dom lomza
środa, 07 listopada 2018 07:16

Łomżanie skorzystają z dotacji

Napisał  mylomza
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
Spółdzielnia "Perspektywa" otrzyma dotację na podgrzewanie wody za pomocą pomp ciepła zasilanych energią z paneli fotowoltaicznych a 54 uczniów z ZSTiO nr 4 w Łomży weźmie udział w stażach zawodowych u podlaskich przedsiębiorców. O przyznaniu dotacji na te zadania zadecydował zarząd województwa podlaskiego.

Spółdzielnia "Perspektywa" w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego otrzyma 195 tys. zł. Dzięki uzyskanej dotacji, spółdzielnia do podgrzania wody użyje pomp ciepła zasilanych energią z paneli fotowoltaicznych.

- Głównym założeniem projektu jest modernizacja istniejącego systemu podgrzewania cieplej wody użytkowej oraz montaż instalacji fotowoltaicznej na dachu budynku wielorodzinnego przy ulicy Szmaragdowej 4. Energia pochodząca ze źródeł odnawialnych wykorzystywana będzie do oświetlenia części wspólnych budynku oraz do podgrzania cieplej wody użytkowej – mówi wiceprezes spółdzielni Robert Chaberek

Uzyskana dotacja jest efektem wzięcia udziału w konkursie z Działania 5.1. Energetyka oparta na odnawialnych źródłach energii (na inwestycje z zakresu budowy nowych lub zwiększenia mocy jednostek wytwarzania energii elektrycznej i ciepła z OZE).

Ze środków RPOWP skorzysta także młodzież ucząca się w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 4 w Łomży. 54 uczniów klas o profilach: żywienie i usługi gastronomiczne oraz hotelarstwo - weźmie udział w stażach zawodowych, organizowanych w podlaskich przedsiębiorstwach. Oprócz uczniów, czworo nauczycieli kształcenia zawodowego podniesie swoje kompetencje podczas kursów u przedsiębiorców. Na realizację tego zadania szkoła otrzyma ponad 400 tys. zł. 

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu