czwartek, 10 stycznia 2019 15:00

Noworoczne śniadanie biznesowe [VIDEO i FOTO]

Napisał  mylomza
Oceń ten artykuł
(5 głosów)
Nowe warunki inwestowania w Łomży i edukacja na rzecz przedsiębiorczości w ramach Akademii Biznesu - to tematy, które poruszono podczas noworocznego śniadania biznesowego w Parku Przemysłowym Łomża. Dzisiejsze spotkanie było otwarciem nowego cyklu rozmów przy kawie.

Śniadania biznesowe są inicjatywą uruchomioną w 2017 roku. Co jakiś czas w budynku Parku Przemysłowego w Łomży spotykają się m.in. przedsiębiorcy, samorządowcy i przedstawiciele samorządowych jednostek organizacyjnych, aby wspólnie wymienić się informacjami oraz doświadczeniami związanymi z biznesem.

- Jest to pomysł, który polega na integracji środowiska przedsiębiorców przy przysłowiowej kawie, ale przy tej okazji też zawsze przekazujemy garść bardzo ważnych i istotnych informacji dla przedsiębiorców - mówi Andrzej Garlicki, zastępca prezydenta Łomży.

Noworoczne śniadanie biznesowe poświęcono nowym warunkom inwestowania w Łomży. Jak zapewnia Andrzej Garlicki, przygotowywane jest ponad 140 hektarów terenów inwestycyjnych przy ul Meblowej. Drugim ważnym tematem była edukacja na rzecz przedsiębiorczości w ramach Akademii Biznesu, czyli połączenia szkolnictwa zawodowego z potrzebami rynku. Te istotne dla miasta tematy będą poruszane podczas śniadań także w przyszłości, dodatkowo Andrzej Garlicki poinformował dziś o planach powołania nowej rady zrzeszającej przedsiębiorców.

- Prezydent powoła nową radę gospodarczą, ta rada ma być trochę inną propozycją niż była w poprzedniej kadencji - mówi Andrzej Garlicki.

Rada miałaby się ukonstytuować, czyli powołać swojego przewodniczącego i sekretarza, a przewodniczący miałby reprezentować środowisko łomżyńskich przedsiębiorców w spotkaniach z inwestorami i przedsiębiorcami spoza Łomży.

Galeria zdjęć

W górę