dom lomza
czwartek, 08 listopada 2018 14:36

Kto zostanie nowym starostą? [VIDEO i FOTO]

Napisał  mylomza
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
W nowej kadencji rady powiatu łomżyńskiego - Prawo i Sprawiedliwość uzyskało 10 z 17 mandatów.  Nowy zarząd prawdopodobnie zostanie zdominowany przez radnych wywodzących się z PiS. Co istotne - starostą może ale nie musi być osoba sprawująca mandat radnego. Kto będzie reprezentował powiat łomżyński przez najbliższe 5 lat?

8 listopada odbyła się ostatnia XL sesja rady powiatu łomżyńskiego. Choć oficjalne podsumowanie kadencji odbyło się jeszcze przed wyborami - to konieczność podjęcia kilku uchwał zgromadziła w sali konferencyjnej starostwa grupę radnych wraz z zarządem powiatu.

Partii Prawo i Sprawiedliwość przypadło w nowej kadencji rady powiatu aż 10 z 17 mandatów. Z uwagi na uzyskaną większość - nowy zarząd prawdopodobnie zostanie zdominowany przez radnych wywodzących się ze środowiska PiS. Co istotne - starosta może ale nie musi być osobą sprawującą mandat radnego.

- Na pewno zostanie zgłoszony kandydat na starostę łomżyńskiego. Jest szansa, że ten starosta zostanie wybrany - komentuje nie udzielając szerszych informacji dotychczasowy wicestarosta Lech Szabłowski.

Lech Szabłowski w ostatnich wyborach uzyskał mandat radnego powiatu łomżyńskiego, zdobywając poparcie 816 wyborców. Przełożyło się to na wynik 21.06 proc. oddanych w wyborach głosów. Dotychczasowy wicestarosta podkreśla, że Prawo i Sprawiedliwość posiada większość w radzie powiatu ale jest również 6 radnych Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz 1 radny z lokalnego komitetu.

- Myślę, że jest co najmniej kilka osób, które tą funkcję starosty mogłyby z powodzeniem wypełniać - mówi Lech Szabłowski.

Elżbieta Parzych pełniąca w dotychczasowej kadencji samorządu powiatowego funkcje starosty - w ostatnich wyborach zdecydowała się kandydować na urząd wójta gminy Zbójna. Osiągnięty przez nią wynik 59,26 proc. głosów oznacza, że przez kolejne 5 lat Elżbieta Parzych będzie zarządzała gminą, w której pracowała 36 lat.

- Zdecydowałam się kandydować na wójta gminy Zbójna ponieważ ta gmina jest mi bliska - ponieważ tam mieszkam. Zdobyte doświadczenie podczas pracy przez te 36 lat w urzędzie gminy jak również ostatnia kadencja na stanowisku starosty - myślę, że podołam temu zadaniu i również z uśmiechem na ustach zakończę kadencję 5 letnią - komentuje Elżbieta Parzych.

Ostatnią w tej kadencji XL sesję rady powiatu zamknął przewodniczący Jarosław Kulesza.

- Do zobaczenia w różnych innych sytuacjach, jak również na tej sali - ci, co zostali wybrani. Wszystkiego dobrego w życiu osobistym. Sympatycznie było i sympatycznie będzie dalej - naprawdę. Dziękuję - mówił.

Jest szansa, że skład zarządu powiatu oraz nowego starostę poznamy oficjalnie podczas pierwszej sesji rady powiatu łomżyńskiego, która zwołana zostanie po 16 listopada bieżącego roku.

Galeria zdjęć

19 komentarzy

 • Odpowiedz Zuch czwartek, 08 listopada 2018 14:49 Umieszczone przez: Zuch

  czy muzyk dostanie się na wicestaroswtę?

 • Odpowiedz Maja W czwartek, 08 listopada 2018 15:42 Umieszczone przez: Maja W

  Oj ci kandydaci niemrawi najlepiej kogoś spoza rady menagera by to towarzystwo rozbujał

 • Odpowiedz Wyborca czwartek, 08 listopada 2018 16:33 Umieszczone przez: Wyborca

  Pani z Miastkowa, obecna wiceprzewodnicząca rady powiatu piękna kobieta na pewno godnie pełniła by funkcje starosty lub wicestarosty. Radzę rozważyć tą kandydaturę władzom PiSu

 • Odpowiedz Brurrr czwartek, 08 listopada 2018 17:19 Umieszczone przez: Brurrr

  A co ma piękność do mądriści?????!!!!!!

 • Odpowiedz Brurrr czwartek, 08 listopada 2018 17:19 Umieszczone przez: Brurrr

  A co ma piękność do mądriści?????!!!!!!

 • Odpowiedz Brurrr czwartek, 08 listopada 2018 17:19 Umieszczone przez: Brurrr

  A co ma piękność do mądriści?????!!!!!!

 • Odpowiedz Brurrr czwartek, 08 listopada 2018 17:19 Umieszczone przez: Brurrr

  A co ma piękność do mądriści?????!!!!!!

 • Odpowiedz Mazajin. czwartek, 08 listopada 2018 17:59 Umieszczone przez: Mazajin.

  W Piatnicy kolesie też już dzielą stanowiska!zaczynają podobno od szkoły

 • Odpowiedz Popieram panią Zduńczyk czwartek, 08 listopada 2018 19:13 Umieszczone przez: Popieram panią Zduńczyk

  Pani Agnieszka Zduńczyk jest i piękna i mądra oraz kompetentna. Powinna zostać starostą! Ciągle te łyse, siwe głowy i pomarszczone twarze u władzy. Czas na młodą kompetetną osobę płci pięknej. Dyrektora oraz radnej powiatu kilku kadencji!

 • Odpowiedz kucharz1000 czwartek, 08 listopada 2018 19:22 Umieszczone przez: kucharz1000

  Tylko Ryszard z Piątnicy nadaje się na starostę.
  Prawie zdobył 20 miliony na forty i 12 miliony na gok ze środków unijnych.

 • Odpowiedz moja lomza czwartek, 08 listopada 2018 21:10 Umieszczone przez: moja lomza

  RYSZARD KOZICKI NA STAROSTE I STAROSTWO LOMZYNSKIE NIE BEDZIE OSTATNIE W POLSCE W DOCHODACH BO INACZEJ TO TRAGEDIA NIKT Z TEJ WLADZY PROCHU NIE WYMYSLI.

 • Odpowiedz powiat czwartek, 08 listopada 2018 21:52 Umieszczone przez: powiat

  trzeba napisac ze moja LOMZA ma racje wzrostem starosty kasy nie przybedzie.

 • Odpowiedz Wyborca piątek, 09 listopada 2018 10:02 Umieszczone przez: Wyborca

  Fajnie to Kozicki wójtem nie został do powiatu nie startował i mu teraz dawać nagrodę pocieszenia starostę, zarząd powinien być wybrany spośród radnych

 • Odpowiedz klepka piątek, 09 listopada 2018 10:08 Umieszczone przez: klepka

  starostwo od zawsze było przechowalnią dla niewybranych wójtów

 • Odpowiedz mieszkaniec piątek, 09 listopada 2018 11:39 Umieszczone przez: mieszkaniec

  W Gminie Piątnica mieszka ciemnogród skoro wybrał na wójta wfiste , który bedąc dyrektorem 10 lat , przegrał przetarg na dyrektora szkoły w Marianowie a był jedynym kandydatem , po 10 latach pan A.W nie znał obowiązujacych przepisow . Smiech na sali . Zycze powodzenia w rozowju Gminy

 • Odpowiedz Największa banda to PO i PSL piątek, 09 listopada 2018 11:55 Umieszczone przez: Największa banda to PO i PSL

  Jedyna gmina w okolicy gdzie PSL wygrało wybory kpina zwykła. Czekamy teraz ilu PSLowcow zatrudnią od wicewójta po dyrektorów i kierowników bo przecież przegrali w tylu gminach powiatach i województwie i biedaku zostaną bez stanowisk!

 • Odpowiedz PSL to partia oszustów, układów, znajomości i stołków. Nic dla ludzi! piątek, 09 listopada 2018 12:04 Umieszczone przez: PSL to partia oszustów, układów, znajomości i stołków. Nic dla ludzi!

  Ja obstawiam że wicewójtem będzie Krajewski, a sekretarzem gminy Chojnowski z wordu

 • Odpowiedz PSL nic nie ma do zaoferowania. PiS górą! piątek, 09 listopada 2018 12:21 Umieszczone przez: PSL nic nie ma do zaoferowania. PiS górą!

  Ja to widzę tak Pani Agnieszka Zduńczyk na Starostę lub Wice, Pan Lech Szabłowski na Starostę lub Wice, Pan Sławomir Łomotowski Członek Zarządu i kogoś jeszcze do zarządu i mogą rządzić. PiS ma większość tym razem żadnych ustawek i koalicji z PSLem nie będzie

 • Odpowiedz finanse piątek, 09 listopada 2018 12:59 Umieszczone przez: finanse

  Piszą ,że nowy wójt z Piątnicy nie znał przepisów po 10 latach pracy.To szok ! DO NAUKI MARSZ !

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu