dom lomza
środa, 11 lipca 2018 10:02

Uczył się na zawodowego kierowcę, został Biskupem! Dzisiaj obchodzi urodziny

Napisane przez  mano
Oceń ten artykuł
(5 głosów)
Biskup diecezjalny Janusz Stepnowski obchodzi dzisiaj swoje sześćdziesiąte urodziny. Duchowny urodził się 11 lipca 1958 r. w Ostrołęce, w parafii pw. Nawiedzenia NMP. Obecnie jest biskupem łomżyńskim.

brico lomza

Janusz Stepnowski uczył się na kierowcę w szkole zawodowej, następnie edukację kontynuował w Technikum Mechanicznym.

Studia filozoficzno-teologiczne ukończył w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży w latach 1979 - 1985. Na początku studiów seminaryjnych został powołany - w ramach represji rządu komunistycznego wobec Kościoła - do służby wojskowej na sześć miesięcy. Mimo tej przeszkody studia ukończył w przewidzianym czasie i otrzymał świecenia kapłańskie z rąk Księdza Biskupa Juliusza Paetza.

Po święceniach został skierowany na studia specjalistyczne na Uniwersytecie w Pamplonie (Hiszpania) - Wydział Prawa Kanonicznego, które ukończył w 1989 r., zdobywając tytuł doktora Prawa Kanonicznego. W 1989 rozpoczął pracę w watykańskiej Kongregacji ds. Biskupów. W 2005 otrzymał godność prałata honorowego „Jego Świątobliwości”.

11 listopada 2011 papież Benedykt XVI mianował go biskupem diecezjalnym diecezji łomżyńskiej po tym jak biskup Stanisław Stefanek, osiągnąwszy 75 lat, zgodnie z prawem kanonicznym złożył papieżowi rezygnację.

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu