dom lomza
piątek, 10 sierpnia 2018 10:50

„Jelonek wskoczy czy spadnie?” PO z ankietą społeczną [VIDEO i FOTO]

Napisał  mj
Oceń ten artykuł
(5 głosów)
Maciej Borysewicz. Fot. myLomza.pl Maciej Borysewicz. Fot. myLomza.pl
Dzisiaj rozpoczęła się akcja konsultacyjno-informacyjna „Łomża, co dalej?”. Zorganizowała ją łomżyńska Platforma Obywatelska. Jaka jest przyszłość Łomży? Badania mają na celu przedstawić odpowiedzi m.in na pytania jak się żyje w naszym mieście?

- Chcemy, żeby ta próba była reprezentatywna, żeby wyniki tych badań pozwoliły nam na określenie wyzwań, które ma przed nami ten nadchodzący rok – mówi kandydat na prezydenta miasta Łomża w nadchodzących wyborach samorządowych Maciej Borysewicz.

Docelowy plan zakłada, że badania ankietowe zostaną przeprowadzone na grupie co najmniej 1000 osób. Przez najbliższe dwa tygodnie radni miejscy i radni osiedli Platformy Obywatelskiej będą rozmawiać z mieszkańcami, w celu zapoznania się z ich potrzebami, problemami oraz przemyśleniami.

- Mamy przygotowaną ankietę, która będzie składała się z pytań dotyczących wszystkich dziedzin życia. Wszystkich oczekiwań, planów, ale także rzeczy, które w naszym mieście nam się nie podobają, które są trudne i problematyczne – dodaje Maciej Borysewicz.

Akcja będzie prowadzona w formie bezpośredniej przez radnych, którzy będą rozmawiać z mieszkańcami miasta. Wysłać swoją opinię lub pomysł do oranigzatorów można też korzystając z facebooka: https://www.facebook.com/LomzaCoDalej/

Ankietę można wypełnić również przez Internet. Internetowy formularz zawiera 29 pytań. Dostępny jest pod tym linkiem: https://www.survio.com/survey/d/M3I5W7Y9D1O9O6H4C 

- Po zebraniu tych wszystkich ankiet przygotujemy zestawienie wyników. Będziemy się wtedy mogli z Państwem podzielić przed wyborami oczekiwaniami mieszkańców – mówi kandydat PO na fotel prezydenta Łomży.

W trakcie spotkań z mieszkańcami działacze PO chcieliby poznać m.in. mocne i słabe strony funkcjonowania oświaty w mieście, problemy i potrzeby seniorów.

- Jako przewodniczący rady osiedla, wiem jak ważne są konsultacje społeczne. Wiem, że podczas rozmów z mieszkańcami rodzą się najlepsze pomysły. Podczas rozmów z mieszkańcami Łomży chciałbym się skupić przede wszystkim na problemach ludzi młodych. To młodzi będą stanowić o przyszłości naszego miasta. Zachęcam ludzi młodych do wypełniania naszej ankiety, a także do spotkań z nami i przesyłania swoich spostrzeżeń na naszego fanpage’a na facebooku – mówi przewodniczący rady Osiedla nr 1 Piotr Serdyński.

Galeria zdjęć

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu