czwartek, 06 grudnia 2018 13:46

Tragedia w szpitalu. Zmarła kobieta z dzieckiem

Napisał  mylomza
Oceń ten artykuł
(12 głosów)
Informację o tragedii potwierdza zastępca dyrektora Szpitala Wojewódzkiego ds. lecznictwa lek. med. Hanna Majewska-Dąbrowska. Według jej relacji, kobieta urodziła martwe dziecko w nocy z 4 na 5 grudnia. Niestety, podczas porodu doszło także do zgonu matki. Zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej wpłynęło wczoraj. 

brico lomza

Jak informuje lek. med. Hanna Majewska-Dąbrowska, zastępca dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Łomży ds. lecznictwa, dziecko urodziło się martwe w nocy z 4 na 5 grudnia. Podczas porodu doszło także do zgonu matki. Szpital nie udziela szerszych informacji z uwagi na fakt, iż prokuratura rejonowa w Łomży prowadzi w tej sprawie dochodzenie.

Informację o wpłynięciu wczoraj zawiadomienia do Prokuratury Rejonowej potwierdza Rafał Kaczyński z Prokuratury Okręgowej w Łomży. Ciała zostały zabezpieczone w celu przeprowadzenia sekcji zwłok. 

Czynności prowadzone są w kierunku art. 160 § 2 KK i art. 155 KK tj: "Kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu (...) Jeżeli na sprawcy ciąży obowiązek opieki nad osobą narażoną na niebezpieczeństwo, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5", oraz "Kto nieumyślnie powoduje śmierć człowieka, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5."

Oznacza to, że postępowanie będzie prowadzone w kierunku tzw. "błędu w sztuce medycznej".

W górę