dom lomza
piątek, 10 sierpnia 2018 06:52

[SONDA ULICZNA] Sierpień miesiącem trzeźwości?

Napisał  mj
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
[SONDA ULICZNA] Sierpień miesiącem trzeźwości? fot. mylomza.pl
Od ponad trzydziestu lat w Polsce wakacyjny sierpień jest miesiącem trzeźwości. Odnalezienie abstynentów w tak upalne lato jednak nie jest łatwe. W ostatnią niedzielę lipca w kościołach katolickich całego kraju odczytywane są apele biskupów zachęcające do abstynencji. Zapytaliśmy ludzi w Łomży czy piją alkohol w sierpniu, czy świętują miesiąc trzeźwości.

Łomżyńscy hierarchowie podchodzą ambitniej do tego trudnego dla wielu tematu, proponując „100 dni abstynencji na stulecie niepodległości”.

W komunikacie wygłoszonym z ambon w niedzielę poprzedzającą sierpień – miesiąc trzeźwości mogliśmy usłyszeć m.in.  „Aby chronić wolność i wspierać rozwój Polski i Polaków, musimy sobie wyznaczać ambitne cele. Jednym z nich jest ochrona trzeźwości. Św. Jan Paweł II mówił nam, że prawdziwy egzamin z wolności jest dopiero przed nami. To prawda. Nie możemy zawieść w tej tak ważnej sprawie. Dlatego podejmijmy to wezwanie: 100 dni na stulecie niepodległości. To jest naprawdę egzamin z wolności i miłości do Ojczyzny”.

W przypadku podjęcia wyzwania „100 dni abstynencji na stulecie niepodległości”, miesiąc trzeźwości wydłużyłby się trzykrotnie. Inicjatywa rozpoczęłaby się ona w sobotę 4 sierpnia br., a zakończyła w niedzielę 11 listopada br.

Co myślą pozostali mieszkańcy Łomży o alkoholowej abstynencji w sierpniu? Czy wielu z nich stosuje się do zaleceń kościoła i świętuje miesiąc trzeźwości? Jeśli chcecie się dowiedzieć, to koniecznie obejrzyjcie nasz materiał wideo.

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu