czwartek, 09 sierpnia 2018 10:52

Nowy dworzec w Łomży. Poznaliśmy harmonogram prac budowlanych!

Napisał  mj
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
Dworzec autobusowy w Łomży, Fot. lomza.pl Dworzec autobusowy w Łomży, Fot. lomza.pl
W najbliższy poniedziałek rozpoczną się roboty związane z budową Miejskiego Centrum Przesiadkowo – Komunikacyjnego. Realizacja inwestycji wymaga zamknięcia wjazdu na teren Miejskiego Dworca Autobusowego oraz Miejskiej Hali Targowej od ul. Sikorskiego. Prace będą również prowadzone wzdłuż pawilonów handlowych przy Al. Legionów.

Harmonogram prac przewiduje, iż w poniedziałek 13 sierpnia wystartują roboty rozbiórkowe.
W pierwszej kolejności zostanie rozebrany murek od strony Hali Targowej oraz budynek z toaletą publiczną.

Podczas prowadzenia prac będzie można skorzystać z ogólnodostępnej toalety w Hali Targowej. Dostęp w godzinach 6.00 – 22.00.

Kolejnego dnia, 14 sierpnia do użytku oddany zostanie parking wybudowany wzdłuż torów kolejowych, przy ul. Dworcowej. Będzie można tam parkować swoje pojazdy.

W czwartek 16 sierpnia MPEC ruszy z przebudową sieci ciepłowniczej od strony Hali Targowej. W tym samym czasie Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej przystąpi do rozbiórki elementów drogowych na wjeździe na teren dworca i do Hali Targowej od strony ul. Sikorskiego.

Plan Urzędu Miasta zakłada rozpoczęcie budowy kanału deszczowego od strony ul. Sikorskiego 20 sierpnia. Gdy to nastąpi wjazd na dworzec autobusowy oraz dojazd do Hali Targowej będzie możliwy jedynie ul. Dworcową przez okres miesiąca – do pięciu tygodni.

Od początku września Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zamierza rozpocząć budowę kanalizacji sanitarnej w rejonie przydworcowych pawilonów handlowych. Jej realizacja będzie wiązała się przebudową nawierzchni ciągu komunikacyjnego, co na okres około miesiąca utrudni dostęp do znajdujących się przy nim obiektów handlowych.

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zachęca właścicieli pawilonów oraz najemców lokali w Hali Targowej do wzięcia udziału w spotkaniu, podczas którego zostanie omówiony sposób realizacji inwestycji.

Spotkanie zaplanowano na poniedziałek 13 sierpnia 2018 r., o godz. 18.00 na terenie Targowiska przy Miejskiej Hali Targowej.

W górę