dom lomza
piątek, 11 stycznia 2019 13:29

Miasto Łomża rozważa zakup autobusów na gaz [VIDEO]

Napisał  mylomza
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Prezydent Mariusz Chrzanowski poinformował, że rozważane jest złożenie wniosku na zakup dziesięciu autobusów na gaz oraz dwóch małych elektrycznych. List intencyjny dotyczący rozwoju floty ekologicznej autobusów zasilanej gazem ziemnym CNG między PGNiG Obrót Detaliczny Sp. z o.o. a miastem Łomża podpisano podczas dzisiejszej konferencji.

- Nasza flota wymaga cały czas nowych zakupów, ostatnio zakupione zostały cztery małe autobusy. Autobusy, które są w taborze, są to autobusy już dość stare i stajemy przed ogromnym wyzwaniem - mówił Mariusz Chrzanowski, deklarując, że władze miasta zainteresowane są elektromobilnością.

Prezydent zadeklarował, że władze miasta będą starać się pozyskać środki na zakup autobusów na gaz. Taka możliwość pojawia się w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Rozważane jest złożenie wniosku na zakup dziesięciu autobusów na gaz - dużych 12-metrowych oraz dwóch małych elektrycznych.

Jak informował dzisiaj Marcin Szczudło, wicedyrektor PGNiG Obrót Detaliczny Sp. z o.o., w województwie podlaskim nie ma tego typu transportu. Na Śląsku niektóre samorządy będą miały 100 proc. taboru napędzanego gazem ziemnym, a Warszawa w tym roku kupuje 110 takich pojazdów.

Według prezydenta, koszt zakupu autobusów napędzanych gazem CNG jest niższy niż autobusów elektrycznych, generują one też niższe koszty utrzymania oraz nie są uciążliwe dla środowiska.

List intencyjny dotyczący współpracy z PGNiG Obrót Detaliczny Sp. z o.o. podpisał dzisiaj w Łomży również Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

Szczegóły w poniższym video:

18 komentarzy

  • Odpowiedz Never piss piątek, 11 stycznia 2019 14:18 Umieszczone przez: Never piss

    Intencjami piekło jest wybrukowane. Szczególnie tymi od władz łomżyńskich. Jeszcze tylko podobnego liścika na metro i przeprawę promową i będzie u nas wielkomiejsko i światowo. W intencjach oczywista.

  • Odpowiedz Student1 piątek, 11 stycznia 2019 14:35 Umieszczone przez: Student1

    Mariusz już list intencyjny z Morawieckim na mieszkanie + podpisywał i co z tego wyszło ?

  • Odpowiedz wacak piątek, 11 stycznia 2019 16:47 Umieszczone przez: wacak

    Nam trzeba pociągu do Warszawy chopie, to może w ten sposób młodych by się tu trochę zostało a nie wy się duperełami zajmujeta.Tymi autobusami i tak nikt nie jeżdzi prócz paru emerytów zadek powożo przez okno popatrzo i nieważne czy one chodzo na rope czy na wode,jezdzo puste.

  • Odpowiedz wacak piątek, 11 stycznia 2019 16:54 Umieszczone przez: wacak

    A w to elektrykę to ma pan racje,lepiej się nie pchac,krzywousty potęge polskiej motoryzacji elektrycznej u nas budować poprzez podnoszenie cen pradu a chińczyki już sprzedajo.

  • Odpowiedz ucha cha piątek, 11 stycznia 2019 17:26 Umieszczone przez: ucha cha

    Wacak mondzejsy niz prezydent.

  • Odpowiedz JacaPraca piątek, 11 stycznia 2019 17:37 Umieszczone przez: JacaPraca

    Nagle pompowanie balonika czyzby szykuje sie sprzedaz za worek kartofli zeby pozniej placic prywatnemu srebniki za wynajem? tak jak to ma miejsce z dworcem pks.

  • Odpowiedz enej piątek, 11 stycznia 2019 17:56 Umieszczone przez: enej

    dokładnie potrzeba pociągu do warszawy który dałby szanse na dojazdu do pracy uczelni oraz rozwój cargo

  • Odpowiedz niemogęsięnadziwić piątek, 11 stycznia 2019 19:56 Umieszczone przez: niemogęsięnadziwić

    A może drony...

  • Odpowiedz aeiou piątek, 11 stycznia 2019 20:10 Umieszczone przez: aeiou

    Marjusz, gdzie darmowe empeki dla uczniów się pytam? Teraz jakimiś wizjami oczy mydlisz..

  • Odpowiedz bnhh piątek, 11 stycznia 2019 21:33 Umieszczone przez: bnhh

    Autobusy na gaz pracują pięknie. Ta melodia rozwesela

  • Odpowiedz ŁAPÓWKARZ ... biorę ile dają ... i żrę ile dają sobota, 12 stycznia 2019 08:30 Umieszczone przez: ŁAPÓWKARZ ... biorę ile dają ... i żrę ile dają

    w/w chyba nie wie że jest 2019 rok , bo sam to chyba jest myślami w XVIII wieku ?

    a ELEKTRYCZNE , a WODOROWE to pewnie nie słyszał o takich ?


    na gaz ... to trzeba było robić 25 lat temu

    np w Brazylii od 40 lat autobusy jeżdżą na alkohol i to jest i tańsze i spalin nie ma

    a może zrób na drewno tak jak 80 lat temu ... iii coś czuję że pewnie nawet nie wiesz jak to działało ... a drewna to mamy i swoje lasy odnawialne i nie trzeba gazu drogiego kupować

  • Odpowiedz giss sobota, 12 stycznia 2019 09:34 Umieszczone przez: giss

    Na gaz są prawie tak głośne jak disle, a więc nie są przyjazne otoczeniu,tylko elektryczne autobusy mają sens w Łomży.

  • Odpowiedz ŁAPÓWKARZ ... biorę ile dają ... i żrę ile dają sobota, 12 stycznia 2019 12:31 Umieszczone przez: ŁAPÓWKARZ ... biorę ile dają ... i żrę ile dają

    farmazony dyrdymały jak po wieczorze kawalerskim

    a może by tak ŚCIEŻKI rowerowe ŁĄCZYĆ ze sobą , bo jak na razie to są tylko odcinki donikąd !

    aaa na KANCIATYCH 3-5 cm zjazdach i podjazdach to rowerzyści mogą np zęby wybić o ster albo pogubić zakupy z bagażnika , albo matce na spacerze dziecko w wózku może kręgosłup złamać ! - np w Polsce zjazdy i podjazdy mają kąt ostry i tam Łomżyniacy wyjeżdżają na stałe aby tu nie łamać rowerów i sobie zębów o ster nie wybijać

    w temacie ŚCIEŻEK rowerowych w "miasto Łomża" jak to często słychać to CIEMNOTA i DEBILIZM owych ścieżek i ich braku na 3 metrowych chodnikach jest idealnie kompatybilne z całością i może ubiegać się o palmę pierwszeństwa w "Świat cały "

  • Odpowiedz kabotyni  i dyletanci sobota, 12 stycznia 2019 15:19 Umieszczone przez: kabotyni i dyletanci

    konie 4X4 i 4konne wozy drabiniaste iii wiooo koniku

  • Odpowiedz Tlen dla Łomży sobota, 12 stycznia 2019 18:17 Umieszczone przez: Tlen dla Łomży

    Panie Prezydencie i Państwo Radni!

    Łomżyńscy sklepikarze na Starym Mieście apelują o przywrócenie parkomatów! Tylko wtedy zwolnią się miejsca dla klientów sklepów, zajmowane na co dzień przez mieszkańców z tej części miasta. Obrońmy jeszcze te sklepy i miejsca pracy w naszym grodzie przed ekspansją sieciówek. Funkcjonujące sklepy posiadają atrakcyjną ofertę handlową, walczmy o tę część miasta przed jego całkowitym wymarciem.
    Płatne parkowanie można uruchomić na wybranych ulicach, gdzie nie ma możliwości zaparkowania w pobliskiej okolicy na dużym parkingu np. na ul. Długiej.

  • Odpowiedz Posrana propaganda sobota, 12 stycznia 2019 22:51 Umieszczone przez: Posrana propaganda

    Wszyscy radni i urzędnicy codziennie zbijają duża liczbę baków
    Tego gazu jest tyle ze Empeki będą na tym lata jeździć i prezidencio Oskara dostanie

  • Odpowiedz bez muzgu niedziela, 13 stycznia 2019 08:55 Umieszczone przez: bez muzgu

    czy w/w na foto to czy on posiada jakiś kontakt z Ziemią ?

  • Odpowiedz swoj poniedziałek, 14 stycznia 2019 07:44 Umieszczone przez: swoj

    pytam sie po co?? za ile czasu sie zwrócą?? przeciez maja sprzedać mpk... wiec komu się to opłaci?? Pytam bo i są tam moje podatki:)

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu