dom lomza
czwartek, 10 stycznia 2019 09:01

Fałszywy prokurator! Mieszkanka Łomży straciła 30 tys. złotych

Napisał  mylomza
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Fałszywy prokurator! Mieszkanka Łomży straciła 30 tys. złotych Pixabay
75-letnia mieszkanka Łomży usłyszała w słuchawce mężczyznę, który płaczącym głosem powiedział "mamo, ratuj". Następnie odezwała się kobieta, która podając się za prokuratora poinformowała, że syn pokrzywdzonej jest sprawcą wypadku i grozi mu surowa kara. Aby ją złagodzić, trzeba zapłacić. Kobieta przekazała oszustom aż 30 tys. złotych. 

Według relacji Urszuli Brulińskiej z KMP w Łomży, wczoraj mieszkanka naszego miasta przekazała oszustom aż 30 tys. złotych.

Ok godz. 15:00 na telefon stacjonarny 75-letniej mieszkanki Łomży zadzwonił mężczyzna, który płaczącym głosem powiedział "mamo, ratuj". Następnie w słuchawce odezwała się kobieta, która podała się za prokuratora i poinformowała, że syn pokrzywdzonej jest sprawcą wypadku i grozi mu surowa kara. W celu jej złagodzenia, mieszkanka Łomży musi za jej pośrednictwem przekazać 30 tys. złotych. Pokrzywdzona pobrała pieniądze z banku, po czym wróciła do miejsca zamieszkania i dalej rozmawiała z oszustką. Pod domem pokrzywdzonej pojawiła się ok. 20-letnia kobieta, a pokrzywdzona przekazała jej pobrane z banku pieniądze. Mieszkanka Łomży dopiero po pewnym czasie skontaktowała się ze swoim synem. Wtedy okazało się, że padła ofiarą oszustwa. Policja otrzymała zgłoszenie o 18:21.

Jak informuje asp. Marcin Gawryluk z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, tylko wczoraj (9 stycznia) na terenie Łomży odnotowano 6 usiłowań oszustw metodą "na wnuczka". W Białymstoku odnotowano także jedno usiłowanie oszustwa metodą "na funkcjonariusza CBŚP", który prosił o podanie numeru konta.

Żeby nie stać się ofiarą oszustwa należy działać rozważnie i kierować się zasadą ograniczonego zaufania do obcych nam osób. Policja apeluje o CZUJNOŚĆ i ROZWAGĘ.

6 komentarzy

 • Odpowiedz ... czwartek, 10 stycznia 2019 09:53 Umieszczone przez: ...

  lepiej brzmiało by fikcyjny prokurator gdyż prawdziwy prokurator też nie musi być uczciwy jak prawdziwy ksiądz który nierzadko jest fałszywy myślą mową i postępowaniem idąc w przeciwną stronę niż nauczanie Jezusa z jakim ksiądz ma się identyfikować Bogu Ojcu na hwałę ludowi na ratónek uczeni w piśmie 'poprwacie mnie jak się mylę'

 • Odpowiedz qwe czwartek, 10 stycznia 2019 11:32 Umieszczone przez: qwe

  trąbi się o tym już tyle czasu, a ludzie nadal się na to nabierają.

 • Odpowiedz ... czwartek, 10 stycznia 2019 11:52 Umieszczone przez: ...

  @ qwe

  kongregacja nauki (nauczania) wiary czyni takie cuda
  wychowując przywiązanie do ślepego aktu wiary

  gdyż Kościół (przez K L E R) sam w prawdzie nie wytrwał i prawdy w niem nie ma jako wartości podstawowej (pozwalajacej widzieć) przez tak liczne wieki wykorzenianej z duszpasterską troską by nie budować instytucji nauki (nauczającej) wierności prawdzie a nie daj boże wierności prawdom objawionym wokół których jest kluczenie (z 'kluczami piotrowymi') zamiast użycia ich (do rozdania) otwarcia (drzwi Chrystusowi) się na kulturę inną niż kultura nauki wiary a jak pokazuje biblia wiara pozbawiona klucza prawdy ...


  ... prowadzi drogą wszelkiego świętokradztwa postępem wszelkich grzechów śmiertelnych to droga (cywilizacji) śmierci a trzy cnoty boskie wiara nadzieja miłość koncelebrowane przez zło dziejów chwały bożej stają się cnotami bałwochwalstwa budowniczych świątyni egocentryków udających że nimi nie są

 • Odpowiedz ksiądz czwartek, 10 stycznia 2019 14:03 Umieszczone przez: ksiądz

  Po co starej babie takie pieniądze, podzieliła się.

 • Odpowiedz łomżyniak 35 czwartek, 10 stycznia 2019 21:34 Umieszczone przez: łomżyniak 35

  Chyba zmienię branżę i zostanę fikcyjnym prokuratorem.Bardziej opłacalna praca :)

 • Odpowiedz lusia piątek, 11 stycznia 2019 05:08 Umieszczone przez: lusia

  Trzeba przyznać bardzo hojna ta babcia - z lekką ręką dała tyle szmalu. A swoją drogą dlaczego tylko baby są takie naiwne? - rozumu mało?

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu