wigilia2018 dom lomza
czwartek, 11 października 2018 17:43

Umowa na budowę obwodnicy Łomży podpisana [FOTO i VIDEO]

Napisane przez  mylomza
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Umowa na budowę obwodnicy Łomży podpisana [FOTO i VIDEO] fot. mylomza.pl
GDDKiA w obecności ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka, zawarła dziś umowę z włoską firmą TOTO na projekt i budowę ostatniego odcinka trasy Via Baltica: Łomża Zachód - Kolno. O zabranie głosu w temacie obwodnicy Łomży, proszeni byli politycy i przedstawiciele lokalnych samorządów, z wyjątkiem... gospodarza samej Łomży.

brico lomza

Łomża Zachód - Kolno, czyli odcinek drogi ekspresowej S61, określany "obwodnicą Łomży", stanowi część trasy Via Baltica. Zaprojektuje go i zbuduje włoska firma TOTO S.p.A. Construzioni Generali. Wartość kontraktu to ponad 525,6 mln zł.

- Nazywamy ją (Via Baltica - przyp. red.) drogą życia - mówi Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk - To droga życia tych regionów, które były poza szczególną koncentracją środków budżetowych - dodaje.

W ramach budowy 13-kilometrowego odcinka, powstanie dwujezdniowa droga ekspresowa z nawierzchnią z betonu cementowego, odporną na koleinowanie. Wybudowane zostaną trzy węzyły drogowe: Łomża Zachód, Nowogród i Łomża Północ oraz nowy, 1200-metrowy most nad Narwią. Realizacja inwestycji, ma zapewnić poprawę bezpieczeństwa i komfortu mieszkańców Łomży. Podpisanie umowy na projekt i budowę obwodnicy oznacza rozpoczęcie realizacji ostatniego odcinka korytarza transportowego Via Baltica, docelowo łączącego kraje bałtyckie z Europą zachodnią.

- Trzeba mieć tylko nadzieję, że ta inwestycja będzie przebiegała prawidłowo, bez żadnych zakłóceń. Tak, żebyśmy mogli za te 2-3 lata cieszyć się drogą Via Baltica, która jednocześnie też, da możliwości naszemu miastu poprzez rozwój gospodarczy, bo my samorządowcy, wiążemy z tą drogą bardzo duże nadzieje jeśli chodzi o rozwój przedsiębiorczości, widzimy ogromny potencjał, widzimy rozwój kraju - mówi Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.

Szanse związane z budową odcinka Łomża Zachód - Kolno, dostrzega także burmistrz Kolna Andrzej Duda.

- Ta Via Baltica usprawni nam ogromnie transport, my uzbrajamy tereny inwestycyjne, mamy naprawdę już sporo zapytań i to po raz pierwszy nie tylko z Polski ale i inwestorzy zagraniczni zaczynają interesować się naszymi terenami, a więc być może ta droga i sytuacja gospodarczo-ekonomiczna plus do tego bardzo dobrze uzbrojone i tanie tereny inwestycyjne, spowodują to, że dostaniemy szansę (...) na rozwój i do tego dążę - mówi Duda.

Do zadań wykonawcy, należy teraz przygotowanie projektu i złożenie wniosku o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej dla całego zadania oraz wykonanie inwestycji. Firma TOTO ma na to od dzisiaj 31 miesięcy. Do czasu realizacji robót, nie wlicza się okresu od 15 grudnia do 15 marca, oddanie odcinka Łomża Zachód - Kolno planowane jest zatem w ostatnim kwartale 2021 roku.

O kilka słów przed podpisaniem umowy, poproszono m.in. lokalnych posłów, wójtów i burmistrzów... nikt nie oddał jednak głosu gospodarzowi Łomży.

44 komentarzy

 • Odpowiedz Alex. czwartek, 11 października 2018 17:57 Umieszczone przez: Alex.

  Moim zdaniem Chrzanowski jest najlepszym Prezydentem Miasta w dotychczasowej historii. Proszę tylko spojrzeć ile inwestycji drogowych zrealizował, ile środków zewnętrznych pozyskał. Ostatnie ponad trzy lata pokazują że wybierając Chrzanowskiego na kolejną kadencję Miasto i jego mieszkańcy mogą bardzo dużo zyskać.

 • Odpowiedz Joanna w. czwartek, 11 października 2018 18:01 Umieszczone przez: Joanna w.

  Chrzanowski przywrócił mi nadzieję w to że na fotelu prezydenta może zasiadać osoba, która doskonale rozumie potrzeby mieszkańców i która w żaden sposób nie wywyższa się ponad zwykłego mieszkańca. Miałam przyjemność rozmawiać z prezydentem osobiście i muszę powiedzieć że tak miłego człowieka, który z troską patrzy na los drugiego człowieka to jeszcze nie spotkałam. Dziękuje Panie Prezydencie jest Pan uczciwym człowiekiem i myślę że prawda zwycięży. Szkoda że na świecie jest tylu ludzi którzy próbują niszczyć takich ludzi jak Pan. Proszę się nie przejmować prawda zwycięży a fałszywi ludzie którzy dziś Pana atakują wymyślając durne przyczyny przegrają. Mocno trzymam za Pana kciuki. Jest Pan wspaniałym, szlachetnym człowiekiem a tylko tacy ludzie mogą dobrze wypełniać obowiązki służby mieszkańcom miasta

 • Odpowiedz bolek czwartek, 11 października 2018 18:05 Umieszczone przez: bolek

  Miasto otrzymało w tym roku 30 milionów złotych dofinansowania z urzędu marszałkowskiego na 4 istotne ulice w mieście: Nowogrodzką, Zawadzką, Poligonową i Glogera. Wszystkie są w realizacji. Do tego jeszcze remont Stacha Konwy, skrzyżowanie alei Piłsudskiego z ul. Kazańską oraz nawrotki przed Szosą Zambrowską a do tego teraz Niemcewicza z dofinansowaniem z rządowego programu budowy dróg. Za Chrzanowskiego zostało wyremontowanych najwięcej ulic. Komfort poruszania się po mieście znacznie się podwyższył chociaż jeszcze trochę pracy drogowców w przyszłości czeka.

 • Odpowiedz Asertywna czwartek, 11 października 2018 18:06 Umieszczone przez: Asertywna

  3 x Brawo !
  Chrzanowski jesteśmy z tobą i głosować będziemy na Ciebie

 • Odpowiedz Qwerty czwartek, 11 października 2018 18:09 Umieszczone przez: Qwerty

  Więcej ludzi niż na Beacie szydło haha muzukowa nie ma poparcia
  Panie Prezydencie głosuje na Pana

 • Odpowiedz fertych czwartek, 11 października 2018 18:10 Umieszczone przez: fertych

  Niestety pierwszy raz nie będę głosował na kandydata z pis. Głosowałem na Kołakowskiego, głosowałem na Chrzanowskiego ale na Muzyk na pewno nie zagłosuję.
  Obecny prezydent startuje z własnego komitetu i na Niego oddam swój głos.

 • Odpowiedz precz o obłuda czwartek, 11 października 2018 18:23 Umieszczone przez: precz o obłuda

  Muzykalna pierwsza w mikrofony , lansuję sie strasznie , kim ona jest?

 • Odpowiedz krycha czwartek, 11 października 2018 18:27 Umieszczone przez: krycha

  Ona nie wygra! Nigdy w życiu. Ktoś taki nie zasługuje na bycie prezydentem. No way

 • Odpowiedz miroslav czwartek, 11 października 2018 18:31 Umieszczone przez: miroslav

  Widać pis boi się kompromitacji. Kandydatka nie potrafiła przyciągnąć ludzi na spotkanie z Szydło. Była premier musiała być zdziwiona że w prawicowej Łomży była tylko garstka osób a w innych miastach i to nawet mniejszych przychodzą prawdziwe tłumy.

 • Odpowiedz przerwa czwartek, 11 października 2018 18:33 Umieszczone przez: przerwa

  No, trochę dziwne, że nie przemawia urzędujący prezydent tylko ktoś z ulicy.

 • Odpowiedz mieszkaniec czwartek, 11 października 2018 18:56 Umieszczone przez: mieszkaniec

  Dzisiejsze podpisanie umowy to kolejny kroczek w biurokratycznej machinie. Jeśli ktoś myśli ze ostatni to niestety nie ostatni. Nie ma tak dobrze. Umowa upoważnia przyszłego wykonawcę do dalszej papierologi, czyli projektowania i złożenia wniosku o kolejne zezwolenie. Zezwolenie na realizację inwestycji drogowej. Zezwolenie, na wydanie którego kolejny rok to napewno za mało czasu. A za rok będą wybory parlamentarne i jeśli PiS ich nie wygra to karuzela biurokracji może zatoczyć kolejne koło.
  Nie przewidujcie więc daty przecinania wstęgi bo nie jesteście w stanie wskazać daty wjazdu koparek na przyszłą obwodnicę. Kadencja parlamentarna minie ,a obwodnica nawet nie wystartuje.

 • Odpowiedz motor22 czwartek, 11 października 2018 19:00 Umieszczone przez: motor22

  Umowa nie ważna ,brak biskupów na Muszli a 3 było obecnych na ST.Rynku przy promocji Muzyk.

 • Odpowiedz anitaj czwartek, 11 października 2018 19:01 Umieszczone przez: anitaj

  Ja z cała rodzina zagłosuje na Mariusza. Zmiany na plus są widoczne. Stawia na młodych dba o starszych. 5 głosów masz na bank ode mnie!!! Muzykowa z bi..em i kaczorem mogą się obejść smakiem

 • Odpowiedz igors czwartek, 11 października 2018 19:10 Umieszczone przez: igors

  Życzę zwycięstwa. Łomża za Pana rządów rozkwita i ten dobry czas trzeba kontynuować

 • Odpowiedz melodia prawdziwa czwartek, 11 października 2018 19:39 Umieszczone przez: melodia prawdziwa

  https://lomza-tuiteraz.blogspot.com/2018/10/sytuacja-jest-wieloznaczna-i-wymaga_9.html

 • Odpowiedz enej czwartek, 11 października 2018 19:41 Umieszczone przez: enej

  Sami wyciągnijcie wnioski dlaczego Chrzanowski nie przemawia... SKANDAL

 • Odpowiedz serce miasta czwartek, 11 października 2018 19:43 Umieszczone przez: serce miasta

  Chrzanowski trzyma fason. Bardzo kulturalny człowiek, nie dał się sprowokować.

 • Odpowiedz rektor2000 czwartek, 11 października 2018 19:47 Umieszczone przez: rektor2000

  Brawo mylomza, ze daliście się wypowiedzieć prezydentowi. Co nie zrobiła ta trójca. TYLKO WYPOWIEDZ CHRZANOWSKIEGO OBCHODZI ŁOMŻAN. Co mnie obchodzi reszta

 • Odpowiedz Łomżanin czwartek, 11 października 2018 19:50 Umieszczone przez: Łomżanin

  Brawo Pani Poseł jest Pani wielka życzę wielu lat w służbie Łomży

 • Odpowiedz RADOMIR czwartek, 11 października 2018 19:51 Umieszczone przez: RADOMIR

  RŻ: Cel wydaje się być oczywisty, zważywszy na fakt, że w dniu 08.10.2018 roku podczas obrad II Forum Gospodarczego w Łomży, doszło chyba niefortunnie do ujawnienia planów związanych z przyszłą współpracą Starosty Ostrołęckiego i Panią Prezes tego Forum w zakresie podłączenia systemu ciepłowniczego miasta Łomży do tak zwanej „rury” z Elektrowni Ostrołęka(Energa-jedna ze spółek Skarbu Państwa dop. red.)czyli ewentualnej próba sprzedaży Spółki. A co to może oznaczać dla pracowników MPEC-u oraz dla mieszkańców Łomży korzystających z naszych usług - zostawiam bez komentarza.

 • Odpowiedz Qwerty czwartek, 11 października 2018 20:13 Umieszczone przez: Qwerty

  A ja i moi znajomi głosują na Zarembę. Jedyny wiarygodny i kompetentny.

 • Odpowiedz olo czwartek, 11 października 2018 21:01 Umieszczone przez: olo

  nie zapominajcie o tym, że Zaręba ma koło młyńskie zawieszone na szyi.

 • Odpowiedz buahahaha czwartek, 11 października 2018 21:51 Umieszczone przez: buahahaha

  Jak sama nazwa wskazuje "obwodnica Łomży" a więc przez Łomżę nie przebiega i dziwi mnie to całe bicie piany, gdy sąsiad buduje dom nie pyta mnie o zdanie ani nie robi ze mną wywiadów bo to jego działka a nie moja, ktoś tu miał niezrealizowane parcie na szkło, być może myłomża działa na zasadzie "smsów" że tak aktywnie bierze udział w kampanii wyborczej niejakiego Chrzanowskiego

 • Odpowiedz Kasia katarzyna czwartek, 11 października 2018 21:53 Umieszczone przez: Kasia katarzyna

  Po co gospodarz mial zabierac glos...skoro byla tam Gospodyni!!!

 • Odpowiedz sanmarino czwartek, 11 października 2018 22:42 Umieszczone przez: sanmarino

  Muzyk ma przegrana w kieszeni chociazby na fakt, ze szefem jej sztabu jest Kolak. On wie jak sie przegrywa wybory prezydenckie bo przegral juz je kilka razy. Posłuszna Agness, Purpurowy, Kolak, Zielina jak wy mozecie patrzec sobie w lustro prosto w twarz ?Nikt kto rzeczywiscie jest prawy i sprawiedliwy, po tym wszystkim co wy uczyniliscie jednemu czlowiekowi - prezydentowi w imie wladzy, kasy i zazdrosci, nie bylby w stanie patrzec sobie w twarz..

 • Odpowiedz NIE DLA MUZYK czwartek, 11 października 2018 22:45 Umieszczone przez: NIE DLA MUZYK

  Chrzanowski to co teraz przeżywa to tylko on wie i jego rodzina.

  przykre jest to że nawet zwykły ksiądz nie ma odwagi żeby powiedzieć - "słuchaj Mariusz - nie podoba mi się ta sytuacja ...przepraszam za moich braci...pomodlę się za Ciebie"

  tylko tyle...


  ILU KSIĘŻY TAKI SYGNAŁ DAŁO PREZYDENTOWI???
  ILU???

  TO tak niewiele - a w tej sytuacji gdzie traktują cię jak TRĘDOWATEGO - to dużo.


  Brak słów na was ksieża...

 • Odpowiedz KOMANDOS czwartek, 11 października 2018 23:04 Umieszczone przez: KOMANDOS

  Biskupów z Łomży uwolni tylko dobry egzorcysta tylko ojciec Daniel .

 • Odpowiedz Darko czwartek, 11 października 2018 23:06 Umieszczone przez: Darko

  Tylko Chrzanowski!!!

 • Odpowiedz KOMANDOS czwartek, 11 października 2018 23:08 Umieszczone przez: KOMANDOS

  BISKUPI ŁOMŻY TO POLITYCY.

 • Odpowiedz KOMANDOS czwartek, 11 października 2018 23:12 Umieszczone przez: KOMANDOS

  KSIĘŻA BYLI NA SPOTKANIU Z SZYDŁO ULOTEK M. CH. PREZYDENTA NIE CHCIELI PRZYJĄĆ.UWOLNIĆ ICH OD DEMONA POLITYKI.TAK KAZAŁ BISKU.BRON.

 • Odpowiedz Zenon.W> czwartek, 11 października 2018 23:50 Umieszczone przez: Zenon.W>

  a co atm nutka robila???oliwka, jadzka czy szczyl????kim oni są ???samorządowcy???ehhehehehhehehehheh byli i niedoszli

 • Odpowiedz Bede sie modlic za wszystkich ksiezy piątek, 12 października 2018 07:15 Umieszczone przez: Bede sie modlic za wszystkich ksiezy

  Dlaczego biskup dzieli lomzynski PIS?

 • Odpowiedz skromnosc@ue.pl piątek, 12 października 2018 07:28 Umieszczone przez: skromnosc@ue.pl

  A co tam muzyk robiła! O ile NAM wiadomo to żadnej funkcji w samorządzie i ratuszu naszym nie pełni i przez nikogo nie została do tego wybrana !!!!!!!!!!!!! żadnej władzy nie ma i wpływu na to inwestycje również. A jak miała robić jako ładne tło to znamY ładniejsze dziewczyny które by te tło ładnie uzupełniły!?

 • Odpowiedz cwaniaki piątek, 12 października 2018 07:59 Umieszczone przez: cwaniaki

  A propo kościoła, Bóg istniał przed założeniem go i będzie istniał jak kościół zamkną.A my w dzisiejszych czasach żyjemy jak Bóg przykazał: nauczamy w szkołach za darmo, już kościoły potrzebne nam nie są.Kościuł jest to nic innego jak prahistoryczna szkoła ,która w dzisiejszych czasach potrzebna społeczeństwu już nie jest,bo mamy jego najnowocześniejsze wydanie w postaci szkół,uczelni i nauczycieli, jak Bóg chciał.Amen.


  I ludzie czytać,pisać umieją i to czego potrzebują do własnej drogi życiowej sami potrafią sobie w
  Wielkiej Księdze wyczytać we własnym domu i nie muszą wysłuchiwać prachistorycznych chistoryjek w potężnych Pałacach,które z dzisiejszą współczesnością oprucz podtekstu, wspólnego nic nie mają. Bóg chcę żebyśmy szli do przodu a nie się wracali. AMEN

  I żaden ksiądz(słowo od księga) nie musi mi tej księgi w kościele tłumaczyć bo my wszyscy umiemy czytać sami ze zrozumieniem .AMEN

 • Odpowiedz Snikers16 piątek, 12 października 2018 08:45 Umieszczone przez: Snikers16

  Jaki to wstyd że tyle pokoleń i tylu ludzi z "wyższym wyksztalceniem" nie przewidziało że aby przez miasto dało sie przejechać niezbędna jest obwodnica. No ale domów i samochodów co niektórzy przez lata dorobili się po kilka

 • Odpowiedz martin40 piątek, 12 października 2018 08:52 Umieszczone przez: martin40

  PANI MUZYK ma pani moje pełne poparcie

  NIE dla CHRZANOWSKIEGO

 • Odpowiedz Skromność piątek, 12 października 2018 09:46 Umieszczone przez: Skromność

  Jak się tak kosciołowi maży powrót do starożytności to niech wyskakują z aut na osły,

 • Odpowiedz Obywatele piątek, 12 października 2018 10:06 Umieszczone przez: Obywatele

  Jako obywatele mamy pytanie, czy wystąpienie tej pani muzy nie było łamaniem prawa? Bo to nie są reprezentanty żadnej grupy społecznej wybrany w legalnych wyborach?To jako kto one tam występowały i dlaczego?

 • Odpowiedz martin40 piątek, 12 października 2018 10:22 Umieszczone przez: martin40

  JA WYSTĘPOWAŁEM - DLA CIEBIE hihihi

  WIELKIE NIE DLA CHRZANOWSKIEGO

 • Odpowiedz Obywatele piątek, 12 października 2018 10:37 Umieszczone przez: Obywatele

  Ale to On jest naszym reprezentantem. I nie ładnie jest wbijać nóż w plecy za którymi sie stoi i popiera. I nie pluje się więkrzości w twarz

 • Odpowiedz Zenon.W> piątek, 12 października 2018 11:37 Umieszczone przez: Zenon.W>

  martin to jasne


  rodzina musi popierać miłość jest bezwarunkowa - o tyle ze złego to wyszło wam na dobre.

 • Odpowiedz wyborca piątek, 12 października 2018 16:30 Umieszczone przez: wyborca

  Chrzanowski to silny człowiek.Wszyscy jego gnębią biskup,lokalny poseł,radni-zdrajcy z rady miejskiej,zielina,ministrowie,Muzyk .....Prezydencie co przeżyjesz a Ciebie nie zabije to sprawi ,że będziesz jeszcze silniejszy ...........Benia nawet przytula się do Muzyk............

 • Odpowiedz SuperMario piątek, 12 października 2018 21:07 Umieszczone przez: SuperMario

  https://youtu.be/-bk8KuhCTmA

 • Odpowiedz JarosławK piątek, 12 października 2018 22:19 Umieszczone przez: JarosławK

  Przez okres pracy w ratuszu POSŁUSZNA AGNESS kopała dołki pod prezydentem - swoim pracodawcą - własnie tak wyglądała jej współpraca w ratuszu ?
  Teraz obiecuje współpracę z rządem. Kpina. Ja 21.10. podziękuję jej za taką chęć współpracy!!!

  NIE dla MUZYK Oszukiwała prezydenta- teraz oszuka nas wyborców?!

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu