dom lomza
środa, 07 listopada 2018 12:29

Uroczyste ślubowanie w SP5 [FOTO]

Napisał  mylomza
Oceń ten artykuł
(4 głosów)
Uroczyste ślubowanie w SP5 [FOTO] zdj. Szkoła Podstawowa Nr 5 w Łomży
- Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły - tymi słowami rozpoczęli ceremonię ślubowania uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 5 w Łomży. Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, pierwszoklasiści w biało-czerwonych biretach i upiętych na piersiach rozetach oddali hołd bohaterom walczącym o Niepodległość Ojczyzny.

- Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować kiedy urosnę! Będę się starać być dobrym uczniem, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom - tymi słowami uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 5 uroczyście złożyli ślubowanie.

Był to dzień wyjątkowy, gdyż z okazji tegorocznych obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości - młodzi uczniowie zaprezentowali się w biało-czerwonych biretach i upiętych na piersiach rozetach. W tym stroju, oprócz uroczystego złożenia ślubowania, młodzież SP5 oddała także hołd bohaterom walczącym o Niepodległą Ojczyznę.

Społeczność Szkoły jest pewna, że ten wyjątkowy rok pozostanie w pamięci pierwszoklasistów przez długie lata i z dumą będą sięgać pamięcią do tych wydarzeń. Na pamiątkę ślubowania, wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy nawiązujące do obchodów Odzyskania Niepodległości.

13 komentarzy

 • Odpowiedz Marlen środa, 07 listopada 2018 13:00 Umieszczone przez: Marlen

  Widzę, że w honorowej loży szyderców siedzi Olej.

 • Odpowiedz lklka środa, 07 listopada 2018 13:36 Umieszczone przez: lklka

  biedne dzieci...
  Uczniowie nie są zainteresowani poszczególnymi przedmiotami, a jedynie możliwymi do uzyskania dobrymi ocenami z tych przedmiotów. Nie mają w sobie ciekawości, charakterystycznej dla dzieci przedszkolnych, a jedynie ambicję uzyskania dobrej oceny i tzw. czerwonego paska. Nie interesuje ich wiedza wynikająca z ciekawości, a jedynie dobra ocena. Mają całkowicie stłumione pasje. Nie potrafią już zadawać pytań jak? gdzie? kiedy? dlaczego?

  Oczywiście uczniowie realizują potrzeby swoich rodziców, a te wynikają z chłodnej kalkulacji powstałej w wyniku dostosowania zachowań do systemu edukacyjnego.

  Główny problemem, na który chcę tu zwrócić uwagę jest to, że podczas kwalifikacji na kolejne progi edukacyjne, brana jest pod uwagę średnia ocen.
  To powoduje, że rodzice i później uczniowie chcą mieć 6 od góry do dołu, aby uzyskać kilka punktów więcej w systemie klasyfikacji. Nie koncentrują się na 2-3 przedmiotach będących realną pasją, każdego człowieka.
  Udają, że uczą się wszystkiego, udają że wszystko ich interesuje, udają, że mogą umieć bardzo dobrze wszystko.
  Powstaje błędne koło reguły 3 razy Z i permanentny brak czasu na pasje tak szkolne, jak i te nieoceniane pozaszkolne.

  Na koniec należy także wspomnieć o samych szkołach, które obsesyjnie walczą o pierwsze miejsca w międzyszkolnych rankingach, opartych o średnią z ocen uczniów.
  O szkołach, które potrafią pozbyć się słabo ocenianego ucznia, gdyż zaniżałby on ocenę szkoły w tych rankingach.
  Mamy tu obraz szkoły-korporacji, gdzie liczy się wyłącznie cyfra, a nie człowiek i jego pasja.

 • Odpowiedz klaud środa, 07 listopada 2018 13:38 Umieszczone przez: klaud

  szkoła teraz to wylęgarnia złych nawyków, z którymi pedagodzy nie potrafią sobie poradzić.. stop telefonom w szkole i więcej dyscypliny, bo to co się dzieje to jest porażka..

 • Odpowiedz Uczen środa, 07 listopada 2018 13:44 Umieszczone przez: Uczen

  Brawo szkoła ,brawo młodzi Polacy.

 • Odpowiedz Doświadczony środa, 07 listopada 2018 13:57 Umieszczone przez: Doświadczony

  Ile z tych ślubów zostaje można się przekonać idąc na lekcję do ósmej klasy,a nawet do młodszych.Te ślubowania to jakaś mania.

 • Odpowiedz kurator środa, 07 listopada 2018 17:21 Umieszczone przez: kurator

  Pełna zgoda z przedmówca

  Szkoła to dzisiaj wylęgarnia patologii
  Nauczyciele źli że muszą uczyć ulegający rodzicom wplywowym i na stanowiskach
  Nauczyciele nienawidzący swego zawodu
  Niestety w tej szkole też rządzą rodzice
  Patologia do kwadratu

  Szkoła przez takie osoby zabija w dzieciach pasje

 • Odpowiedz ble środa, 07 listopada 2018 17:26 Umieszczone przez: ble

  To w końcu czyja wina- szkoły, czy rodziców, którzy na nauczycielach próbują wymóc pewne rzeczy? Czemu cała wina jest zwalana na szkołę? Czemu rodzice nie mają sobie nic do zarzucenia? Telefony w szkołach to jeszcze inny temat- nauczyciele nie mogą ich zabierać uczniom, bo to ich własność. Mogą zostać oskarżeni o kradzież albo o przywłaszczenie.

 • Odpowiedz Kmkm środa, 07 listopada 2018 18:39 Umieszczone przez: Kmkm

  W szkole funkcjonuje regulamin korzystania z telefonów. Skoro uczniowie nie mogą z nich korzystać, to po co rodzice je pozwalają dzieciom nosić do szkoły.

 • Odpowiedz Gisc środa, 07 listopada 2018 21:59 Umieszczone przez: Gisc

  Fajne wydarzenie, dobra lekcja patriotyzmu, wyróżnienie pierwszakow jest dla nich bardzo istotne. Gratuluję uczniom i życzę wielu osiągnięć

 • Odpowiedz Medialna zabawa znowu się zaczęła czwartek, 08 listopada 2018 12:12 Umieszczone przez: Medialna zabawa znowu się zaczęła

  I znowu zaczyna się zabawa promowania wyczynów pod publikę. TO Władze robią igrzyska a w szkołach robią też sobie promocję medialną.

 • Odpowiedz anias czwartek, 08 listopada 2018 12:18 Umieszczone przez: anias

  a jak ma sobie radzić skoro nauczyciele zastraszeni a wszystkie instrumenty do walki zabrane i wyrzucone w kąt

 • Odpowiedz praca w innym mieście czwartek, 08 listopada 2018 13:16 Umieszczone przez: praca w innym mieście

  w dawnych czasach nie było ślubowań a teraz to tylko promocja szkoły.To co się dzieje złego w szkole to zamiata się pod dywan...... Na wycieczce dzieci z Warszawy były zdyscyplinowane a z Łomży to wszystko im wolno......Nauczyciele z W-wy traktowali wszystkich jednakowo czy to synek lekarza czy synek sprzątaczki a z Łomży ,,a nie mogę mu zwrócić uwagi bo powie rodzicom "......Była to szkoła podstawowa ......

 • Odpowiedz Doświadczony czwartek, 08 listopada 2018 13:55 Umieszczone przez: Doświadczony

  Przez lewackie ideologie upadła szkolna dyscyplina. Nauczyciele wypisują brednie w postaci programów i planów naprawczych ,w postaci durnowatych statutów szkoły ,a rzeczywistość jest taka ,że szkoła bardziej przypomina skupisko patologii niż placówkę edukacyjną.

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu