czwartek, 11 października 2018 07:25

Poseł Agnieszka Ścigaj na prezentacji kandydatów Kukiz'15 [FOTO i VIDEO]

Napisał  mylomza
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
- Proszę państwa, tej siły już nie powstrzymacie, musimy działać i musimy coś zrobić dla dobra Łomży. Potrafisz Łomżo - mówił Marian Nieciecki podczas konferencji, na której KWW Kukiz'15 zaprezentował swoich kandydatów w nadchodzących wyborach samorządowych. Gościem specjalnym, była Poseł na Sejm RP Agnieszka Ścigaj, która odwiedziła tego dnia gród nad Narwią

brico lomza

KWW Kukiz'15 zwołał konferencję w trakcie której zaprezentowani zostali kandydaci komitetu w najbliższych wyborach. Marian Nieciecki - lokalny działacz Kukiz'15 opowiadał o sukcesie, który do tej pory udało się osiągnąć.

- Zebraliśmy największą ilość podpisów ze wszystkich komitetów wyborczych jakie startują w tych wyborach. - mówił Nieciecki. - Udało nam się, proszę państwa, zarejestrować listy do wszystkich szczebli samorządu - do sejmiku, do miasta, do powiatu, a także mamy kilkoro radnych w okolicznych gminach. Proszę państwa, ta sztuka nie udała się żadnej organizacji non-profit - jaką my jesteśmy, bo my nie bierzemy za to pieniędzy, jak doskonale wszyscy wiedzą nie jesteśmy partią i udało się to tylko jednej partii. Tylko PiS ma taki sam wynik jak my, że zarejestrował wszędzie kandydatów - opowiadał.

Komitet oficjalnie oświadczył, że nie wystawił w tegorocznych wyborach kandydata na urząd prezydenta Łomży ale zdecydował się poprzeć obecnego włodarza miasta - Mariusza Chrzanowskiego. Według zapewnień Niecieckiego, Chrzanowski zgadza się z większością ich programu.

Obecna na spotkaniu poseł z ramenia Kukiz'15 Agnieszka Ścigaj, wyraziła aprobatę dla kandydatów, którzy przyłączyli się do głównych trzech priorytetów programowych, kluczowych z punktu widzenia ruchu obywatelskiego: transparentność w kwestiach zarządzania miastem i finansami, udział mieszkańców w decydowaniu o wydatkach publicznych i inwestycjach oraz koniec zadłużania zarówno samorządu jak i państwa. Kredyt powinien być zaciągany tylko na to, co przyniesie miastu profity.

- Nawet jedna osoba, która z tymi priorytetami znajdzie się w radzie miasta, radzie powiatu, ma szanse zmienić bieg rzeki - mówiła na wczorajszym spotkaniu poseł.

Agnieszka Ścigaj stwierdziła, że wierzy w demokrację i nawet jeśli nie będzie coś zgodne z jej prywatnymi przekonaniami, to obywatele mają rację i ona musi to szanować.

- I tak też was o to proszę, nieście tą misję - dodała.

Galeria zdjęć

W górę