dom lomza
piątek, 09 listopada 2018 12:41

"Dzień dla Niepodległej" na Starym Rynku [FOTO i VIDEO]

Napisał  mylomza
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
"Mazurek Dąbrowskiego" zabrzmiał dziś punktualnie o godzinie 11.11 w wielu miejscach na terenie całego kraju. Młodzieżowa Rada Miejska włączyła się w akcję, organizując na Starym Rynku wspólne śpiewanie Hymnu, w którym udział wzięła liczna reprezentacja łomżyńskich szkół.

Akcja, podczas której przedszkola, szkoły oraz placówki oświatowe w kraju i za granicą wspólnie odśpiewały cztery zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego" - była inicjatywą Ministra Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży przy MEN.

Młodzieżowa Rada Miejska w Łomży poparła tę inicjatywę i zaprosiła łomżyńskie szkoły do wspólnego odśpiewania czterech zwrotek "Mazurka Dąbrowskiego" na środku Starego Rynku. Przedstawiciele łomżyńskich placówek oświatowych licznie stawili się w wyznaczonym miejscu. "Jeszcze Polska nie zginęła..." wybrzmiało punktualnie o godz. 11.11.

W uroczystości wziął udział min. prezydent miasta Mariusz Chrzanowski wraz z zastępcą - Andrzejem Garlickim.

4 komentarzy

 • Odpowiedz enej piątek, 09 listopada 2018 13:16 Umieszczone przez: enej

  można , można!!!!!!!! Było pięknie , doniośle i patriotycznie bez obrzydliwego nacjonalizmu i ONR flag. Szkoda ,że tak mało mieszkańców w tak pięknej inicjatywie uczestniczyło. Waszak następne śpiewanie dopiero za 100 lat. Uroczystość skromna ale przez to piękna.

 • Odpowiedz enej piątek, 09 listopada 2018 13:24 Umieszczone przez: enej

  panie prezydencie nie jestem pana zwolennikiem ale doceniam pana udział w tej uroczystości. I pomimo faktu , że był pana tam sam bez tych miejscowych elit to w zupełności wystarczyło i było piękne.

 • Odpowiedz Bolesław D. piątek, 09 listopada 2018 17:44 Umieszczone przez: Bolesław D.

  Oj wy głupcy ,głupcy lucyfer was poprowadzi na zgubę was i tych niedoszłych5lat ,coś zadziała z niebios szybko to zmieni.

 • Odpowiedz Gość piątek, 09 listopada 2018 20:16 Umieszczone przez: Gość

  No prosto cuś pinknego. Codziennie tak śpiwać jak się znudzi hymn to boże coś Polskę a jak mało to pierwszą brygadę i bogurodzicę a na koniec oczy zielone Zenkowe i chwalić się tem na okrągło. Tylko kto nadrobi materiał w szkołach no chyba że na korkach.

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu