dom lomza
piątek, 09 listopada 2018 10:48

Żandarmeria i Straż Graniczna wsparły łomżyńskich policjantów

Napisał  mylomza
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
zdj. ilustracyjne zdj. ilustracyjne fot. KGŻW
Żandarmeria Wojskowa i Straż Graniczna wsparły policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Łomży podczas wykonywania rutynowych czynności służbowych. Jak informuje Urszula Brulińska z KMP Łomża - Nie ma to żadnego związku z absencją funkcjonariuszy. Według stanu na dzień 8 listopada - nieobecnych z powodu zwolnień lekarskich było aż 44,79 proc. łomżyńskich policjantów.

Wczoraj łomżyńskich policjantów  wsparły dwie 2-osobowe załogi Straży Granicznej oraz Żandarmerii Wojskowej.  Realizacja wspólnych patroli wynika ze współpracy KMP w Łomży z innymi służbami mundurowymi. Patrole są cykliczne, ich częstotliwość wynika z przyjętego grafiku i możliwości kadrowych. Żandarmi i Pogranicznicy pełnili służbę z funkcjonariuszem Wydziału Ruchu Drogowego oraz z dzielnicowymi.

Jak informuje nas Urszula Brulińska z Zespołu Komunikacji Społecznej KMP w Łomży - realizacja patroli nie ma związku z dużą ilością zwolnień lekarskich wśród funkcjonariuszy. Według stanu na godz. 15.30 w dniu 8 listopada - nieobecnych z powodu zwolnień lekarskich było aż 44,79 proc. łomżyńskich policjantów.

Wczoraj wieczorem podpisane zostało porozumienie pomiędzy związkowcami z Policji oraz MSWiA. Masowe korzystanie ze zwolnień lekarskich przez funkcjonariuszy służb mundurowych nie jest jednak oficjalną częścią strajku.

Na wniosek Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku przełożone zostało sobotnie spotkanie w którym Olimpia Zambrów miała podjąć zawodników Łomżyńskiego Klubu Sportowego. 

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu