sobota, 19 stycznia 2013 15:53

[VIDEO] Przewodniczący Rady Miasta: Żal było patrzeć na organizację finału WOŚP!- Zobacz interpelacje radnych

Napisał  mylomza
Oceń ten artykuł
(4 głosów)
Przewodniczący Rady Miasta Maciej Borysewicz Przewodniczący Rady Miasta Maciej Borysewicz fot. MyLomza.pl
Żal było patrzeć, żal czytać i słuchać o organizacji finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Łomży- mówił podczas sesji Rady Miasta przewodniczący Rady Maciej Borysewicz przyznając, że w punkcie składania interpelacji głos zabiera bardzo rzadko, ale są sprawy, które musi poruszyć. Radny pytał o przyczyny tak skromnego przebiegu 21. Finału WOŚP, apelował też o to, by w przyszłym roku władze miasta, choć nie muszą, wykazały większą inicjatywę i pomoc w organizacji imprezy.

planeta asow

- Wiem, że jest to zadanie organizacji pozarządowych i miasto nie jest zobowiązane, by w nim partycypować. Zostawmy na boku kwestię "dawać, czy nie dawać?", bardziej interesuje mnie temat promocji miasta. Część mediów podała wypowiedź rzecznik prasowej, która stwierdziła, że pieniądze były, tylko organizator się po nie nie zgłosił- referował Maciej Borysewicz. - Moja gorąca prośba jest taka, by w przyszłym roku, jeśli w Łomży finał WOŚP będzie organizowany, zadzwonić do organizatora, poinformować o tym, że pieniądze na wsparcie imprezy są i poprosić o przygotowanie odpowiedniego wniosku, bez czekania na jego zgłoszenie- apelował radny.

Prezydent Mieczysław Czerniawski przyznał, że w ubiegłoroczny finał WOŚP odbył się przy aktywnym udziale finansowym i organizacyjnym Urzędu Miasta. Tegoroczny napotkał jednak sporo problemów.

- Nie wiem, czy jako prezydent mogę uczestniczyć w organizacji zbiórki, cała ta idea jest bowiem oparta o wolontariat. Musiałbym to uzgodnić z Jerzym Owsiakiem. Poza tym ingerencja prezydenta mogłaby zostać źle odebrana- tłumaczył prezydent Czerniawski. - W tym roku organizator wycofał się w ostatniej chwili. Pan Pyczot (Krzysztof Pyczot, szef sztabu WOŚP i 59 Drużyny Harcerskiej "Ptaki Ptakom"- przyp. red.) zgłosił się dosłownie na dwa dni przed i impreza natychmiast została zarejestrowana- ujawnił prezydent.

Podczas ostatniej sesji radni pytali także o sprawy, którymi żyje Łomża: sprzedaż nieruchomości przy ul. Reymonta i Rybaki, wieżę ciśnień, sytuację w łomżyńskim szpitalu i jakość obsługi petentów w Wydziale Komunikacji Urzędu Miasta. Od prezydenta dowiedzieli się zaś, że w sprawie organizacji ruchu na ul. Dwornej ogłoszone zostaną konsultacje społeczne.

Zobacz wszystkie interpelacje składane przez rajców i poznaj odpowiedzi prezydenta!

13 komentarzy

 • Odpowiedz zenek_k sobota, 19 stycznia 2013 17:13 Umieszczone przez: zenek_k

  a czy "Przewodniczący" chodź symboliczną złotówkę raczył przeznaczyć na WOŚP ???

 • Odpowiedz Dziadostwo tego Miasta sobota, 19 stycznia 2013 17:14 Umieszczone przez: Dziadostwo tego Miasta

  "Żal było patrzeć, żal czytać i słuchać" na twoja slubna hucpe tak hucznie tutaj propagowana w pewnym ocenzurowanym pseudoartykule Panie Pierwszy Sekretarzu tego czegos co zwa Rada Miasta ktora ma sluzyc ludziom.Nie lepiej i prosciej bylo przekazac pieniazki na WOSP anizeli na sponsorowany artykul na tym kolezenskim portaliku.Milabys Pan wtedy satysfakcje i czyste sumienie z prawidlowo ulokowanych pieniazkow a tak to tylko stronniczy artykul i posmiewisko w calym miescie.Nie probuj Pan teraz poprawiac swojego wizerunku u boku WOSP wylewajac tutaj swoje zale i placz.Celebryta od siedmiu bolesci.Zenada i kompromitacja.Wszystko w tym temacie

 • Odpowiedz DGTK sobota, 19 stycznia 2013 17:38 Umieszczone przez: DGTK

  http://videolomza.blox.pl/2013/01/Spor-o-ulice-Dworna.html Pod tym linkiem jest ankieta na temat organizacji ruchu przy ul. Dwornej. 63% ankietowanych jest za przywróceniem starej organizacji.

 • Odpowiedz słitaśne MNIASTECZKO sobota, 19 stycznia 2013 18:55 Umieszczone przez: słitaśne MNIASTECZKO

  oooo to ten pan od ślóbu roku ;) słitaśnie :)

 • Odpowiedz Dziadostwo tego Miasta sobota, 19 stycznia 2013 21:00 Umieszczone przez: Dziadostwo tego Miasta

  Jakby tak z deczka jeszcze przytyl.Ale ładny ładny...

 • Odpowiedz Ślub Roku sobota, 19 stycznia 2013 21:24 Umieszczone przez: Ślub Roku

  Jakby trochę przytył to byłby jeszcze ładniejszy. Tylko czy by nie pękł? Ale i tak ładny...

 • Odpowiedz Marcin sobota, 19 stycznia 2013 22:17 Umieszczone przez: Marcin

  ooo już wrócił z podróży poślubnej, szybki

 • Odpowiedz Bella sobota, 19 stycznia 2013 22:23 Umieszczone przez: Bella

  Pamietam Pana Maćka ze szkoły.Byl taki ładny ,amerykański .Teraz jest typowo amerykański.
  Szkoda, ze tak skacze na nici I sekretarza, przecież nie musi, a nawet nie powinien.

 • Odpowiedz gość niedziela, 20 stycznia 2013 03:16 Umieszczone przez: gość

  Czyżby Pan Młody Roku jeszcze nie wytrzeźwiał po "ślubie roku"? Niezłe wymagania żeby Prezydent Miasta dzwonił do jakiegoś organizatora WOŚPu i proponował publiczne pieniądze. Takie są standardy w PO? Żeby nie było że jestem przeciwny WOŚP, więc proponuję żeby przeznaczył pan dla WOŚP swoją dietę radnego.

 • Odpowiedz wolf niedziela, 20 stycznia 2013 11:37 Umieszczone przez: wolf

  Pan Borysewicz nie jest już przewodniczącym PO więc jego standardy nie mają nic wspólneog z Platformą. Faktycznie takie dziwne, żeby Prezydent miał dzwonić to niech WOŚP szuka sponsorów nie są świętymi krowami, żeby za nimi z pieniędzmi latać. Łomżyńska Rada miasta to ma tylko problemy z ruchem samochodowym bo bezrobocia nie ma miasto się rozwija i wszyscy jeżdzą tylko po lomży Lexusami szukająć wolnych miejsc do parkowania. Już Łomża taką metropolią nie jest można się piechotą przejść i ekologicznie i zdrowo, ale My Łomżyniacy jesteśmy tacy bogaci według jednej Pani Radnej, że wszycy jeździmy tylko samochodami.

 • Odpowiedz Dziadostwo tego Miasta niedziela, 20 stycznia 2013 11:39 Umieszczone przez: Dziadostwo tego Miasta

  Predziej w MNIASTECZKU naszym kochanym zagosci NORMALNOSC anizeli król Maciuś przeznaczy skormna diete na WOŚP.Po co marnotrawic pieniazki z diety skoro mozna poplakac na kolezenskim portaliku , okazac skruche , wzbudzic takimi czynami zaufanie obywateli tego MNIASTA.Czyz nie tak szefie obywatelskiej Rady Miasta.Wszystko w temacie.

 • Odpowiedz Ślub Roku niedziela, 20 stycznia 2013 13:02 Umieszczone przez: Ślub Roku

  I on startował na prezydenta Łomży. Jak ktoś narzeka na Mieczysława to niech się zastanowi jakby było fajnie gdyby grubasek wygrał. Masakra... Marna ta nasza platforma skoro taki ktoś jest we władzach

 • Odpowiedz Nomixx hehe niedziela, 20 stycznia 2013 13:27 Umieszczone przez: Nomixx hehe

  UUUUUUU czyżby dziadostwu naszego miasta dupę ściskało?! ej, konkurencja, konkurencja... ale rzucone gówno powraca ze zdwojoną siłą...

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu