labirynt dom lomza
wtorek, 10 lipca 2018 07:25

W Łomży policjanci protestują. Będzie mniej mandatów

Napisane przez  mj
Oceń ten artykuł
(5 głosów)
Protestujący oflagowali łomżyńską komendę Protestujący oflagowali łomżyńską komendę fot. mylomza.pl
Dzisiaj rozpoczął się protest NSZZ Policjantów. Funkcjonariusze za drobne wykroczenia będą pouczać, zamiast wystawiać mandaty. Policjanci domagają się podniesienia płac, płatnych nadgodzin i cofnięcia reformy emerytalnej. Związek policjantów zapowiada strajk włoski oraz ogólnopolską manifestację, jeśli rząd nie spełni ich postulatów.

brico lomza

- W Łomży protest będzie wyglądał podobnie jak w innych miastach. Nie jestem w stanie powiedzieć, ilu policjantów weźmie udział. Protest będzie polegał na tym, że policjanci w przypadku drobnych wykroczeń zarówno w ruchu drogowym, jak i porządkowych nie będą wystawiali mandatów karnych, a będą stosowali pouczenia – mówi podinspektor Wojciechowski z NSZZ Policjantów Łomża.

- Już wcześniej oflagowaliśmy siedziby jednostek policji takimi niebieskimi flagami, to są nasze barwy związkowe. Oprócz tego niektóre radiowozy mają chorągiewki z barwami niebieskimi – mówi podinspektor Wojciechowski.

W przypadku, gdy policjanci w dalszym ciągu nie będą w stanie porozumieć się z MSWiA, to 1 sierpnia może dojść do strajku włoskiego. Jeśli i to nie sprawdzi wywoła w rządzie pozytywnego rozpatrzenia postulatów związkowców, na wrzesień szykowana jest ogólnopolska manifestacja wszystkich służb mundurowych.

Policjanci żądają uzupełnienia braków kadrowych, płatnych nadgodzin. Związkowcy domagają się podwyżki płac o 650 zł. Kolejnym postulatem jest cofnięcie reformy emerytalnej z 2013 r. Mundurowi wtedy mogli odejść po 15 latach służby, otrzymując 40 proc. wysokości ostatniego wynagrodzenia. Z każdym kolejnym przepracowanym rokiem poziom emerytury wzrastał, nawet do 75 proc. NSZZ Policjantów walczy również o to, aby funkcjonariusz otrzymywał 100 proc. wynagrodzenia chorobowego w ciągu pierwszych 30 dni choroby.

17 komentarzy

 • Odpowiedz Joanna W wtorek, 10 lipca 2018 08:40 Umieszczone przez: Joanna W

  Popieram! Rząd PiS dał menelom i nierobom na wódę (500+ i inne) to dlaczego policjanat (strażak, żołnierz itd) ma dostawać tyle samo za swoją służbę co nierób zasiłku za nieróbstwo?

 • Odpowiedz Paweł Nowociński wtorek, 10 lipca 2018 09:39 Umieszczone przez: Paweł Nowociński

  Zgadzam się z Tobą Joanno. Popieram jak najbardziej protest. Służby mundurowe pracują na 3 zmiany, weekendy, święta itp. Na co dzień użerają się z patologią za grosze. Rząd wspiera nierobów kosztem ludzi pracujących.

 • Odpowiedz obserwator wtorek, 10 lipca 2018 09:40 Umieszczone przez: obserwator

  Mam apel do policji w Łomży: kiedy zaczniecie przestrzegać umówionych godzin kontroli autokarów wycieczkowych? Oczekujące grupy na wyjazd albo opóźniają swoje wyprawy co odbija się na uszczupleniu opłaconych programów wycieczek albo też oczekując w nieskończoność rezygnują z kontroli.
  Jeśli placówka policji nie jest w stanie rzetelnie wywiązać się z wcześniejszej umowy, to powinna się z tego wytłumaczyć.
  Wszystko rozumiem, ale odwalanie lipy nikomu dobrze nie służy. Interesowałem się problemem w Białymstoku i nie mają z tym żadnych problemów.

 • Odpowiedz Cenzura na 4lomza. Portal usunął temat niekorzystny dla Muzyk wtorek, 10 lipca 2018 09:48 Umieszczone przez: Cenzura na 4lomza. Portal usunął temat niekorzystny dla Muzyk

  Nowy temat | Spis tematów | Przejdź do wątku | Szukaj Nowszy wątek | Starszy wątek
  Agnieszka Muzyk rezygnuje?
  Autor: general (---.dynamic.gprs.plus.pl) Data: 10-07-18 07:31

  Taka informacja pojawiła się wczoraj na forum portalu 4lomza. Jak pisał jeden z internautów Pani Agnieszka miała nie wytrzymać dręczących ją wyrzutów sumienia za perfidne działania przeciwko swojemu byłemu przełożonemu. Podobno wielu dotychczasowych jej znajomych miało się od niej odwrócić i zrozumiała że nie ma najmniejszych szans na wygraną z Chrzanowskim.

  Odpowiedz na tę wiadomość

  Re: Agnieszka Muzyk rezygnuje?
  Autor: norman_x (---.centertel.pl) Data: 10-07-18 07:36

  I niech rezygnuje. Po tym wszystkim co zrobiła to będzie najlepsza decyzja. Zresztą i tak nie wygra wyborów, więc po co startować.

  Odpowiedz na tę wiadomość

  Re: Agnieszka Muzyk rezygnuje?
  Autor: Tadeusz63 (---.play-internet.pl) Data: 10-07-18 07:37

  nic podobnego walczy i będzie walczyć aby być pierwszą damą Łomży. Wyjazd na pielgrzymkę na Janą Górę tylko to potwierdza...

  Odpowiedz na tę wiadomość

  Re: Agnieszka Muzyk rezygnuje?
  Autor: general (---.dynamic.gprs.plus.pl) Data: 10-07-18 07:40

  Osoby które blisko są byłej zastępcy prezydenta dziwnie nabrały wody w usta. Myślę że próbują wpłynąć na nią aby zmieniła decyzje.

 • Odpowiedz akwi wtorek, 10 lipca 2018 11:00 Umieszczone przez: akwi

  ZIELIŃSKI TWOJ KONIEC BLISKI.

  LANS I FAŁSZ MOGŁ BY BYĆ TWOJĄ ZONĄ.

 • Odpowiedz Forever PIS wtorek, 10 lipca 2018 11:29 Umieszczone przez: Forever PIS

  ZIELINSKI ZA MAŁO DOPIESCIŁES NASZYCH POLICJANTÓW.
  TY PRZEMAWIAŁES A ONI CO??? ROBIĄ CI TŁO. NIKOGO NIE ZAPRASZALEŚ Z POSŁÓW JAK PRZYJEŻDZAŁEŚ DO ŁOMŻY, BO SAM CHCIAŁEŚ LŚNIĆ W BLASKU, NAWET NA FESTYNIE U GODLESIA OD KAPCI I NAMIOTU Z REKLAMA BROWARU NIE WPUSCIŁEŚ AGNIESZKI NA SCENE.

  A TERAZ WYCHODZĄ PROTESTY. TWOJ CZAS PRZEMINIE.

 • Odpowiedz Rafał Jankowski wtorek, 10 lipca 2018 11:37 Umieszczone przez: Rafał Jankowski

  Brawo!Już dawno powinno to sie zdarzyć! Trzymajcie się policjanci i nie hołdujcie zasadzie wyrabiania norm i zasadzie:je.....ać , karać , nie wyróżniać...Policja jest od pilnowaie ładu i prorządku a nie od zasilania budżetu mandatami , które w 90% były bezpodstawne. Pozdrawiam serdecznie. Jankes

 • Odpowiedz ... wtorek, 10 lipca 2018 12:12 Umieszczone przez: ...

  @ Oserwator

  Zadzwoń i powiedz, że masz podejrzenie, że kierowca autokaru jest wczorajszy i wybiera się na wycieczkę autokarem. Będą w kilka minut :D

 • Odpowiedz kasiakasia wtorek, 10 lipca 2018 13:25 Umieszczone przez: kasiakasia

  Jak najbardziej popieram protest mundurowych, ale bądżmy szczerzy, nic to nie da. Rząd doskonale wie, że ta grupa zawodowa tak naprawdę nie może protestować i musi wykonywać swoje obowiązki, bo to służba, a nie praca. A rząd będzie wolał dalej rozdawać pieniądze patologii na 500+ i inne.

 • Odpowiedz Paszol won wtorek, 10 lipca 2018 15:03 Umieszczone przez: Paszol won

  Moim zdaniem powinni obciąć kasę policjantom , obcinają samorządowcom i mundurowym można. Tu i tu służba. Tylko takiegoż trenera, burmistrza czy wójta obsmarowuja i nie będą mieli skrupułów a policjanta już nie....taka sprawiedliwość.

 • Odpowiedz Kasa wtorek, 10 lipca 2018 16:11 Umieszczone przez: Kasa

  500+,300+ rozdawnictwo rządu zakończy się tragicznie dla całego społeczeństwa,to kupowanie wyborców,każdy powinien zarobić na siebie i swoją rodzinę a rozdawanie pieniędzy nie rozwiąże problemu ubóstwa.

 • Odpowiedz Ludzik wtorek, 10 lipca 2018 17:29 Umieszczone przez: Ludzik

  Jestem z wami policjantami. To wasza teudna służba w piatek swiatek i niedzielę. Podziwiam i szanuję.

 • Odpowiedz na jedno miejsce znajdzie się 10 wtorek, 10 lipca 2018 17:51 Umieszczone przez: na jedno miejsce znajdzie się 10

  Kolejna nadzwyczajna kasta.
  A czemu panowie policjanci chcą być nadobywatelami. Polacy pracują do 65 lat. Przechodzą po 40tce na emeryturkę i nagle na odmłód im idzie. Na taryfe albo na ochroniarzy czy inne interesy. To tej grupie zawodowej Tusku powinien podnieść wiek emerytalny do reszty polaków.

 • Odpowiedz Ech wtorek, 10 lipca 2018 18:19 Umieszczone przez: Ech

  Do wszystkich imbecyli. To zaden przywilej, tylko rekompensata za stracone zdrowie. Mam nadzieje, ze nigdy w zyciu sie wam nie zdarzy sytuacja, w ktorej bedziecie potrzebowali pomocy. A ja bedziecie potrzebowali to chociaz honor wam nie pozwoli na te pomoc, o ile wiecie co to znaczy. Skoro uwazacie, ze oni maja tak dobrze to zapiszcie sie. Widzisz jak pracuja potem? A wyobrazasz sobie sytuacje, ze te emerytury to sa bardzo niskie? Gdyby mieli duzo kasy to nikt by nie pracowal. Ale mysle, ze to dla ciebie za trudne do wyobrażenia. A skoro mowisz, ze taka rownosc, to pomyslales sobie ile razy w zyciu pan w okienku, a pan na ulicy ryzykuje swoim zyciem? Kto bardziej? A moze taki radny? Co?podaj przyklad :)

 • Odpowiedz łapiduch wtorek, 10 lipca 2018 19:27 Umieszczone przez: łapiduch

  Tylko 15 lat i emerytura? - jestem w szoku!!!
  Gdy już na ulicę się nie nadają zawsze można przenieść ich do prac powiedzmy biurowych. Niech pracują przynajmniej do sześćdziesiątki.
  Dużo ludzi pracuje w soboty i niedziele i na trzy zmiany. Taki przywilej to przegięcie. Szok, po prostu szok!

 • Odpowiedz Mmmmmmm wtorek, 10 lipca 2018 22:02 Umieszczone przez: Mmmmmmm

  Moja ciotka w policies pracuje do 30 na bezrobociu . A za dwa Lata na emeryturkie .,, cytuje teraz to zyje jak ponczek w masle ,, slowa ciotki z policji

 • Odpowiedz cyc szef wtorek, 10 lipca 2018 22:58 Umieszczone przez: cyc szef

  bloczek caly ma byc wypisany!! macie karac wszystkich , pieszych, pijanych ch...j mnie obchodzi za co.

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu