dom lomza
wtorek, 07 sierpnia 2018 14:30

Program łomżyńskich obchodów Święta Wojska Polskiego

Napisał  mj
Oceń ten artykuł
(3 głosów)
fot. zeszłoroczne obchody święta WP, fot, lomza.pl fot. zeszłoroczne obchody święta WP, fot, lomza.pl
W 98. rocznicę „Cudu nad Wisłą” i bohaterskiej obrony Łomży podczas wojny 1920 roku, Prezydent Łomży, Starosta Łomżyński oraz Dowódca 13. Batalionu Lekkiej Piechoty, Kierownik Warsztatów Technicznych Łomża 2. Regionalnej Bazy Logistycznej i Komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień, zapraszają na łomżyńskie obchody Święta Wojska Polskiego.

W programie:

13 sierpnia 2018 r.
godz. 11.30 - złożenie kwiatów przed tablicą marszałka Józefa Piłsudskiego (Domek Pastora, ul. Krzywe Koło 1)
godz. 12.00 - spotkanie Prezydenta Łomży i Starosty Łomżyńskiego z kadrą Wojska Polskiego i przedstawicielami organizacji kombatanckich (Ratusz, Stary Rynek 14)

14 sierpnia 2018 r.
godz. 14.00 - uroczysta zbiórka żołnierzy i pracowników Wojska Polskiego stacjonującego w Łomży (Al. Legionów 133, Łomży przed pomnikiem 33 pp.)
godz. 15.00 - spotkanie żołnierskich pokoleń, pokazy sprzętu i wyposażenia wojskowego, koncert okolicznościowy i impreza plenerowa „Wojsko na swojsko” (tereny przy Klubie Wojskowym, Al. Legionów 133)

15 sierpnia 2018 r.
godz. 9.30 - złożenie kwiatów przed pomnikiem Żołnierzy 33 pp. (Pl. Papieża Jana Pawła II)
godz. 10.00 - Msza św. w intencji Ojczyzny i Żołnierzy Wojska Polskiego (Katedra Łomżyńska)
godz. 11.15 - symboliczne odsłonięcie muralu Marszałka Józefa Piłsudskiego (Pl. Niepodległości 15)
godz. 11.30 - zapalenie zniczy na mogiłach żołnierskich (Cmentarz przy ul. M. Kopernika)
godz. 18.00 - Koncert Patriotyczny z okazji Święta Wojska Polskiego wystąpią: Andrzej Nowak i Złe Psy oraz Sova (Stary Rynek)

21 komentarzy

 • Odpowiedz Woda wtorek, 07 sierpnia 2018 14:58 Umieszczone przez: Woda

  Ciekawe czy do tej pory włączą ciepłą wodę, bo na uroczystościach może nie być tak przyjemnie...

 • Odpowiedz Chrzanowski nie chcemy Ci, idź do jakiejś firmy pracować ! wtorek, 07 sierpnia 2018 16:05 Umieszczone przez: Chrzanowski nie chcemy Ci, idź do jakiejś firmy pracować !

  Chrzanowski! Robi się znowu cieplo A na plaży nie ma ratowników? Ty chcesz prezydentem zostać na drugą kadencję? Za co? Wolne żarty, w PiS jesteś 14 lat a nie potrafisz plaży zapewnić na cały rok

 • Odpowiedz Forever PIS wtorek, 07 sierpnia 2018 17:49 Umieszczone przez: Forever PIS

  cepie remonty są wszedzię...i to nie wina nikogo ,że trzeba cieplownie co roku modernizować..ciemnogród


  patrz w kolnie!!!

  Mieszkańcy Kolna przez najbliższy tydzień nie będą mieli ciepłej wody. Przerwa w dostawie ciepła nastąpi dziś (06.08) i potrwa do niedzieli (12.08). Przestój spowodowany jest koniecznością przeprowadzenia niezbędnych prac remontowo-konserwacyjnych w Ciepłowni. Na dodatek nieczynna będzie też Pływalnia Miejska. – Pozostałe obiekty oczywiście będą czynne, siłownia, hala, boiska zewnętrzne – mówi Andrzej Powichrowski z Kolneńskiego…

 • Odpowiedz akwi wtorek, 07 sierpnia 2018 17:52 Umieszczone przez: akwi

  czytaj i pretensje do posłów za uchwalenie nowego prawa wodnego!!!!
  Odkąd Polska wstąpiła do Unii Europejskiej, w Prawie wodnym pojawiło się rozróżnienie kąpielisk i miejsc, które były wykorzystywane do kąpieli. Te pierwsze, kąpieliska „z prawdziwego zdarzenia” to miejsca z czystą wodą, odpowiednią gospodarką ściekową i regularnymi badaniami czystości. Nowe Prawo wodne wprowadza zmiany dotyczące tych drugich.

  Nowe Prawo wodne 2018: nowelizacja
  Zgodnie z nowymi przepisami pojęcie „miejsca używanego do kąpieli” jest przekształcone w „miejsce okazjonalnie używane do kąpieli”, a okres użytkowania takich miejsc został skrócony jedynie do... 30 dni w roku. Oznacza to, że ludność w wielu gminach w Polsce tylko przez nieco ponad 4 tygodnie będzie miała okazję korzystać z letnich kąpieli nad rzeką czy jeziorem.

  Dotąd nie wiadomo, ile miejsc używanych do kąpieli znalazło się w zasięgu nowego Prawa wodnego, jednak wizja zmian w przepisach zmotywowała wiele gmin do starania się o utworzenie na swoim terenie „kąpieliska”. W innych władze próbują dostosować się do zmian lub je obejść. W niektórych gminach kąpieliska będą czynne w weekendy, tak by suma „dni kąpielowych” wyniosła 30. Oryginalnym podejściem wykazała się Rada m. st. Warszawy: nad Jeziorkiem Czerniakowskim, które jest latem chętnie odwiedzane przez miłośników kąpieli, wytyczono aż trzy „miejsca okazjonalnie przeznaczone do kąpieli” i każde z nich będzie otwarte przez miesiąc.

 • Odpowiedz akwi wtorek, 07 sierpnia 2018 17:52 Umieszczone przez: akwi

  https://www.radiozet.pl/Styl-zycia/Kapiele-w-rzekach-czy-jeziorach-legalne-tylko-30-dni-w-roku-Nowe-prawo-wodne

 • Odpowiedz NIE DLA MUZYK wtorek, 07 sierpnia 2018 18:43 Umieszczone przez: NIE DLA MUZYK

  "Do papieża Franciszka może wkrótce trafić apel o ukrócenie politycznej działalności ojca Tadeusza Rydzyka. Podpisało go już prawie 80 tys. osób, a jego twórcy chcą, by wręczyła mu go rozpoznawalna osoba. Mają swoje typy, ale nie wykluczają nikogo. Poza politykami.
  Ojciec Tadeusz RydzykFoto: Wojciech Kardas / Agencja Gazeta
  Ojciec Tadeusz Rydzyk
  109
  ‹ wróć
  Pomysłodawcy petycji liczą na reakcję papieża
  Ich zdaniem toruński zakonnik szkodzi chrześcijaństwu
  Antypetycję, którą wystosowano w kontrze do ich akcji, podpisał m.in. Jarosław Kaczyński
  Na liczniku petycji o nazwie "Papież Franciszek: Apel o ukrócenie politycznej działalności Tadeusza Rydzyka" jest teraz blisko 79 tys. podpisów. Do upragnionych 100 tys. brakuje jeszcze 21 tys., jednak odpowiedzialni za nią Adam N. i Witek M. stwierdzili, że można ją już teraz przekazać głowie Kościoła.

  Kto wręczy petycję?
  Na stronie avaaz.org zamieścili swój list, w którym zaproponowali, by petycję wręczył Franciszkowi któryś z wytypowanych przez nich adresatów. Zatytułowali go "Jerzy Galiński, Ogólnopolski Strajk Kobiet, Tadeusz Pieronek, Jan Hartman: List otwarty - Prośba o wręczenie petycji papieżowi Franciszkowi".

  REKLAMA
  Jak tłumaczy w rozmowie z Onetem Adam N., pomysłodawcy wybrali Galińskiego, bo był redemptorystą i ośmielił się krytykować Tadeusza Rydzyka. Ogólnopolski Strajk Kobiet dlatego, że liczą na pomoc społeczników i kobiet. Biskupa Pieronka, bo krytykował media związane z toruńskim kapłanem. A Hartmana za to, że sam pisał już wcześniej do papieża i nie omieszkał wspomnieć o Tadeuszu Rydzyku.

  - Nie upieramy się jednak, że to musi być któraś z tych postaci - zaznacza Adam N. - Jesteśmy też otwarci na sugestie, które mogą pochodzić np. od prasy lub osób, które podpisały się pod apelem. Zależy nam tylko, by nie wręczali jej politycy. Oni nam nie pomogli w tej akcji. Najważniejsze, by papież dostał tę petycję. My nie musimy w tym uczestniczyć - dodaje.

  Treść petycji
  Zbiórka podpisów pod apelem ruszyła w maju ubiegłego roku. Zainicjowali ją Adam N. i Witek M., którzy nie chcą ujawniać swoich personaliów. Chcą jednak, by ojciec Rydzyk i związane z nim media skupili się na sprawach związanych z wiarą. "Zakonnik używający katolicyzmu jako narzędzia do zdobywania pieniędzy i władzy jest przykładem patologii występującej w polskim Kościele Katolickim" - napisali w treści petycji.


  I dodali: "Maksyma Radia Maryja, które kontroluje Tadeusz Rydzyk, brzmi »Katolicki głos w Twoim domu«. Jest to głos: agresywny, antyimigrancki, nacjonalistyczny oraz często pełen nienawiści. Tadeusz Rydzyk dzieli Polaków na lepszych i gorszych".

  Adam N. i Witek M. przypuszczają, że papież Franciszek nie wie o pozareligijnej działalności redemptorysty. Mają nadzieję, że ją ukróci, kiedy przeczyta petycję podpisaną przez tysiące Polaków. Zaznaczają, że nie chcą uderzać w Kościół. Wręcz przeciwnie - chcą wpłynąć na jego odnowę i odpolitycznienie.

  Antypetycja
  Krótko po rozpoczęciu ich zbiórki, z inicjatywy toruńskiej posłanki PiS Anny Sobeckiej, która w przeszłości była spikerką Radia Maryja, ruszyła inna inicjatywa. Zamieszczony na stronie Citizengo "List do Ojca św. Franciszka w obronie Radia Maryja oraz o dr. Tadeusza Rydzyka CSsR" ma formę antypetycji. Można w nim znaleźć pochwały dla ojca Rydzyka oraz stwierdzenia, że Radio Maryja wiernie służy Bogu i jako jedyna rozgłośnia "rzetelnie informuje oraz broni wartości chrześcijańskich".

  List parlamentarzystki już na początku poparła m.in. ówczesna premier Beata Szydło, prezes PiS Jarosław Kaczyński, kilkudziesięciu parlamentarzystów i kilku ministrów, np. Antoni Macierewicz i Mariusz Błaszczak. Pod antypetycją podpisały się 24 tys. osób...

 • Odpowiedz Seler wtorek, 07 sierpnia 2018 19:31 Umieszczone przez: Seler

  Cudów nie ma, z kranu dalej leci zimna woda!

 • Odpowiedz 14 sierpnia 2018 r. godz. 14.00 - uroczysta zbiórka żołnierzy i pracowników Wojska Polskiego stacjonującego w Łomży (Al. Legionów 133, Łomży przed pomnikiem 33 pp.) godz. 15.00 - spotkanie żołnierskich pokoleń, pokazy sprzętu i wyposażenia wojskowego,.... wtorek, 07 sierpnia 2018 20:04 Umieszczone przez: 14 sierpnia 2018 r. godz. 14.00 - uroczysta zbiórka żołnierzy i pracowników Wojska Polskiego stacjonującego w Łomży (Al. Legionów 133, Łomży przed pomnikiem 33 pp.) godz. 15.00 - spotkanie żołnierskich pokoleń, pokazy sprzętu i wyposażenia wojskowego,....

  @ NIE DLA MUZYK

  "Adam N. i Witek M. przypuszczają, że papież Franciszek nie wie o pozareligijnej działalności redemptorysty. Mają nadzieję, że ją ukróci, kiedy przeczyta petycję podpisaną przez tysiące Polaków. Zaznaczają, że nie chcą uderzać w Kościół. Wręcz przeciwnie - chcą wpłynąć na jego odnowę i odpolitycznienie."

  taaa...

  papież Franciszek nie wie o pozareligijnej działalności redemptorysty.?????????????

  PAPIEŻ FRANCISZEK TO CIEMNIAK ???????????????

  PAPIEŻ FRANCISZEK TO TAKI CIEMNIAK ŻE WALCZY Z KS.pedofilami a oni i tak np. w Diecezji Łomżyńskiej otrzymują tytuł kapelana jego świątobliwości zaznaczam bez uczynienia zdrowego nawrócenia i trwaniu przy świętokradzkim "szafarz owaniu" sakramentów nie tylko sakramentu POJEDNANIA

 • Odpowiedz niemogęsięnadziwić wtorek, 07 sierpnia 2018 20:05 Umieszczone przez: niemogęsięnadziwić

  Artykuł dotyczy 15 sierpnia...jednego z najważniejszych świąt w naszej ..PATRIOTYCZNEJ'' Polsce...a Wy co...o wodzie i jakimś matole...brak słów

 • Odpowiedz ostrzenie KOS 'LUDOWEGO WOJSKA POLSKIEGO' złożenie kwiatów na rondize Tadeusza Kosciuszko pokaz kapeluszy fanklubu Bielickiej wtorek, 07 sierpnia 2018 20:08 Umieszczone przez: ostrzenie KOS 'LUDOWEGO WOJSKA POLSKIEGO' złożenie kwiatów na rondize Tadeusza Kosciuszko pokaz kapeluszy fanklubu Bielickiej

  14 sierpnia 2018 r. godz. 14.00 - uroczysta zbiórka żołnierzy i pracowników Wojska Polskiego stacjonującego w Łomży (Al. Legionów 133, Łomży przed pomnikiem 33 pp.) godz. 15.00 - spotkanie żołnierskich pokoleń, pokazy sprzętu i wyposażenia wojskowego,....

 • Odpowiedz ostrzenie KOS 'LUDOWEGO WOJSKA POLSKIEGO' złożenie kwiatów na rondize Tadeusza Kosciuszko pokaz kapeluszy fanklubu Bielickiej wtorek, 07 sierpnia 2018 20:20 Umieszczone przez: ostrzenie KOS 'LUDOWEGO WOJSKA POLSKIEGO' złożenie kwiatów na rondize Tadeusza Kosciuszko pokaz kapeluszy fanklubu Bielickiej

  @ niemogęsięnadziwić

  15 sierpnia 2018 r.
  godz. 9.30 - złożenie kwiatów przed pomnikiem Żołnierzy 33 pp. (Pl. Papieża Jana Pawła II)

  co za schizofrenia pomnik wojska co złożyło męczeńską ofiarę a placyk świętoszka co nie zechciał być męczennikiem nawet w obronie ofiar ks.pedofilów a co dopiero w walce o prawdę do nadal w Hierarchii JPII pozostającej niczym persona non grata ... jak Jezus ciągle wieszany na krzyżu do nadal mimo że MARYJA i JAN z tego krzyża zdjęli bliźniego swego


  niech Wojsko Polskie zabiera z placyku pomniczek i placyk zwolni hierarchom hipokrytów wychowanych na KONSTYTUCJI DOBREGO PASTERZA

  ps

  Przytoczę tylko słowa ministra Józefa Becka po zakończeniu Kampanii Wrześniowej w 1939 r., Bukareszt:
  "Do najbardziej odpowiedzialnych za tragedię mojego kraju należy Watykan. Zbyt późno uświadomiłem sobie, że prowadziliśmy politykę (...) służącą jedynie egoistycznym celom Kościoła katolickiego".

 • Odpowiedz ostrzenie KOS 'LUDOWEGO WOJSKA POLSKIEGO' złożenie kwiatów na rondzie Tadeusza Kosciuszko pokaz kapeluszy fanklubu Bielickiej wtorek, 07 sierpnia 2018 20:43 Umieszczone przez: ostrzenie KOS 'LUDOWEGO WOJSKA POLSKIEGO' złożenie kwiatów na rondzie Tadeusza Kosciuszko pokaz kapeluszy fanklubu Bielickiej

  @ niemogęsięnadziwić

  pokaz kapeluszy fanklubu Bielickiej za mundurem wdowy sznurem ... np. zdrowasiek


  ps

  @ Seler

  wiara czyni cuda ... wiara góry przenosi a największa z nich to piramida społeczna taka góra hierarchii obrzydliwości która w imię boże harcerzy wpuściła w kanał

  Każdy chłopaczek chce być ranny...
  Sanitariuszki - morowe panny,
  I gdy cię kula trafi jaka,
  Poprosisz pannę - da ci buziaka, hej!


  Ref.
  Czuwaj, wiaro, i wytężaj słuch,
  Pręż swój młody duch, pracując za dwóch!
  Czuwaj, wiaro, i wytężaj słuch,
  Pręż swój młody duch jak stal!

  C U R V A(wł)WIARA + C U R V A(wł)NADZIEJA a pośród tych cnót najważniejsza ta .... C U R V Amiłość bliźniego kubła kłaków czarcich warta "i jeszcze" głasków skorumpowanego egzorcysty czerpiącego z różnych źródeł zamiast WIERNIE trzymać się źródła czystości owocującej czymś innym niż siły nieczyste

 • Odpowiedz ŻYWIĄ i BRONIĄ wtorek, 07 sierpnia 2018 20:53 Umieszczone przez: ŻYWIĄ i BRONIĄ

  @ niemogęsięnadziwić

  Kościół zawsze trzeba bronić przed ks.Skurwysynami por. Rdz. 3, 15 których JEZUS nazwał RZEŹNIKAMI bo oni w trosce o swe prawe status quo 2% PKB przeznaczają na "maszynki do mielenia mięsa" (armatniego) tych co BRONIĄ i NIE ŻYWIĄ

  "i jeszcze"

  Jeden Bóg raczy wiedzieć ile % PKB przeznaczają na PIEDESTAŁ PASTERZY tej kultury by tłumaczyli ci PASTERZE DOBRZY INACZEJ metodami nauki wiary tłumaczyli co znaczy przykazanie nie zabijaj w teorii i w praktyce pola walki o "PAŚNIK" który tym pasterzom nigdy nie był Betlejemskim korytem czytam żłobem

 • Odpowiedz Woda środa, 08 sierpnia 2018 08:21 Umieszczone przez: Woda

  @ Forever PIS- tydzień w Kolnie (raz na kilka lat) to nie 10 dni w Łomży CO ROK!!!!!

 • Odpowiedz qwerty środa, 08 sierpnia 2018 09:29 Umieszczone przez: qwerty

  Już od teraz nie będzie przerw w dostawie. Bez paniki

 • Odpowiedz niemogęsięnadziwić środa, 08 sierpnia 2018 20:13 Umieszczone przez: niemogęsięnadziwić

  @ostrzenie KOS i Żywią i bronią

  nie chce mi się czytać tego co napisaliście, tym bardziej próbować zrozumieć...
  nie interesuje mnie kościół...
  pisałem jedynie o tym że 15 sierpnia jest bardzo ważnym świętem państwowym i każda zdrowa, uznawana za obyczajną forma jego uczczenia jest wskazana....

 • Odpowiedz filip z konopi środa, 08 sierpnia 2018 20:27 Umieszczone przez: filip z konopi

  "Woda" - a jaka jest ciepłownia w Kolnie a jaka w Łomży? Ile tysięcy mieszkań ogrzewa kolneńska a ile łomżyńska? Tylko srać na wszystko potrafisz? Ci z Kolna niech się nie obrażą, ale Kolno można czapką przykryć a na Łomżę nawet dwa kapelusze nie wystarczą. Zrób sobie swoją prywatną kotłownię, eksploatuj ją przez dwadzieścia lat i nie remontuj. Gratulacje! Zimna woda ci nie pasi? To się nie myj! Świnia się nie myje...

 • Odpowiedz niemogęsięnadziwić środa, 08 sierpnia 2018 20:49 Umieszczone przez: niemogęsięnadziwić

  dalej woda....żenujące...
  no ale nie róbmy z Łomży metropolii...

 • Odpowiedz Legiony Polskie zalożyli Austryjacy na spółkę z Węgrami bo to były Legiony Franciszka ... z polakami pokaranymi przez OPATRZNOŚĆ BOŻĄ jaką Piłsudski chciał uchytszyć tak samo jak Sikorski a Haller się wycofał środa, 08 sierpnia 2018 21:53 Umieszczone przez: Legiony Polskie zalożyli Austryjacy na spółkę z Węgrami bo to były Legiony Franciszka ... z polakami pokaranymi przez OPATRZNOŚĆ BOŻĄ jaką Piłsudski chciał uchytszyć tak samo jak Sikorski a Haller się wycofał

  @ niemogęsięnadziwić

  "no ale nie róbmy z Łomży metropolii..." ????dlaczego ...nie interesuje cię kościół

  ta ?zimna" woda ciągnie się za Łomżą od Chrztu Polski to dlatego Łomża jeszcze nie jest metropolią a policz sobie postąp geometryczny zasobów ludzkich przy zimnej wodzie kurczących się przez 600 lat w "zimnej" czytam "martwej" PROKREACJI postępu wzrostu na ziemi tej ziemi cmentarnianej nekropolii jednej z najstarszych z najlepiej zachowanych w tej części świata

  ps

  Polak, Węgier, dwa bratanki, i do szabli, i do szklanki

 • Odpowiedz ... środa, 08 sierpnia 2018 22:05 Umieszczone przez: ...

  @ niemogęsięnadziwić

  15 sierpnia "święto żołnierza polskiego" przyjęte klasycznym cudem nad Wisłą to cud świecki cud państwowy :/ jakby jeszcze historia zapomniała o innych cudach oręża "żołnierza polskiego" to przypomnę że jest jeszcze cud pod Lenino bardzo podobny do tego pod Jasną Górą podczas potopu

 • Odpowiedz ... środa, 08 sierpnia 2018 22:21 Umieszczone przez: ...

  @ filip z konopi

  nie lękajcie się wypłyńcie na głębie bogu dziękujcie ducha (kreatywności) nie gaście bo wam prokreacja zamieni się w wegetacje przy 10-ciu kościołach i zimnej wodzie z jedynego wyeksploatowanego źródła ciepła

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu