dom lomza
poniedziałek, 05 listopada 2018 11:44

Nie zatrzymał się do kontroli. Był pijany i poszukiwany

Napisane przez  mano/KMP Łomża
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne fot. mylomza.pl
39-latek kierujący mazdą nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać. Policjanci podjęli pościg za tym autem. Po zatrzymaniu przez policjantów okazało się, że mężczyzna był pijany. Miał blisko 1,6 % alkoholu w organizmie. Był także poszukiwany.

W minioną niedzielę przed godziną 1:00 w nocy, na jednej z głównych ulic miasta, policjanci z Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego łomżyńskiej komendy podjęli próbę zatrzymania do kontroli drogowej osobowej mazdy. Kierujący autem zlekceważył sygnały dawane przez funkcjonariuszy i zaczął uciekać. Jadąc z dużą prędkością ignorował przy tym znaki drogowe czym stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym. Auto wjechało na DK61 i kierowało się w stronę Miastkowa. Prowadzone działania pościgowe pozwoliły na skuteczne zatrzymanie samochodu, jednak jego kierowca postanowił jeszcze podjąć próbę ucieczki pieszo. Szybko został zatrzymany przez interweniujących policjantów. Uciekinierem okazał się 39-letni mieszkaniec powiatu łomżyńskiego. Policyjne badanie alkomatem wykazało, że powodem takiego zachowania było to, że mężczyzna jest nietrzeźwy. W organizmie miał blisko 1,6% promila alkoholu. Dodatkowo wyszło na jaw, że kierowca był też poszukiwany przez sąd celem odbycia zastępczej kary pozbawienia wolności za niezapłacone grzywny. Mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu, a jego auto zostało odholowane. Gdy wytrzeźwiał usłyszał zarzuty. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej odpowiadał będzie teraz przed sądem.

To nie jedyny poszukiwany zatrzymany przez policjantów w długi, świąteczny weekend. W piątek funkcjonariusz łomżyńskiej „patrolówki” będący w czasie wolnym od służy, zauważył idącego chodnikiem mężczyznę, o którym wiedział że ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości. 27-latek był poszukiwany przez sąd, w celu odbycia zastępczej kary pozbawienia wolności w związku z niezapłaconymi grzywnami. Policjant wezwał do pomocy umundurowany patrol i szedł za poszukiwanym do momentu przyjazdu wsparcia i wspólnego zatrzymania 27-latka. Swoją postawą funkcjonariusz udowodnił, że policjant zawsze jest na służbie i musi być przygotowanym na niespodziewane interwencje, nawet w czasie wolnym.

3 komentarzy

  • Odpowiedz kot poniedziałek, 05 listopada 2018 12:03 Umieszczone przez: kot

    ALE OSTRY BANDZIOR "choć do domu niepujde" że go MAMA WYUŚCIŁA O 1:00 w Nocy ;-)

  • Odpowiedz kibol poniedziałek, 05 listopada 2018 14:34 Umieszczone przez: kibol

    To pewnie z bojufki Ełku :)

  • Odpowiedz fsfs poniedziałek, 05 listopada 2018 18:44 Umieszczone przez: fsfs

    Pies szedł za nim krok w krok

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu