wigilia2018 dom lomza
poniedziałek, 08 października 2018 05:45

"Kochamy zwierzaki" w Galerii Veneda [VIDEO i FOTO]

Napisane przez  mylomza
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
"Kochamy zwierzaki" w Galerii Veneda [VIDEO i FOTO] fot. mylomza.pl
Galeria Veneda w niedzielne popołudnie przyciągnęła mnóstwo łomżan razem z ich pupilami. To efekt wydarzenia organizowanego z okazji Międzynarodowego Dnia Zwierząt. Na odwiedzających czekały m.in. drapieżne sokoły i orły, spotkania z dogoterapeutami, pokazy umiejętności psów, stoiska organizacji prozwierzęcych oraz wiele zabaw w które ochoczo włączali się najmłodsi.

brico lomza

Galeria Veneda na kilka godzin zamieniła się w prawdziwy zwierzyniec. Na każdym kroku można było spotkać psy różnych ras a wraz z nimi ich dumnych właścicieli. Najmłodsi chętnie podziwiali zarówno te mniejsze jak i większe rasy, część piesków była także przeznaczona do adopcji. Wolontariusze Schroniska dla Bezdomnych Psów "arka", zabrali ze sobą kilka przemiłych czworonogów. Każdy z nich, nosił chustkę z napisem "Szukam domu".

- Wzięliśmy kilka sympatycznych piesków, które, mam nadzieję, że się nie boją takiego tłumu ludzi, chcemy po prostu, żeby one w ten sposób znalazły dom. Jeden z tych piesków, wzbudził ogromne zainteresowanie, trzy osoby zainteresowały się tym pieskiem, no i myślę, że w poniedziałek będzie miał już dom - opowiada kierownik schroniska Bożena Jarząbek.

Venedę, odwiedziła Patrycja Pec z DogUp!, firmy zajmującej się szkoleniami psów. Tresura czworonoga, według jej zapewnień, powinna sprawiać zwierzakowi frajdę. Wraz z nią przyjechała przeszkolona suczka rasy Hovawart, przygotowana do zawodów i zdawania egzaminów.

- Staramy się aby pies pokochał pracę z nami, aby sprawiała mu ona frajdę, aby był jak najbardziej zmotywowany, no i spędzał z nami po prostu jakoś fajnie czas, a nie tylko siedząc na kanapie czy chodząc na spacery - mówi Patrycja Pec.

W Venedzie, mogliśmy podziwiać także ptaki i to nie byle jakie. Aż z Bełchatowa, przyjechał na dzisiejsze wydarzenie sokolnik Krzysztof Domański, który przywiózł ze sobą 12 ptaków drapieżnych, wśród których były 4 orły, 2 Harrisy, 4 sokoły, kruk i sowa. Przy wystawie połączonej z pokazem, przez cały czas było dość tłoczno, dla wielu osób mogła być to jedyna okazja by z bliska zobaczyć te gatunki.

W galerii mogliśmy obejrzeć pokazy i umiejętności przeszkolonego psa, poznając także zasady bezpiecznego kontaktu z czworonogiem. Swoje stoiska wystawili dogoterapeuci z Fundacji Psi Uśmiech z Białegostoku, Nadleśnictwo Łomża, Łomżyński Park Krajobrazowy Doliny Narwi oraz Zespół Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży. Przy stoisku "Wety", mogliśmy uzyskać poradę weterynarza i poznać zasady udzielania psom pierwszej pomocy.

Każdy zainteresowany mógł skorzystać z usługi zrobienia zdjęcia ze swoim pupilem a dla najmłodszych przygotowano specjalną strefę w której dominowały gry i zabawy, oczywiście związane tematycznie ze zwierzętami.

3 komentarzy

 • Odpowiedz jgcjdjygv poniedziałek, 08 października 2018 10:42 Umieszczone przez: jgcjdjygv

  Kolejny raz info PO, a nie PRZED i znów nikt, kto chciałby, nie zobaczył. Fajny sposób, taki brak info PRZED sprawia że jest więcej czytelników PO a z reklamy. BRAWO!!!

 • Odpowiedz nnn poniedziałek, 08 października 2018 13:41 Umieszczone przez: nnn

  były bilbordy na mieście, było mówione w radiu i wyskakiwała reklama na mylomza.pl
  kto chciał to widział, jak widać.

 • Odpowiedz johny poniedziałek, 08 października 2018 15:41 Umieszczone przez: johny

  Po zapoznaniu się z ta rozmową i zarzutami postawionymi Borysewiczowi całkowicie zmieniam o nim zdanie. Rozważałem oddanie na niego głosu. Już teraz tego nie zrobię, bo jak się okazuje, była by to pomyłka!!!!

  Całość rozmowy prowadzi Magdalena Szymańska, szczegóły na jej profilu i w artykule 4lomza.

  poniżej przesyłam link:

  https://www.facebook.com/magdalena.szymanska.775823

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu