dom lomza
piątek, 03 lutego 2012 13:04

Budują mimo mrozu- FOTO

Napisała  PaW
Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Budowa bulwarów trwa mimo siarczystego mrozu. Przerwa nadejdzie dopiero 1. marca, kiedy rozpocznie się okres lęgowy ptaków. Budowa bulwarów trwa mimo siarczystego mrozu. Przerwa nadejdzie dopiero 1. marca, kiedy rozpocznie się okres lęgowy ptaków. fot. Urząd Miasta w Łomży (www.lomza.pl)
Nie mróz, ale okres lęgowy ptaków sprawi, że staną prace przy budowie łomżyńskich bulwarów. W tej chwili, jak informuje Anna Sobocińska, rzecznik prasowy prezydenta Łomży, zaawansowanie pierwszego etapu budowy bulwarów można określić na poziomie ok. 60 proc.

- Mróz nie przeszkadza w realizacji prac przygotowawczych do oblicowania betonem ścianek szczelnych - wykonywane są roboty zbrojarskie i szalowanie ścianek szczelnych. Przerwa w realizacji prac na bulwarach nastąpi w okresie lęgowym ptaków, między 1 marca a 31 lipca. Zgodnie z decyzją środowiskową, w tym okresie  nie można wykonywać robót budowlanych na bulwarach- dodaje Anna Sobocińska.

Po obowiązkowym "przestoju" na budowie, latem mają ruszyć prace związane z zakończeniem portu i mariny, wykonaniem robót drogowych, przygotowaniem ciągów pieszych, rowerowych i miejsc postojowych czy budową hangaru na łodzie. Urządzana będzie również zieleń oraz kończone roboty sanitarne i elektryczne.

Pierwszy etap budowy bulwarów, zgodnie z przyjętym harmonogramem, ma zakończyć się w listopadzie tego roku.

Galeria zdjęć

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu