dom lomza
wtorek, 01 stycznia 2019 12:15

Folkowo i czadowo na Łomżyńskiej Nocy Sylwestrowej [FOTO]

Napisane przez  UM ŁOMŻA
Oceń ten artykuł
(5 głosów)
Tłumy mieszkańców naszego miasta witały nowy rok na Starym Rynku podczas Łomżyńskiej Nocy Sylwestrowej. Przybyłą na starówkę publiczność bawili Arek i Renata oraz zespół Joint z Łomży, a także Future Folk i Czadoman. Nie zabrakło tradycyjnego pokazu sztucznych ogni, konkursów z nagrodami oraz życzeń od Prezydenta Miasta.

Prezydent Mariusz Chrzanowski, który zabrał głos tuż przed północą, po występie grupy Future Folk zauważył, że tegoroczny „Sylwester marzeń” miał być w Zakopanem, ale Zakopane przyjechało do Łomży i to tutaj jest najlepsza zabawa sylwestrowa. - Rok który żegnamy jest szczególny dla naszych mieszkańców, bo był to rok jubileuszu 600-lecia nadania Łomży praw miejskich. Życzę by następny był pomyślny dla naszego miasta, by się ono rozwijało, a mieszkańcy byli dumni z tego, że są łomżyniakami – mówił prezydent Mariusz Chrzanowski, życząc równocześnie zdrowia, pomyślności, serdeczności i spełnienia marzeń w 2019 roku.

Nim jednak na scenie pojawił się włodarz naszego miasta, a niebo nad Ratuszem rozświetliły fajerwerki, Łomżyńską Noc Sylwestrową rozpoczęli zwycięzcy muzycznego konkursu sylwestrowego. Jako pierwszy na scenie wystąpił duet Renata i Arek. On to muzyk akordeonista z wieloletnim doświadczeniem, ona to anglistka, informatyk, a także regionalistka, oboje zainteresowani kulturą kurpiowską, którą promują w wykonywanej przez siebie muzyce. - Jesteśmy kapelą, która gra w różnych klimatach, ale tym razem zagramy w charakterze ludowym, folkowym, w którym się tak naprawdę specjalizujemy. Pomyśleliśmy, że warto coś łomżyńskiej publiczności w naszych klimatach zaprezentować i dlatego przystąpiliśmy do tego konkursu – powiedziała Renata Korytkowska. Jej mąż od 30 lat występuje w Łomży przy różnych okazjach, zarówno solo, jak też z różnymi zespołami. Ten rok był szczególny nie tylko dla obchodzącej 600-lecie nadania praw miejskich Łomży, ale też dla nich, gdyż w ostatnich dwunastu miesiącach powstał ich zespół, a także wzięli ślub. Ich twórczości można posłuchać na YouTube, gdzie Arek ma swój kanał. Wspólnie prowadzą także stowarzyszenie „Świat Akordeonu”.

Również w jubileuszowym dla Łomży roku powstał zespół Joint. Jego pomysłodawcą i założycielem jest Łukasz Jabłoński. – Miałem zamiłowanie do muzyki techno, electro i bardziej klubowych brzmień. Stwierdziłem jednak, że nie do końca leży to społeczeństwu w podlaskim, więc zacząłem się obracać w disco polo – powiedział lider powstałego w styczniu ub.r. zespołu. Jego pierwszy utwór „Bo Ty” miał w sierpniu premierę na YouTube, zaś w styczniu swoją inaugurację będzie miał teledysk do piosenki „Kręcisz mnie”. 22-letni wokalista nie ukrywał, że bardzo cieszył go występ przed własną publicznością. – Czuję się łomżyniakiem i chciałbym, żeby łomżyniacy mnie poznali i przechodząc kiedyś przez ulicę powiedzieli, że to ten chłopak, co dał kiedyś fajny koncert. Dziękuję jury konkursu za danie mi tak ogromnej szansy, jaką jest występ podczas tej imprezy – powiedział Łukasz Jabłoński, lider zespołu Joint.

Ostatnim zespołem, który w 2018 roku wystąpił w Łomży był Future Folk z Zakopanego, w którego skład wchodzą: Stanisław Karpiel-Bułecka, Szymon Chyc-Magdzin oraz Matt Kowalsky. - Jest nam miło, że mogliśmy wystąpić na zakończenie 600-lecia nadania Łomży praw miejskich – powiedział lider zespołu Stanisław Karpiel-Bułecka. Podkreślił, że jest to coś, czego przez ostanie lata nie robili jeśli chodzi o miejskie grania, gdyż zazwyczaj występowali na scenach telewizyjnych, co jest zupełnie czymś innym. - Tu się gra dużo fajniej, jest się bliżej ludzi, którzy chcą się dobrze bawić, posłuchać górali i zakończyć rok, który myślę, że dla większości mieszkańców tego miasta był dobry. Życzymy, by kolejny był jeszcze lepszy i bardziej owocny oraz byśmy mogli jeszcze kiedyś tutaj wystąpić – mówił Stanisław Karpiel–Bułecka, który po raz pierwszy ze swoim zespołem gościł w naszym mieście. Podczas swojego występu Future Folk zaprezentował nowoczesną wizję muzyki „spod samiuśkich Tatr”, gdzie między tradycyjne góralskie instrumenty i melodie włożonej było mnóstwo świdrującej zmysły elektroniki.

Już po północy, w nowym 2019 roku, wystąpił Czadoman. – Mam nadzieję, że od tego mojego wejścia na scenę ten rok zacznie się dla was dobrze, czego każdemu życzę – powiedział Paweł Dudek, czyli Czadoman. Jest to jeden z najpopularniejszych wykonawców muzyki disco dance. Pochodzący z Opalewa w województwie lubuskim wokalista przygodę z muzyką rozpoczynał od zespołu rockowego Arena. Jako Czadoman zadebiutował w 2013 roku. Jego hity „Ruda tańczy jak szalona” czy „Chodź na kolana” są najchętniej granymi kawałkami w dyskotekach i klubach w całym kraju. Teledysk do tej pierwszej piosenki w 2015 roku zajął 3. miejsce w kategorii Hity Sieci za największą liczbę odsłon na YouTubie i nieprzerwanie cieszy się dużą popularnością internautów. - Miałem przyjemność gościć w Łomży, gdzie mam kilku znajomych, m.in. z grupy Piękni i Młodzi, których pozdrawiam, ale grając 300 koncertów rocznie nie pamiętam, czy występowałem już wcześniej przed łomżyńską publicznością – przyznał Paweł Dudek.

13 komentarzy

 • Odpowiedz Macius89 wtorek, 01 stycznia 2019 12:30 Umieszczone przez: Macius89

  Nie zle dupeczki Czadek przywiozl ;)

 • Odpowiedz Student1 wtorek, 01 stycznia 2019 12:30 Umieszczone przez: Student1

  a ja nie trawię disco polo i góralskiej muzyki

 • Odpowiedz Czerwony Wiewior wtorek, 01 stycznia 2019 12:34 Umieszczone przez: Czerwony Wiewior

  Dupeczki ? haha a widziałeś te grube dupy , że o ryjach nie wspomnę ?
  WIOCHA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Odpowiedz kiwka wtorek, 01 stycznia 2019 12:49 Umieszczone przez: kiwka

  fajnie bylo tylko ze prowadzacy masakra :(

 • Odpowiedz Zielińska wtorek, 01 stycznia 2019 13:00 Umieszczone przez: Zielińska

  A ja jadąc wieczorem przez miasto dziwiłam się dlaczego tego wieczora tak dużo BLM i BKL kręci się po ulicach. Widać krowy wydoili i do mniasta na koncert przyjechali.

 • Odpowiedz edzia^^ wtorek, 01 stycznia 2019 13:17 Umieszczone przez: edzia^^

  ludzie sluchali di polo i beda sluchac kazdy ma swoj gust ja bylam bylo super, ale tak jak wyzej ktos napisal z tym prowadzacym to lipa P. Prezydencie nie bylo innej osoby juz ten gosc co byl rok temu byl lepszy !

 • Odpowiedz Qbuś - PdŁ wtorek, 01 stycznia 2019 13:41 Umieszczone przez: Qbuś - PdŁ

  fajnie bylo :D

 • Odpowiedz Dany wtorek, 01 stycznia 2019 13:51 Umieszczone przez: Dany

  Ale wiocha tfuu

 • Odpowiedz df wtorek, 01 stycznia 2019 14:29 Umieszczone przez: df

  prowadzenie było kiepskie, tak od niechcenia to było na zasadzie skoncze i wracam do domu

 • Odpowiedz moim zdaniem wtorek, 01 stycznia 2019 16:43 Umieszczone przez: moim zdaniem

  Na nic lepszego w tym mieście już nie liczę, może tylko ulec pogorszeniu. Jak nie pogrobowce to discopolowce. Ubolewam

 • Odpowiedz Hahah środa, 02 stycznia 2019 07:00 Umieszczone przez: Hahah

  Prowadzący mało w zad nie wlazł crzanowskemu wychwalając go nad niebiosa

 • Odpowiedz czarek z konkurencji środa, 02 stycznia 2019 09:10 Umieszczone przez: czarek z konkurencji

  było super. Uwielbiam Czadomana.

 • Odpowiedz to ja środa, 02 stycznia 2019 10:19 Umieszczone przez: to ja

  jak to zobaczyłem to ciężko w to uwierzyć jak można dopuścić do takich występów publicznych nie którzy chyba się wo gule nie słyszeli a jak teraz oglądają swoje występy to będą się wstydzić pokazać na miesicie szkoda kasy i brak slow
  .

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu