dom lomza
czwartek, 12 lipca 2018 07:18

Obywatele UE mogą wybrać, czy chcą zmieniać czas z letniego na zimowy

Napisane przez  mj
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Komisja Europejska przeprowadza internetową ankietę, w której obywatele mogą zagłosować, czy są za, czy przeciw dwukrotnemu przestawianiu zegarów w ciągu roku. Głosowanie zostanie zamknięte 16 sierpnia. Zainteresowanie jest tak duże, że serwery Komisji Europejskiej co rusz się zawieszają. Należy więc uzbroić się w cierpliwość.

brico lomza

Nie jest to pierwsza dywagacja na ten temat. W Polsce października 2017 r. przedstawiony został projekt autorstwa PSL, który zakładał brak zmiany czasu na letni i zimowy. Projekt poparła jednogłośnie sejmowa komisja administracji i spraw wewnętrznych. Choć ustawa została poparta przez sejmową komisję to, nie została ona dalej procedowana ze względu na konieczność zmiany dyrektywy UE.

Przewodniczący ludowców w województwie podlaskim Stefan Krajewski zakładał wtedy, że skończenie ze zmianami czasu korzystnie wpłynie zarówno na ludzi, jak i na zwierzęta hodowlane.

- Zmiana czasu prowadzi do dużego zamieszania, wielu problemów zdrowotnych. Rozdrażnienie, nerwowość. Inna rzecz to przecież zmiany w komunikacji, problem dla ludzi, którzy pracują w systemie dwuzmianowym. Jest to wszystko niepotrzebne. Ma to też negatywny wpływ na zwierzęta hodowlane. Zmienia się godzina udoju, zmienia się czas karmienia. Teraz wszystkie te czynności są przeprowadzane bardzo skrupulatnie. Nie ma żadnych merytorycznych argumentów za pozostaniem przy zmianach czasu - mówił Krajewski.

Po raz pierwszy zmianę czasu z zimowego na letni zastosowali podczas I wojny światowej Niemcy. W Polsce zmiana czasu z obowiązuje nieprzerwanie od 1977 roku. Jej wprowadzenie czterdzieści lat temu było związane z oczekiwanymi przez ówczesne władze oszczędnościami na energii i świetle. Rozróżnienie na czas zimowy i letni stosuje się we wszystkich krajach europejskich z wyjątkiem Islandii i Białorusi. W 2014 roku na stałe na czas zimowy przeszła Rosja.

Europejczycy mogą wybrać wariant z dwukrotną zmianą lub porzuceniem dotychczasowego porządku. Swój głos w ankiecie przeprowadzanej przez Komisję Europejską można oddać na stronie: https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/2018-summertime-arrangements?surveylanguage=PL

8 komentarzy

 • Odpowiedz Ks.Popiel nikt wam nie odbiera prawa do afiszowania się z Krzyżem ale na Boga zdejmijcie z niego Bożego Syna czwartek, 12 lipca 2018 07:54 Umieszczone przez: Ks.Popiel nikt wam nie odbiera prawa do afiszowania się z Krzyżem ale na Boga zdejmijcie z niego Bożego Syna

  Piszę to BoBoli  patrzę na zegar "zegarmistrzów światła purpurowych" czas apokalipsy idealnie wpisuje się z godziny około trzeciej na około szóstą godzinę kiedy został zdjęty z krzyża ...

  ... i krzyż Ten pusty został do czasu kiedy wyznawcy zaborczej miłości bliźniego dla siebie samego cofnęli czas i zatrzymali w czasie to zdjęcie ... z krzyża nadal patrzącego na świat stworzony w 6 słownie SZEŚĆ D N I i opętany czasem honoru wyznawców pewnej Hierarchii ... wartości(danych)z kamiennych algorytmów życia na ziemi Tej ziemi

  ps

  Jezu mówił że odbuduje świątynię w 3 słownie TRZY D N I czyli w połowę czasu stworzenia świata pytanie brzmi

  Ile to LAT Świetlnych ...potrzeba na przekształcenie religijnego ciemnogrodu aby nauka Jezusa w pełni zdjęta z krzyża i z martwych wstała na nowo zajaśniała nad cmentarna świątynią zegarmistrzów światła purpurowych - purpuratów będących zawalidrogą - zawadą (por. Mt16 18-23 do nadal) na drodze czasu zbawienia nieprawdaż ?

 • Odpowiedz ... czwartek, 12 lipca 2018 08:09 Umieszczone przez: ...

  komisja europejska mogła by zbadać zasadność wieszania na krzyżu substytutu (na obraza i podobieństwa człowieka) człowieka według prawa chrześcijańskiego jakby na to nie patrzeć tylko z nazwy gdyż taka forma fetyszu przemocą zatrzymaną w czasie to obraza Boska wynikająca z bałwochwalstwa tych co miłość bliźniego niosą z takim "sztandarem"


  niech w urzędach te krzyże sobie wiszą ale na Miłość Boską niech nie są profanacją ludzkiego człowieczeństwa pamięci Matki która w imię Ojca i Ducha Świętego zdjęła Syna z Krzyża kilkanaście wieków temu

 • Odpowiedz ? czwartek, 12 lipca 2018 08:16 Umieszczone przez: ?

  a czy obywatele chcą zmienić czas

  z czasu honoru na czas po apokaliptyczny
  i przejść z czasu piekła na ziemi Tej Ziemi na czas bardziej klimatyczny ?

 • Odpowiedz spejson66 czwartek, 12 lipca 2018 10:06 Umieszczone przez: spejson66

  ?

 • Odpowiedz spejson66 czwartek, 12 lipca 2018 10:07 Umieszczone przez: spejson66

  PO CO KOMU TA ZMIANA CZASU CZŁOWIEK TYLKO ROZBITY PRZEZ TO JEST ZOKONCZCIE TO RAZ NA ZAWSZE CO ZA DEBIL TO WYMYSLIŁ

 • Odpowiedz vchyhr czwartek, 12 lipca 2018 10:16 Umieszczone przez: vchyhr

  W mojej wiosce 14 chłopa przejdzie na czas zimowy, a 16 zostanie przy letnim. Mówią, że krowy więcej mleka dają. Wójt i szkoła jak zwykle poczekają na decyzję Centrali w Maskwie ! Z Unijnym Pozdrowieniem wasz donosiciel Klekotko.

 • Odpowiedz stary kierowca czwartek, 12 lipca 2018 10:31 Umieszczone przez: stary kierowca

  Gdy będzie tylko czas letni to może i opon zimowych nie trzeba będzie zakładać.

 • Odpowiedz przykładowe imię czwartek, 12 lipca 2018 15:44 Umieszczone przez: przykładowe imię

  Wypełnione i podałam dalej. Jestem za zlikwidowaniem zmiany czasu. Zawsze po zmianie czasu psuje mi się rytm dnia i przez jakiś czas jestem trochę nieprzytomna.

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu