kadry profesjonalistów. Instruktorzy z wieloletnim doświadczeniem, pasjonaci tej dyscypliny przeprowadzili w Wyższej Szkole Agrobiznesu szkolenia, które pozwoliły śmiałkom oddanie upragnionego skoku z wysokości ponad 1000 m nad ziemią.

- Szkolenie ma na celu przybliżenie sportu spadochronowego ludziom zainteresowanym. Może ktoś zaszczepi w sobie bakcyla i będzie to jego sposób na życie. Ci ludzie, którzy tutaj są w sporcie, zostają, skaczą wiele lat. Mogę powiedzieć na swoim przykładzie, zacząłem ten sport w 86 roku, no i tkwię w tym, już ładnych parę lat. Nie widzę jakiegoś spędzania czasu w innej formie niż skoki spadochronowe. Myślę, że jest to o wiele lepsze od puszki browaru w jednej ręce, a pilotem od telewizora w drugiej – mówi szef sekcji spadochronowej Aeroklubu białostockiego Mariusz Guzowski.

Pierwsze skoki w Aeroklubie Białostockim wykonano w 1952 r. i to one zapoczątkowały działalność sportową sekcji spadochronowej. Dzisiaj do skoku może przystąpić każda osoba, która ukończy szkolenie. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu uczestnik szkolenia nabierze odpowiedniego doświadczenia teoretycznego i praktycznego przed oddaniem skoku.

- Szkolenie mamy narzucone przepisami przez urząd lotnictwa cywilnego. Są tam odpowiednie działy: budowa spadochronu, higiena lotnicza, przepisy. Musimy zapoznać takiego kandydata, ze wszystkim, żeby był gotowy do skoku samodzielnego. Żeby wiedział, jak się zachowywać w powietrzu. Jak ma sterować tym spadochronem, w ogóle jak wygląda ten spadochron, z czego jest zbudowany. No i najważniejsze sytuacje niebezpieczne, które mogą go spotkać i jak ma wyjść z opresji – kontynuuje szef sekcji Aeroklubu białostockiego Mariusz Guzowski.

Skoki spadochronowe są dla tych, którzy chcą przeżyć silne emocje, których nie jest w stanie dać nic innego. Skoczkowie dla adrenaliny są w stanie wytrzymać ogromne ryzyko i pokonać strach. Studenci z Wyższej Szkoły Agrobiznesu przygotowywali się od 9 czerwca do oddania skoku ze spadochronem.

- Uważam, że jest to wielkim wyzwaniem, Przełamaniem w jakiś sposób swoich słabości. Wiadomo, wspomnienia na lata. Możliwość też rozwoju, bo to jest kurs. Dostaje się dowód, że uczestniczyło się w takich skokach. Myślę, że każdy by chciał to w jakiś sposób wykonać, tylko niektórych boli to, że się nie odważą skoczyć. Warto spróbować, warto przełamywać swoje słabości. Ja uważam, że jest to najważniejsze -– Adrian Mierzejewski, student WSA.

- Nie ma co ukrywać, stojąc na wysokości ponad 1000 m, to jest pewien strach – spojrzenie w dół, ale lubię przełamywać takie własne bariery. Kiedyś miałem problem z lękiem wysokości. Nie lubię, jak jest łatwo – mówi student Wyższej Szkoły Agrobiznesu Radosław Mrówka.

Chwila prawdy dla skoczka spadochronowego następuje właśnie podczas lotu samolotem, w momencie, gdy ostatecznie przygotowuje się do oddania skoku. Ta chwila jest decydująca, właśnie wtedy trzeba, mimo strachu odważyć się na krok w nieskrępowaną przestrzeń.

- Z perspektywy kandydata największym problemem jest podjęcie decyzji o samym skoku, bo to uczeń-skoczek ma podjąć taką decyzję i ma wyskoczyć. My przeprowadzamy skoki z samolotu typu gawron, jest to samolot trzy miejscowy. Skoczek musi wyjść na stopień, na zewnątrz, na wysokości 1200 m spojrzeć w dół, patrzeć na mnie, ja daję mu decyzję do skoku. Uważam, że to jest ogromna odwaga - szef sekcji spadochronowej Aeroklubu białostockiego Mariusz Guzowski.

Skoki spadochronowe to sport dla odważnych. O tym, czy warto takie ryzyko podejmować, zapytaliśmy po oddaniu skoku jednego ze studentów Wyższej Szkoły Agrobiznesu, który zdecydował się na uprawianie tego sportu.

- Adrenalina jest na pewno nie do opisania. No i jak tam jesteś na górze, to wszystko zupełnie inaczej wygląda, ale polecam każdemu, kto nie był, planuje, a kto chce. Przy takiej pogodzie widoki są piękne. Już zastanawiam się nad drugim skokiem – mówi na gorąco po oddaniu skoku student WSA Łukasz Borusiewicz.

5 komentarzy

 • Odpowiedz Paputka poniedziałek, 09 lipca 2018 09:13 Umieszczone przez: Paputka

  ALE CZAD! Jak im szkoła za to płaci to szacun!

 • Odpowiedz chodzi o kasę poniedziałek, 09 lipca 2018 09:38 Umieszczone przez: chodzi o kasę

  Taki skok to zawsze kilka stówek mniej w kieszeni - wątpliwa przyjemność!

 • Odpowiedz serce miasta poniedziałek, 09 lipca 2018 10:33 Umieszczone przez: serce miasta

  Dziennikarz portalu 4lomza Mirosław Derewońko na swoim profilu fb ogłosił start w wyborach na prezydenta Łomży. To już teraz domyślam się jaki jest powód, że kasują moje wypowiedzi na tym portalu. On będzie prowadził agresywną kampanię przeciwko Prezydentowi po to aby muzyk miała łatwiej, bo w debatach z Chrzanowskim nie ma najmniejszych szans ale teraz już ponad wszelką wątpliwość wiadomo dlaczego 4lomza bez przerwy pisze ohydne paszkwile na Prezydenta....to obrzydliwe....

 • Odpowiedz serce miasta poniedziałek, 09 lipca 2018 10:50 Umieszczone przez: serce miasta

  darekk stul mordę!

 • Odpowiedz hej wtorek, 10 lipca 2018 06:44 Umieszczone przez: hej

  Podobno Muzyk ma nie wystartować w nadchodzących wyborach, ma wyrzuty sumienia z tego jak się zachowała w trakcie swojej pracy w urzędzie. Chrzanowski ma wystartować i ma dużą szansę na wygraną.

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu