czwartek, 11 października 2018 12:52

Inauguracja roku akademickiego w PWSIiP [FOTO]

Napisane przez  MYLOMZA
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Inauguracja roku akademickiego w PWSIiP [FOTO] FOT. MYLOMZA.PL
W Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości zainaugurowano rok akademicki 2018/19. Pierwszy rok nauki na uczelni, rozpoczyna aż 700 studentów. W łomżyńskiej "państwówce" pojawiły się też zmiany. Szkoła przygotowała nowoczesne pracownie, potrzeby lokalowe zaspokoić mają udziały w kolejnym budynku, a w tym roku, naukę rozpoczęli studenci nowego kierunku - pedagogiki.

brico lomza

- Drodzy studenci pierwszego roku, świat jest niezwykle złożony, poszukujecie w nim swojego miejsca, korzystajcie z tego co oferuje wam uczelnia, bądźcie uczestnikami intelektualnej uczty, krytycznymi obserwatorami i słuchaczami. Cieszymy się, że jesteście z nami, że dołączyliście do wspaniałej wspólnoty żaków Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży - mówił Rektor dr hab. Dariusz Surowik, prof. PWSIiP.

Rektor PWSIiP Dariusz Surowik, podziękował studentom, że zaufali uczelni, deklarując, że szkoła tego zaufania nie zawiedzie. W nowym roku akademickim, w PWSIiP pojawi się nowoczesne centrum stymulacji medycznej. W urządzonych na wzór szpitalny pomieszczeniach dydaktycznych, studenci pielęgniarstwa będą mogli pracować z wykorzystaniem inteligentnych fantomów.

Uczelnia, od października realizuje też program kompleksowego kształcenia w PWSIiP, tworzona jest sala do badań fokusowych, pracownie samoobrony dla przyszłych pracowników socjalnych oraz sale rozpraw sądowych. Uczelnia sfinansuje studentom szkolenia oraz certyfikaty.

- Chciałabym, żebyśmy zatrzymali się na chwileczkę i pomyśleli o tym co z dzisiejszego dnia, możemy wynieść na ten rok akademicki, żebyśmy tą energię, tą pozytywną energię z dzisiejszego dnia przenieśli na kolejne 10 miesięcy - mówiła Przewodnicząca Samorządu Studentów Magdalena Zach.

Podczas uroczystości, serdecznie zostali powitani studenci pedagogiki, kierunku, który ruszył w "państwówce" od bieżącego roku akademickiego.

- Na obszarze dawnego województwa łomżyńskiego, w ciągu najbliższych lat, połowa nauczycieli osiągnie wiek emerytalny, nasze studia są reakcją na tę lukę kadrową - wyjaśniał decyzję Rektor.

We wrześniu, radni Sejmiku Województwa Podlaskiego podjęli uchwałę, w sprawie przekazania uczelni udziałów w budynku przy ul. Akademickiej 20, znajdującego się tuż za "starym" budynkiem PWSIiP. Ma to zaspokoić potrzeby lokalowe, wynikające z rozwoju uczelni. Co ciekawe, to właśnie w tamtym budynku, mieściło się biuro organizacyjne państwówki, gdy nie miała ona jeszcze swojej siedziby. Uczelnia, otrzymała także kilka dni temu zgodę ministerstwa na prowadzenie studiów II stopnia na kierunku Technologia żywności i żywienia człowieka.

Galeria zdjęć

W górę