piątek, 14 września 2018 10:38

Wybitni zostaną nagrodzeni

Napisał  mj
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Ubiegłorocznym laureatem nagrody „Łomżyński Społecznik Roku 2017 do 20 roku życia" został Eryk Mroczko. Fot.  UM Łomża Ubiegłorocznym laureatem nagrody „Łomżyński Społecznik Roku 2017 do 20 roku życia" został Eryk Mroczko. Fot. UM Łomża
Do końca października mozna zgłaszać kandydatów do Nagrody Prezydenta Miasta Łomży za szczególne dokonania w dziedzinie kultury oraz w konkursach "Łomżyński społecznik roku" i "Łomżyńska inicjatywa roku". Na zwycięzców czekają statuetki i nagrody finansowe.

brico lomza

Nagrodę w dziedzinie kultury mogą otrzymać twórcy, animatorzy, artyści, pracownicy łomżyńskich instytucji kultury indywidualnie lub grupowo. Wnioski o przyznanie nagród mogą złożyć: dyrektorzy instytucji kultury, związki twórcze, organizacje pozarządowe i organizator instytucji.

Wnioski należy składać w Centrum Współdziałania Społecznego (Referat Kultury, Sportu i Turystyki), ul. Farna 1, pok. 5, tel. 86 2162463 do 31 października 2018 roku. Formularz wniosku dostępny jest w CWS, można je pobrać także ze strony miasta http://www.lomza.pl/.

Wnioski rozpatrywane są przez Kapitułę powołaną przez Prezydenta Miasta Łomży. Kapituła proponuje sposób i liczbę rozdziału Nagród w zależności od wysokości środków przyznanych w budżecie miasta w danym roku na ten cel.

Do wzięcia udziału w konkursach "Łomżyński Społecznik roku" oraz "Łomżyńska inicjatywa roku" zachęca się organizacje pozarządowe (stowarzyszenia, fundacje, kluby sportowe, ochotnicze straże pożarne), spółdzielnie socjalne, osoby fizyczne, placówki oświatowe, instytucje kultury, instytucje pomocy społecznej, jednostki świadczące opiekę medyczną i inne instytucje współpracujące z wolontariuszami i organizacjami pozarządowymi na terenie Łomży.

Kandydatów do nagrody można zgłaszać w dwóch kategoriach:

• „Łomżyński społecznik roku” – dwie nagrody/dwa tytuły, w tym jedna nagroda/jeden tytuł dla osoby do 20. roku życia
• „Łomżyńska inicjatywa roku”

Zgłoszenia kandydatów/wydarzeń będą przyjmowane na podstawie: wypełnionej karty zgłoszenia oraz klauzuli informacyjnej wraz z podpisaną zgodą wnioskodawcy (jeśli jest osobą fizyczną) i kandydata do nagrody na przetwarzanie danych osobowych w celach organizacji konkursu dostępnych w: Centrum Współdziałania Społecznego, ul. Farna 1, na stronie www.lomza.pl.

Kartę zgłoszenia wraz z podpisaną klauzulą i zgodą na przetwarzanie danych osobowych nalezy dostarczyć do siedziby organizatorów:

• drogą mailową na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ,
• złożyć w Punkcie Obsługi Mieszkańców w Urzędzie Miejskim w Łomży, ul. Stary Rynek 14
• wysłać pocztą na adres: Urząd Miejski w Łomży, Stary Rynek 14, 18-400 Łomża

Zgłoszenia kandydatów/wydarzeń należy dokonać do 30 października 2018 r.

Nagrodę w kategorii „Łomżyński Społecznik Roku 2017 do 20 roku życia" otrzymał Eryk Mroczko.
Nagrodę w kategorii „Łomżyński Społecznik Roku 2017 powyżej 20 roku życia" otrzymał dr Tadeusz Kowalewski.
Nagrodę w kategorii Łomżyńska Inicjatywa Społeczna Roku 2017 otrzymała Bursa Szkolna nr 3
Nagrody Prezydenta Łomży za szczególne dokonania w dziedzinie kultury za 2017 rok otrzymali: Teresa Adamowska, Piotr Domalewski, Karolina Skłodowska i duet Funkasanki.

W górę