labirynt dom lomza
poniedziałek, 09 lipca 2018 15:32

Maturzyści sprawdzają egzaminatorów. Walczą o punkty!

Napisane przez  mj
Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Maturzyści chętnie korzystają z prawa do wglądu w swoje arkusze egzaminacyjne. Tylko dziś do Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży wpłynęły wnioski od 483 uczniów, którzy chcą sprawdzić swoją maturę osobiście. Te osoby mogą teraz przyjechać do siedziby OKE i zweryfikować ocenione testy dojrzałości.

brico lomza

- Każdy zdający egzamin maturalny ma prawo obejrzeć swoją pracę, czyli może skorzystać z prawa wglądu do sprawdzonej i ocenionej pracy egzaminacyjnej. To jest ustawowe prawo i z tego prawa sporo osób korzysta – mówi dyrektor OKE w Łomży Jolanta Gołaszewska.

Do łomżyńskiej OKE wnioski spływają z dwóch województw – podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Do dzisiaj wpłynęło już 483 takich wniosków.

- Osoby oglądają prace, mogą rozmawiać o nich z naszymi ekspertami i w terminie dwóch dni roboczych od wglądu, maturzysta może złożyć wniosek o weryfikację sumy punktów. Wtedy praca ponownie jest sprawdzana przez naszych ekspertów, przez egzaminatorów, których specjalnie do tego powołaliśmy. W ciągu siedmiu dni od wpłynięcia tego wniosku musi być wykonana weryfikacja. Natomiast odpowiedź maturzysta otrzymuje w ciągu czternastu dniu – dodaje dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej.

Jak informuje Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży, do tej pory około dwudziestu maturzystów odwołało się od wyników swoich egzaminów. Skala wglądów do swoich prac maturalnych jest bardzo podobna jak w latach poprzednich.

- Jest jeszcze dalszy etap. W terminie siedmiu dni od daty otrzymania informacji, o weryfikacji sumy punktów przez OKE, zdający może odwołać się jeszcze do Kolegium Arbitrażu Egzaminacyjnego. Ma siedem dni na to, i to odwołanie jest już do Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, ale przez dyrektora Okręgowej Komisji – o możliwościach odwołania mówi dyrektor Komisji Egzaminacyjnej w Łomży Jolanta Gołaszewska.

Pośród szkól przygotowujących uczniów do egzaminu dojrzałości, najlepiej wypadło I liceum ogólnokształcące, w którym test maturalny zdało 98,9 procent uczniów. Dwójka uczniów szkoły przy Bernatowicza poległa na egzaminie z matematyki. Drugie miejsce przypadło II liceum ogólnokształcącemu, którego 97,9 procent uczniów egzamin przeszło. Wynik szkoły obniżyło czworo uczniów, którzy nie zdali matury. Trzecim miejscem pod względem zdawalności poszczycić się może Liceum Katolickie, w którym test zdało 95,2 procent uczniów. Trójka uczniów nie zdała egzaminu.

Powiat M. Łomża: Wyniki egzaminu maturalnego w poszczególnych szkołach. Wyniki dotyczą absolwentów, którzy przystąpili do egzaminu maturalnego przeprowadzonego w maju 2018 r. po raz pierwszy i pisali arkusze standardowe w nowej formule. Zdawalność egzaminu maturalnego ustalona została dla absolwentów, którzy przystąpili do wszystkich egzaminów obowiązkowych w maju 2018 r.

Powiat łomżyński: Wyniki egzaminu maturalnego w poszczególnych szkołach. Wyniki dotyczą absolwentów, którzy przystąpili do egzaminu maturalnego przeprowadzonego w maju 2018 r. po raz pierwszy i pisali arkusze standardowe w nowej formule. Zdawalność egzaminu maturalnego ustalona została dla absolwentów, którzy przystąpili do wszystkich egzaminów obowiązkowych w maju 2018 r.

11 komentarzy

 • Odpowiedz serce miasta poniedziałek, 09 lipca 2018 16:34 Umieszczone przez: serce miasta

  Dziennikarz portalu 4lomza Mirosław Derewońko na swoim profilu fb ogłosił start w wyborach na prezydenta Łomży. To już teraz domyślam się jaki jest powód, że kasują moje wypowiedzi na tym portalu. On będzie prowadził agresywną kampanię przeciwko Prezydentowi po to aby muzyk miała łatwiej, bo w debatach z Chrzanowskim nie ma najmniejszych szans ale teraz już ponad wszelką wątpliwość wiadomo dlaczego 4lomza bez przerwy pisze ohydne paszkwile na Prezydenta....to obrzydliwe....

 • Odpowiedz NIE DLA CHRZANOWSKIEGO poniedziałek, 09 lipca 2018 17:45 Umieszczone przez: NIE DLA CHRZANOWSKIEGO

  Panicz oficjalnie podał, że NIE BĘDZIE STARTOWAŁ w wyścigu o stolec ratuszowy - sam rezygnuje.

 • Odpowiedz darekk poniedziałek, 09 lipca 2018 17:46 Umieszczone przez: darekk

  Panicz oficjalnie podał, że NIE BĘDZIE STARTOWAŁ w wyścigu o stolec ratuszowy - sam rezygnuje.

  Żegnaj...Bóg i PiS tak chciał :)

 • Odpowiedz Panidomu poniedziałek, 09 lipca 2018 17:58 Umieszczone przez: Panidomu

  Panicz oficjalnie podał, że NIE BĘDZIE STARTOWAŁ w wyścigu o stolec ratuszowy - sam rezygnuje.

  Żegnaj... Bóg i PiS tak chciał :)

 • Odpowiedz serce miasta poniedziałek, 09 lipca 2018 17:58 Umieszczone przez: serce miasta

  Panicz oficjalnie podał, że NIE BĘDZIE STARTOWAŁ w wyścigu o stolec ratuszowy - sam rezygnuje.

  Żegnaj...Bóg i PiS tak chciał :)

 • Odpowiedz +++ poniedziałek, 09 lipca 2018 18:05 Umieszczone przez: +++

  do rzeczy choloto to art.o maturach.Brawo maturzysci jak najwiecej sprawdzajcie

 • Odpowiedz za mlodymi poniedziałek, 09 lipca 2018 18:52 Umieszczone przez: za mlodymi

  gdzie ci podal hejt wrzucasz chlopcze!!!

 • Odpowiedz mieszkaniec poniedziałek, 09 lipca 2018 20:24 Umieszczone przez: mieszkaniec

  BRAWO!!! MATURZYŚCI SPRAWDZAJCIE.

 • Odpowiedz hej wtorek, 10 lipca 2018 06:41 Umieszczone przez: hej

  Podobno Muzyk ma nie wystartować w nadchodzących wyborach, ma wyrzuty sumienia z tego jak się zachowała w trakcie swojej pracy w urzędzie. Chrzanowski ma wystartować i ma dużą szansę na wygraną.

 • Odpowiedz Pa TRYK wtorek, 10 lipca 2018 07:56 Umieszczone przez: Pa TRYK

  Do rzeczy a nie piszecie, że Chrzanowski nie startuje. Na pewno bedzie startował pfff, załozy kapanie i wygra. A co do maturzystów, to dobrze, ze sprawdzaja, ja tez sprawdzalem

 • Odpowiedz Matyldia wtorek, 10 lipca 2018 07:59 Umieszczone przez: Matyldia

  No Chrzanowski to na pewno wystartuje, przecież ma poparcie, ostatnio 73%, a co za problem startować bez nom. Wiele polityków tak robi i wygrywa, albo wystartuje z innej partii. Mysle, ze nie odpusci, jest wprowadzony w sprawy Lomzy i na pewno jeszcze bedzie chcial tu duzo zrobic

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu