dom lomza
poniedziałek, 05 listopada 2018 14:11

Policjanci masowo sięgają po zwolnienia lekarskie

Napisał  mylomza
Oceń ten artykuł
(5 głosów)
Jak donoszą ogólnopolskie media - w całym kraju policjanci masowo udają się na zwolnienia lekarskie, głównie z powodu przemęczenia. Już teraz niektóre komendy mają problem z obsadą patroli - taka sytuacja ma obecnie miejsce w Piszu. - Niedługo nie będzie komu patrolować w Łomży ulic - mówił nam zastrzegający sobie anonimowość funkcjonariusz.

Masowa absencja policjantów może mieć związek z trwającym od dłuższego czasu protestem służb mundurowych, w który włączyli się także funkcjonariusze Służby Więziennej, Służby Celnej. Państwowej Straży Pożarnej i Straży Granicznej.

O przypadkach wysokiej zachorowalności wśród policjantów pierwsze pogłoski pojawiały się jeszcze przed dniem Wszystkich Świętych.

Jak informują ogólnopolskie media - w Łodzi ulice musieli patrolować kursanci, którzy nie ukończyli szkolenia podstawowego, gdyż na zwolnieniach przebywa ponad jedna czwarta funkcjonariuszy z terenu województwa. Na terenie Warszawy służbę pełnili policjanci spoza stolicy, zaś na obszarze dzielnicy Mokotów odnotowano brak nocnych patroli z soboty na niedzielę. O problemach alarmują także inne województwa, w których policjanci masowo dostarczają zwolnienia. W Piszu w województwie warmińsko-mazurskim, nie ma obsady do patrolowania miasta.

O problemie rozmawialiśmy w ostatnim czasie z zastrzegającym sobie anonimowość funkcjonariuszem, który ostrzegał nas przed konsekwencjami zwolnień policjantów. Według uzyskanych przez nas informacji - sytuacja z masowo chorującymi mundurowymi występuje także w Komendzie Miejskiej Policji w Łomży. - Niedługo nie będzie komu patrolować w Łomży ulic - mówił. Masowe zwolnienia mają być podyktowane przemęczeniem funkcjonariuszy.

Polscy policjanci zapowiadają kolejne zwolnienia już 11 listopada.

Czy z ulic naszego miasta mogą zniknąć policyjne patrole z powodu braku zdolnych do pracy policjantów?

23 komentarzy

 • Odpowiedz Zig poniedziałek, 05 listopada 2018 15:18 Umieszczone przez: Zig

  Chorych zwolnić niech idą do innej pracy np w Lidlu tam oferują pakiet zdrowotny!przyjąć młodych zdrowych chętnych do pracy wielu!leserów pożegnać niech nie przeżerają naszy h podatkow!

 • Odpowiedz olaboga poniedziałek, 05 listopada 2018 15:20 Umieszczone przez: olaboga

  Panie Komendnancie no bez przesady;))

 • Odpowiedz Bolesław D. poniedziałek, 05 listopada 2018 15:24 Umieszczone przez: Bolesław D.

  I mają wielką rację ,przemenczenie prowadzi do błędów ,poczta polska listonosze zaraz też będą protestować ..przykład ? Był nabór w komży na listonoszy jak jeden się zorientował w pierwszym miesiącu jakie warunki i potroncenia to pół wypłaty otrzymał i szybko odszedł ', a tu przykład z komży jak kogoś potraktowano mimo wiedzy iż ilości i teren całego miasta to Awykonalne...Która karta jest prawdziwa? „Nie wiem”
  - Wszyscy wiedzieli i tolerowali to, że jeżdżę swoim autem – podkreślił Goniec, przywołując różne przykłady sytuacji, gdy w ostatniej chwili przed końcem pracy był poproszony o dowiezienie pilnej korespondencji, potrzebnej w którejś z instytucji na jutro rano lub gdy nagliły terminy doręczenia. - Wymogłem na pracodawcy, żeby wszystko, co roznosimy, było ewidencjonowane – przypomniał i podkreślił, że w ratuszu nie słyszał uwag o źle wykonanej pracy od pracowników czy mieszkańców.
  W odpowiedzi na pytanie mecenasa Mieczysława Jagielaka z ratusza, czy otrzymywał na konto co miesiąc wypłatę, Goniec powtórzył, że w rozmowach z prezydentem upominał się o wyższą premię.
  Starsza z dwóch pań świadek, długoletnia pracownica ratusza, jeszcze bardziej swoimi zeznaniami skomplikowała i tak skomplikowany charakter sprawy. Zeznając pod przysięgą, za złamanie której grozi do 8 lat więzienia, nie potrafiła wyjaśnić niczego, o co spytała mecenas Olender: dlaczego na kartach rozliczanej korespondencji pojawiają się różne liczby i kwoty, kto robił dopiski na kartach z informacjami o ulotkach i plakatach wyborczych i zaproszeniach, w jaki sposób sporządzone przez nią miesięczne rozliczenia trafiały do kierownika, bo przecież od tego i woli przełożonego zależała wysokość premii, co miesiąc dodawanej do 50 procent wynagrodzenia zasadniczego gońcom. „Czy pani mecenas uważa, że ktoś po drodze...?” - urwała pytanie, ewidentnie zaskoczona ewentualnym odkryciem sędzia Małgorzata Sulkowska. Zadająca pytania pani świadek mecenas Olender nie dała za wygraną. - Czy możliwe, że dwie analizy zawierające odmienne dane są ważne? - dociekała, na co świadek odpowiedziała bez wahania: „Niemożliwe”. W chwilę po tym przystąpiono przy stole sędziowskim do okazywania tabel, liczb i zapisków na margineskach, które świadek komentowała: „Nie wiem, skąd wynikają różnice”, „Nie pamiętam”, „Ja zrobiłam dobrze, ktoś poprawiał może...”.

 • Odpowiedz Ziomek poniedziałek, 05 listopada 2018 15:30 Umieszczone przez: Ziomek

  Zig - policja zaprasza. Na pewno taki chętnego, młodego i zdrowego jak ty, to nie ma ani jednego!!! Powodzenia!:)))

 • Odpowiedz Jabcok poniedziałek, 05 listopada 2018 15:33 Umieszczone przez: Jabcok

  Ej czwórka coscie tak cicho, coscie tak cicho... Gdzie się podział ten cały Zboroski?

 • Odpowiedz Śruba poniedziałek, 05 listopada 2018 16:02 Umieszczone przez: Śruba

  Idź do policji, poszarp się z pijanymi gówniarzami, pociechami lokalnych "elit", poszarp z Czeczenami, a na deser w deszczu pokieruj ruchem i organizuj objazd. Nad ranem do domu, szybki sen, bo na popołudnie służba. Następnie wysłuchasz, że "nic nie robisz na służbie, statystyki słabe" a na służbie czujesz się wrogiem społeczeństwa. Jeszcze 15 lat byś wytrzymał, ale mając w perspektywie nowe zasady emerytalne, kierowniczkę Lidla całowałbyś po stópkach.

 • Odpowiedz erjot poniedziałek, 05 listopada 2018 16:37 Umieszczone przez: erjot

  Wszyscy idziemy na L-4 z przemęczenia!!! Kuźwa,jest taka choroba i takiej choroby numer??? Ja na pewno nie dostałbym zwolnienia na taki numer. Znowu polityka i mieszanie.A co będzie za rok,przed wyborami?

 • Odpowiedz Policjant też człowiek poniedziałek, 05 listopada 2018 16:43 Umieszczone przez: Policjant też człowiek

  Dobra zmiana :D

 • Odpowiedz 00 poniedziałek, 05 listopada 2018 17:53 Umieszczone przez: 00

  Toć chyba chorobę można sprawdzić chyba że u policjanta się nie da.

 • Odpowiedz Leo12 poniedziałek, 05 listopada 2018 18:06 Umieszczone przez: Leo12

  Nikt do roboty w policji nie zmusza!nie podoba ci się to zmień pracę!a nie stroisz fochy!

 • Odpowiedz Łomżyński słoik poniedziałek, 05 listopada 2018 18:33 Umieszczone przez: Łomżyński słoik

  Nie wiem czy to rzeczywiście fochy. Z jednej strony niedziele wolne od handlu a policjantom na weekendy każą obstawiać mecze, marsze różowych, czarnych albo hooj wie jakich, miesięcznice albo patryjotów zamaskowanych ;) A może szydełko przyjedzie a może zieliński i jeszcze mu konfetti nawycinaj.

 • Odpowiedz sdfds poniedziałek, 05 listopada 2018 18:45 Umieszczone przez: sdfds

  Już blisko czas kiedy w policji będą pracować beżowi islamiści

 • Odpowiedz Emeryt poniedziałek, 05 listopada 2018 18:50 Umieszczone przez: Emeryt

  Nie jetsem policjantem.ale popieram ich. Jesli chcesz miec w pyte roboty ptowadzic kilkanascie spraw naraz to zostań policjantem. Zobaczysz jaka to przyjemna praca i za jakie marne pieniądze. Politycy lubia pokazywac sie z funkcjonariuszami jak cos sie dzieje i wychwalaja jacy to oni sa wspaniali. Ale za to .ze strzegą bezpieczeństwa obywateli za marne pieniadze to tego nie mówią. Bardzo dobrze ze kolejni przylaczaja sie do protestu. Chcesz byc jeb...ny zostań policjantem he

 • Odpowiedz cypisek poniedziałek, 05 listopada 2018 19:06 Umieszczone przez: cypisek

  A to nieroby jedne , pozabierac samochody , a nie dupy tylko grzeją , zlapalem gume zaden sie nie zatrzymal i nie spytal czy pomoc?

 • Odpowiedz Góma poniedziałek, 05 listopada 2018 20:51 Umieszczone przez: Góma

  Ja zawsze gumę mam na sobie. Tak na wszelki wypadek. Panu tez polecam.

 • Odpowiedz olany na multiselect poniedziałek, 05 listopada 2018 22:04 Umieszczone przez: olany na multiselect

  Haha na ochronie już w mundurku czeczeni chodzą w biedronie .protest protestem ale i lasek dużo w Policji ,i zdziwko ,że teraz panie chcą mieć normalne rodzinny i dzieci taki prestiż munduru jak czepek pielęgniarki

 • Odpowiedz edwardek poniedziałek, 05 listopada 2018 23:12 Umieszczone przez: edwardek

  Jak policjant ma pomóc obywatelowi przy złapaniu gumy? 1: Policjant nie wie czy obywatel się po zmianie koła nie przy...li, że pomagający policjant źle przykręcił koło, gdyż za 500m koło odpadło i obywatel zepsuł sobie Ałdi. Wg obywatela. Policjant wtedy kładzie głowę pod topór i już nie zarabia swoich ~2900pln miesięcznie :) 2. Policjant jest kompletnym ułomem (tacy też pewnie są) i nie umie zmienić koła :)

 • Odpowiedz Zatroskany wtorek, 06 listopada 2018 01:31 Umieszczone przez: Zatroskany

  Jak to niedawno wypowiedział się pewien polityk w tv : "weź kredyt i zmień pracę".
  Nikt nikogo nie zmuszał do pracy w policji.
  Obecnie rynek pracy to rynek pracownika. Nie pasuje? Zmienić prace a nie szopki odstawiać kosztem społeczeństwa za publiczne pieniądze.

 • Odpowiedz KapitanŻbik wtorek, 06 listopada 2018 06:00 Umieszczone przez: KapitanŻbik

  Kazdy ma wybor (wiec czego jeczycie)
  Fakt ze jak sie nie ma dobrego "fachu " w reku to wybor znikomy.
  Przeciez ten problem nie dotyczy wylacznie policji a dotyczy polowy spoleczenstwa (od dawna).Z ta roznica ze reszta spoleczenstwa jest w jeszscze gorszej sytuacji (brak przywileji)
  Nie o doba sie praca(jaka by nie byla),podnos kwalifikacje,zmien prace a nie jeczysz...jak piguly ,ktore cale zycie tylko jecza o podwyzki a"robic nie ma komu"F.K.
  Swoja droga najmniej jecza ci co najmniej zarabiaja i najciezej pracuja bo nie maja silnego lobby.

 • Odpowiedz edwardek wtorek, 06 listopada 2018 06:57 Umieszczone przez: edwardek

  no chyba ze cypisek cisnoł moturem więc najprędzej przyjarał kapcia

 • Odpowiedz Sasiadka agatka wtorek, 06 listopada 2018 08:07 Umieszczone przez: Sasiadka agatka

  Popieram ich protest.

 • Odpowiedz ++++ wtorek, 06 listopada 2018 09:19 Umieszczone przez: ++++

  Maja racje.11 listopada manifestacje narodowcow ochroni pan PREZES

 • Odpowiedz my na to placimy wtorek, 06 listopada 2018 11:44 Umieszczone przez: my na to placimy

  Dojenie kasy podatnika.

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu