dom lomza
piątek, 14 września 2018 07:06

W kolejnych 135 sklepach i punktach usługowych Łomży i powiatu łomżyńskiego można robić zakupy bez gotówki

Napisane przez  Materiały nadesłane Polska Bezgotówkowa
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
W kolejnych 135 sklepach i punktach usługowych Łomży i powiatu łomżyńskiego można robić zakupy bez gotówki. Fot. Pixarbay W kolejnych 135 sklepach i punktach usługowych Łomży i powiatu łomżyńskiego można robić zakupy bez gotówki. Fot. Pixarbay
W ciągu ostatnich 6 miesięcy w Łomży i w powiecie łomżyńskim zainstalowano 135 nowych terminali w ramach Programu Polska Bezgotówkowa. W całej Polsce w ramach Programu do przedsiębiorców trafiło już ponad 65,5 tys. terminali. Przedsiębiorcy, którzy przystąpili do Programu Polska Bezgotówkowa reprezentują ponad 350 rodzajów działalności - przede wszystkim sektor usługowo-handlowy.

Docieramy z Programem Polska Bezgotówkowa bardzo szeroko – zarówno do dużych miast jak i terenów wiejskich. To niezwykle istotne z punktu widzenia gospodarki i obywateli. Płatności bezgotówkowe to kolejne medium cywilizacyjne XXI wieku – dostęp do nich powinien być możliwy wszędzie. Pozwalają obywatelom i przedsiębiorcom bez lęku wchodzić w nowoczesne rozwiązania. Dzięki czemu w dłuższej perspektywie możemy mówić o szybszym tempie wzrostu gospodarczego poszczególnych regionów - powiedział dr Mieczysław Groszek, prezes Fundacji Polska Bezgotówkowa.

Od września rozszerzamy również Program o urzędy i instytucje sektora publicznego m.in. samorządy i urzędy gminne. Tak, aby w każdym punkcie przyjmującym płatności można było płacić bezgotówkowo.

- Bez względu na to czy jest to sklep prowadzony przez prywatnego przedsiębiorcę czy też publiczna szkoła, muzeum lub biblioteka – dodaje dr Mieczysław Groszek.

Polacy coraz częściej sięgają po płatności bezgotówkowe. Możliwość płacenia kartą jest dostępna w sklepach, punktach usłu¬gowych, a także coraz częściej na straganach, w szkołach, przedszkolach i urzędach państwowych. Dzięki temu nie trzeba nosić przy sobie gotówki, szukać bankomatu, stać w kolejkach i odliczać pieniędzy. Polacy szczególnie polubili płatności zbliżeniowe – bo są szybkie, wygodne i bezpieczne. Płacąc kartą możemy kupić więcej – nie jesteśmy ograniczeni gotówką w portfelu, ale też łatwiej jest nam zarządzać naszymi finansami.

Ponadto dzięki terminalom płatniczym przedsiębiorcy nie tracą czasu na przeliczanie gotówki w kasie, wydawanie reszty czy wizyty w banku. W efekcie mogą skupić się na tym, co najważ¬niejsze – czyli na generowaniu przychodów swoich firm. Przedsiębiorcy dostrzegają, że możliwość płacenia kartą jest dla klientów ważna – chętniej bowiem korzystają ze skle¬pów i punktów usługowych, w których można się w ten sposób rozliczać. Posiadając terminal do akceptacji płatno¬ści bezgotówkowych przedsiębiorcy mogą zyskać nowych kupujących, powiększyć przychody i popularność firmy.

Do Programu Polska Bezgotówkowa mogą zgłaszać się mikro, mali i średni przedsiębiorcy, którzy chcą rozpocząć przyjmowanie płatności bezgotówkowych za swoje towary i usługi, a w okresie ostatnich 12 miesięcy w swoim punkcie handlowo-usługowym nie akceptowali płatności bezgotówkowych. Do udziału w Programie uprawnieni są przedsiębiorcy, którzy posiadają maksymalnie 5 placówek detalicznych.

Przedsiębiorca, który zdecyduje się przyłączyć do Programu, otrzyma wsparcie ze strony Fundacji polegające na pokryciu kosztów związanych z otrzymaniem terminala do akceptacji kart oraz kosztów obsługi płatności bezgotówkowych przez okres 12 miesięcy. Detalista może otrzymać maksymalnie 3 terminale. Dla każdego terminala okres dofinansowania jest liczony przez 12 miesięcy osobno, od momentu jego instalacji.

Od 1 września 2018 roku do Programu Polska Bezgotówkowa mogą przystąpić również podmioty sektora publicznego.
Szczegóły znajdą Państwo na stronie: www.polskabezgotowkowa.pl

5 komentarzy

 • Odpowiedz 4515878445 piątek, 14 września 2018 07:17 Umieszczone przez: 4515878445

  Chrzanowski widać dobrze sobie radzi, karto placic mozna

 • Odpowiedz 4515878445 piątek, 14 września 2018 07:17 Umieszczone przez: 4515878445

  Chrzanowski widać dobrze sobie radzi, karto placic mozna

 • Odpowiedz ciekawy piątek, 14 września 2018 07:18 Umieszczone przez: ciekawy

  a w kościele u bronka też już można kartą płacić?

 • Odpowiedz stary kuń sobota, 15 września 2018 06:43 Umieszczone przez: stary kuń

  Gotówkę to trza mieć, tyle że na koncie

 • Odpowiedz Jozek sobota, 15 września 2018 10:42 Umieszczone przez: Jozek

  Ale wdupołazów prezydęta wylazło na forum :P

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu