wloskie-wieczory dom lomza
środa, 08 sierpnia 2018 13:01

Odnawialne źródła energii ŁSM

Napisał  mj
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Łomżyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa znalazła się w gronie podmiotów, które otrzymają od zarządu województwa łącznie prawie 2 mln zł dotacji na inwestycje w odnawialne źródła energii i walkę z zanieczyszczeniem powietrza.

brico lomza

Łomżyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa dzięki tej dotacji zainstaluje na dwóch dachach bloków mieszkaniowych ogniwa fotowoltaiczne. Umożliwią one ogrzać wodę za pomocą energii słonecznej. Ogniwa zostaną zamontowane na dachach budynków przy ul. Pięknej 13 i ul. Wojska Polskiego 31. Pozwoli to na zmniejszenie kosztów zużycia energii oraz ograniczenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery.

Poza spółdzielnią z unijnego dofinansowania skorzysta także sześć przedsiębiorstw. Łącznie otrzymają one 1,7 mln zł dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego. Wartość projektów to 3,5 mln zł.

Wybrane do dofinansowania projekty to pierwsza część inwestycji, które zostały zgłoszone w ramach ubiegłorocznego konkursu z działania 5.1 Energetyka oparta na odnawialnych źródłach energii (typ projektów: inwestycje z zakresu budowy nowych lub zwiększania mocy jednostek wytwarzania energii elektrycznej i ciepła z OZE).

6 komentarzy

 • Odpowiedz dsad środa, 08 sierpnia 2018 14:44 Umieszczone przez: dsad

  2 mln złotych i tylko na 2 budynkach??? Kto siedziw tej spółdzielni.. Moze lepiej zamiast do ogrzewania to do sprzedazy prąd wytworzyć?? Mieszkancy napewno nie odczuja tego ze maja solary tak jak i mieszkancy z ulicy małachowskiego

 • Odpowiedz gość środa, 08 sierpnia 2018 14:46 Umieszczone przez: gość

  Im więcej dofinansowań,im więcej odnawialnych źródeł energii tym droższy prąd mamy. Od 2019 roku będziemy mieli najdroższy w Unii.

 • Odpowiedz pozdrawiam środa, 08 sierpnia 2018 14:52 Umieszczone przez: pozdrawiam

  Może Spółdzielnia pochwali się jak tam pompy ciepła na Prusa czy Konstytucji? Też jakie to och i ach super wynalazki były, a ponoć już dawno zaorane i zapomniane.

 • Odpowiedz pinokio środa, 08 sierpnia 2018 15:21 Umieszczone przez: pinokio

  Morda hejterzy. Choć raz kogoś pochwalcie zamiast wykopywać maszty z unijną flagą na przyjazd guru

 • Odpowiedz daxx środa, 08 sierpnia 2018 21:57 Umieszczone przez: daxx

  pinokio czy ty jesteś jakis tępy?? ludzie wiedza cos o tych instalacjach i wiedza ze są do bani. Solary do podrzegwania wody nie zdaly egzaminu na małachwoskiego.. ludzie mieli normalne oplaty za podgrzanie wody a przeciez kupujac mieszkania tam mieli miec taniej...Niestety starzy prezesi nie wiedza wszystkiego ale od tego maja ludzi... by ich zapytac

 • Odpowiedz wacek środa, 08 sierpnia 2018 23:33 Umieszczone przez: wacek

  https://m.soundcloud.com/wzasiegu/2018-08-01-elzbieta-rabczynska. rabczynska u umorzeniu dla edukatora.skutki tytanicznej pracy baby ze sniadowa

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu