dom lomza
czwartek, 06 grudnia 2018 13:32

Miejskie Mikołajki z atrakcjami dla najmłodszych [VIDEO i FOTO]

Napisał  mylomza
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
Miejskie Mikołajki z atrakcjami dla najmłodszych [VIDEO i FOTO] fot. mylomza.pl
Wczorajsze rozświetlenie świątecznych iluminacji, nastąpiło zaledwie kilkanaście godzin przed Miejskimi Mikołajkami. Przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych zjawili się na Starym Rynku aby wspólnie bawić się, integrować i korzystać z przygotowanych dla nich tego dnia atrakcji.

brico lomza

- Podobnie jak w latach poprzednich zorganizowaliśmy miejskie Mikołajki. Cieszymy się z tego, że tak liczne grono przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych przychodzi tego dnia, żeby wspólnie się bawić - komentuje prezydent Mariusz Chrzanowski.

Podczas "Mikołajek Miejskich" dzieci mogły się zintegrować i pobawić, gdyż organizatorzy przygotowali z tej okazji różne atrakcje. Oprócz ozdób, które mogliśmy obejrzeć już wczoraj, czyli: choinki, misia Łomżatka, cukierkowego domku, przestrzennej bombki i nowego Mikołaja motocyklisty, na Starym Rynku pojawiły się dzisiaj namioty, a w każdym z nich na najmłodszych czekało co innego.

- Brakuje na pewno śniegu, ale miejmy nadzieję, że do Świąt Bożego Narodzenia również pojawi się on na naszym Starym Rynku - mówi Mariusz Chrzanowski.

Śniegu co prawda nie było, za to pojawił się grudniowy mróz. Nie przeszkodziło to jednak przedszkolakom pojawić się na miejskich Mikołajkach i korzystać z przygotowanych dla nich atrakcji. Na najmłodszych czekały zabawy, m.in. bieg ze śnieżną kulą na tacy, czy rzut prezentem do celu. W przygotowanej fotobudce, można było zrobić wspólne zdjęcie z Mikołajem lub jego pomocnikiem, wykorzystując do tego przeróżne świąteczne gadżety. Nie zabrakło oczywiście dekorowania pierników lukrem i kolorowymi posypkami oraz tworzenia małych, jadalnych dekoracji, malowania twarzy i świątecznego karaoke. Odwiedzający mogli zobaczyć również jak stworzyć śnieg wykorzystując do tego piankę do golenia, a pomocnicy Mikołaja rozdawali słodkości i smakołyki.

To oczywiście dopiero początek świątecznych wydarzeń organizowanych przez miasto Łomża. Już 16 grudnia o godz. 15:00 na Starym Rynku odbędzie się Łomżyńska Wieczerza Wigilijna.

- Zapraszam wszystkich mieszkańców Łomży do wspólnego przeżywania tego szczególnego momentu - mówi prezydent.

Na mieszkańców czekają tego dnia m.in. występy, betlejemskie światełko pokoju, ciepły posiłek i oczywiście - tradycyjne życzenia.

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu