dom lomza
piątek, 09 listopada 2018 07:21

WETA uczciła Święto Niepodległości [FOTO]

Napisał  mylomza
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
WETA uczciła Święto Niepodległości [FOTO] zdj. WETA
Uczniowie ZSWiO Nr 7 uczcili 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości prezentując wymowny montaż słowno-muzyczny. Z jednej strony  - część artystyczna ukazała nędzę i prześladowania pod zaborami - z drugiej - 123 lata pielęgnowania przez udręczonych Rodaków polskiej tradycji, kultury i języka.

Uroczysty apel z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uświetnili uczniowie Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży. Z jednej strony  - część artystyczna ukazała zgromadzonym sytuację Polaków pod zaborami, nędzę i prześladowania - z drugiej - pielęgnowanie przez udręczonych Rodaków polskiej tradycji, kultury i języka. Nastrój panujący zarówno przed jak i po 1918 roku, pokazała młodzież z klasy II e pod kierunkiem Moniki Kalinowskiej.

Patriotyczną atmosferę podkreśliły uczennice z klasy I c oraz uczniowie klasy III g pod kierunkiem Marii Szymańskiej. Pieśni wykonywane przez szkolną młodzież wprowadziły adekwatny do rangi święta nastrój - pod koniec montażu artystycznego zabrzmiała  często pomijana w dzisiejszych czasach "Rota".

Uroczystość była także okazją do wręczenia nagród w konkursach, organizowanych w związku z finalizacją projektu edukacyjnego "My Polacy - niepodlegli, przedsiębiorczy", który dofinansował Narodowy Bank Polski. W Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących projekt realizowano pod nazwą "Drogi do niepodległej i przedsiębiorczej Polski"

W ramach tego przedsięwzięcia, w konkursie plastycznym na plakat przedstawiający osiągnięcia gospodarcze i ekonomiczne po odzyskaniu przez Polskę Niepodległości - I miejsce zajęła klasa III c, II miejsce - klasa III i, III miejsce - klasa I bhi. Konkurs wiedzy z tej samej dziedziny wygrała Joanna Darmetko z klasy II f, II miejsce zajął Łukasz Szulc z klasy III d, miejsce III - Aleksandra Oszer z klasy III e. W konkursie na prezentację multimedialną, również w temacie osiągnięć młodej Polski - I miejsce zajął Rafał Jastrzebski z klasy I f, II miejsce - Sebastian Korytkowski i Mateusz Łępicki z klasy III e, III miejsce przypadło Bartłomiejowi Szymańskiemu z klasy III d.

4 komentarzy

 • Odpowiedz olo piątek, 09 listopada 2018 07:58 Umieszczone przez: olo

  Pani dyrektor kotylion się nosi po lewej, po lewej ,prawo się żegnamy :)

 • Odpowiedz Absolwent Wety piątek, 09 listopada 2018 11:29 Umieszczone przez: Absolwent Wety

  Ta wypindrzona lalunia o intelekcie pasikonika, nadaje się co najwyżej pocierać nogę o nogę, a nie na dyrektora WETY.Ona nawet nie wie po której stronie jest serce, ta sama mądrośc co u bula komoruskiego- też po prawej kotylion nosił. Wstyd dla WETY! Chojak, Kobyłko, Blaszko, Malinowski,Bosek to byli dyrektorzy, poziom nieosiągalny dla tej paniusi.

 • Odpowiedz Forever PIS piątek, 09 listopada 2018 11:54 Umieszczone przez: Forever PIS

  Pani Bogusiu niech Pani zgłosi te paszkwile gdzie trzeba.

 • Odpowiedz geo piątek, 09 listopada 2018 14:39 Umieszczone przez: geo

  Pusty dzwon jak zwykle głośno dzwoni.

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu