wigilia2018 dom lomza
poniedziałek, 27 sierpnia 2018 15:36

Siostra Rak zbiera pieniądze na wileńskie hospicjum [VIDEO i FOTO]

Napisał  mj
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
Siostra Rak zbiera pieniądze na wileńskie hospicjum [VIDEO i FOTO] fot. mylomza.pl
Na Litwie, dokładnie w Wilnie od sześciu lat funkcjonuje hospicjum stacjonarne, które założyła polska zakonnica Michaela Rak. Nie jest to jednak koniec jej planów – siostra chce wybudować hospicjum dla dzieci. Do zbiórki włączyła się Łomżyńska Naczelna Organizacja Techniczna, która prowadzi aukcje obrazów poprzez swoją stronę internetową. - Proszę państwo pomóżcie, żeby jak najszybciej hospicjum mogło przyjąć pacjentów – błaga siostra "Wuklan".

brico lomza

- Najważniejsze trzy słowa, których się nauczyłem i które codziennie powtarzam z moim synem, a ambasadorem budowy hospicjum to „Jezu Ufam Tobie”. To są słowa, które Siostra Michaela namaszczając jego ekscelencję Aleksandra Jaworowskiego do bycia ambasadorem budowy tego pięknego dzieła prosiła, żeby Olek codziennie wymawiał. Olek zaczyna po modlitwie porannej dzień słowami „Jezu ufam Tobie”, że hospicjum dziecięce powstanie – mówi Sebastian Jaworski ojciec Olka, u którego zdiagnozowano nowotwór w wieku 9 lat.

Olek zwyciężył nowotwór i teraz będzie wspierać akcję budowy hospicjum dla dzieci w Wilnie. 

- Równo rok temu siostra Michaela zobaczyła Olka i po pięciu minutach naszej osoby wiedziała, że to będzie ta osoba, która będzie ją wspierać – dodaje Sebastian Jaworski.

Do zbudowania hospicjum dla dzieci potrzebne jest uzbieranie 1 mln 300 tys. euro. Olek Jaworski odwiedzi wspólnie z ojcem oraz siostrą Michaelą Polonię w Belgii, Irlandii, Chicago i Texasie. W trakcie wyjazdu będą zbierane środki na budowę wileńskiego hospicjum dla dzieci.

Dokładnie o godz. 12.00 rozpoczęły się licytacje elektroniczne fotografii Bożeny Mozyro na stronie internetowej Łomżyńskiej Federacji Stowarzyszeń Naukowo Technicznych NOT. http://notlomza.pl/aukcja/. Zdjęcia pochodzą z wystawy „Łomża i Wilno w kolorach”. Prace na żywo będzie można obejrzeć w Galerii Pod Arkadami, od 7 września. Patronat nad wystawą objęła żona prezydenta RP Agata Kornhauser – Duda, która również włączy się do akcji i przekaże przedmiot na licytację.

Finałowa gala odbędzie się 29 września w Łomży, na której  również będą licytowane przedmioty. Podczas uroczystego zwieńczenia Łomżyńskiej części akcji wystąpi Polski Zespół Pieśni i Tańca „Wilia” z Wilna. Na aukcje przekazano m.in. limitowany zegarek od kierowcy rajdowego, uczestnika rajdu Paryż Dakar Banedictasa Vanagasa.

Hospicjum im. bł. Ks. Michała Sopoćki mieszczące się w Wilnie usytuowane jest w budynku klasztornym pochodzącym z XVI w. W tym roku placówka obchodzi sześciolecie swojej działalności. Siostra Michaela Rak jest założycielką i dyrektorką hospicjum.

- Ufam, że aukcja się nam uda. Proszę państwo pomóżcie, żeby jak najszybciej hospicjum mogło przyjąć pacjentów. Będzie to hospicjum oddział stacjonarny i hospicjum domowe dla miasta Wilna i w promieniu stu kilometrów od Wilna – mówi siostra Michaela Rak.

10 komentarzy

 • Odpowiedz darekk poniedziałek, 27 sierpnia 2018 15:57 Umieszczone przez: darekk

  Chrzanowski może coś dorzuci ?

 • Odpowiedz Gosia Jabłońska wolontariuszka z hospicjum poniedziałek, 27 sierpnia 2018 17:25 Umieszczone przez: Gosia Jabłońska wolontariuszka z hospicjum

  Mariuszek ma ciężką rękę do hospicjum

 • Odpowiedz KASA poniedziałek, 27 sierpnia 2018 20:10 Umieszczone przez: KASA

  Siostra Rak ,zbiórka w łomżyńskich kościołach..

 • Odpowiedz +++ poniedziałek, 27 sierpnia 2018 22:11 Umieszczone przez: +++

  @ KASA

  zbiórka nakrętek bo w Łomży zakręcamy na hospicja i odkręcamy na dewocje w rozmiarze KINGSAJZ

 • Odpowiedz przez abstynęcję duzich do trzeźwosci maluczkich którym karitas zakrętkami się mierzy poniedziałek, 27 sierpnia 2018 22:20 Umieszczone przez: przez abstynęcję duzich do trzeźwosci maluczkich którym karitas zakrętkami się mierzy

  Ktoś musi być mały, żeby inni byli duzi.

 • Odpowiedz przez abstynęcję duzich do trzeźwosci maluczkich którym karitas zakrętkami się mierzy poniedziałek, 27 sierpnia 2018 22:20 Umieszczone przez: przez abstynęcję duzich do trzeźwosci maluczkich którym karitas zakrętkami się mierzy

  Ktoś musi być mały, żeby inni byli duzi.

 • Odpowiedz real wtorek, 28 sierpnia 2018 06:10 Umieszczone przez: real

  Nie bardzo rozumiem, dlaczego my, Polacy, mamy zbierać na hospicjum na Litwie, kiedy w Polsce jest mocno odczuwalny brak tego typu obiektów? Tym bardziej na Litwie, gdzie sekuje się na każdym kroku wszelkie oznaki polskości. Siostra na pewno chce zrobić coś dobrego, ale wygląda mi to na realizację jej prywatnych marzeń.

 • Odpowiedz Ardian wtorek, 28 sierpnia 2018 08:29 Umieszczone przez: Ardian

  Niech idzie do Biskupa i niech Biskup da, a nie jak zwykle ludzie.

 • Odpowiedz Darek12 wtorek, 28 sierpnia 2018 12:55 Umieszczone przez: Darek12

  Na wilenżczyźnie żyje przecież dużo naszych rodaków i to także ich dzieciom potrzebny jest ten ośrodek. Nasza pomoc będzie dowodem żeśmy o nich nie zapomnieli. Mickiewicz pisał ,,Jeśli bym kiedykolwiek zapomniał o nich (miał na myśli wszystkich Polaków pozostałych na nieludzkiej ziemi) to ty wielki Boże na niebie zapomnij o mnie".

 • Odpowiedz Bogowi na chwalbę Rakowej na ratunek ks.Radosław może ofiarować karetkę i złotą puszkę ... do komunii z potrzebującymi dożócić darmo z własnej nie przymuszonej dobrej woli wtorek, 28 sierpnia 2018 21:06 Umieszczone przez: Bogowi na chwalbę Rakowej na ratunek ks.Radosław może ofiarować karetkę i złotą puszkę ... do komunii z potrzebującymi dożócić darmo z własnej nie przymuszonej dobrej woli

  @ Darek12

  Na wilenżczyźnie żyje przecież dużo naszych współwyznawców i to także ich dzieciom potrzebny jest ten ośrodek. Naszego Biskupa pomoc np. z rąk ks.Kubła będzie dowodem żeśmy o nich nie zapomnieli. Mr.Jezus pisał

  ,,Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie!"( (miał na myśli wszystkich ks.Polaków pozostałych na ziemi tej Ziemi czytam planecie).

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu