vizo-mylomza baner jesienny2017-1000x200px
środa, 06 lipca 2011 14:14

Rodzice zapłacą inaczej

Napisała  PaW
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Rodzice zapłacą inaczej fot. internet
Radni zaakceptowali nową wyskość opłat za pobyt dziecka w przedszkolu. Chociaż stanowisko przychylne nowej wersji uchwały rajcy wypracowali podczas wspólnego posiedzenia trzech komisji już w poniedziałek, dziś nie obyło się bez wątpliwości.

Ostateczny projekt uchwały zakłada, iż bezpłatna pięciogodzinna podstawa programowa będzie realizowana w każdym przedszkolu między godz. 8.00 a 13.00. To autopoprawka zgłoszona przez prezydenta, ponieważ wcześniejsza wersja uchwały obejmowała czas od godz. 7.00 do 12.00.

Kiedy radni mieli już przejść do głosowania, radna Bernadeta Krynicka poprosiła, by pełna treść uchwały znalazła się na jej biurku. Argumentowała, że chce wiedzieć, że na pewno głosuje na właściwą uchwałę, bez błędów w druku.

W trakcie, kiedy egzemplarze uchwały były przygotowywane dla wszystkich rajców, radny Zbigniew Prosiński zgłosił wniosek formalny o zmianę brzmienia par. 3 art.3 uchwały, który mówi o zniżkach na każde kolejne dziecko posłane do przedszkola.

- Treść uchwały mówi, że za drugie dziecko posłane do tego samego przedszkola rodzice mają zapłacić 0,8 zł za każdą rozpoczętą godzinę. Za trzecie i czwarte dziecko posłane do tego samego przedszkola koszt to 0,4 zł za godzinę. Zgłaszam wniosek, by wycofać drugie wyrażenie "tego samego", ponieważ może to rodzić nadużycia. Przedszkola dostaną od prezydenta miasta przykaz, by nie przyjmować rodzeństwa do tej samej placówki, a tym samym miasto uniknie konieczności stosowania ulg- dowodził radny.

Argumentacja ta nie spotkała się jednak ze zrozumieniem pozostałych obradujących. Początkowo za poprawką głosowało 4 radnych, jednak po ponownym przeprowadzeniu głosowania (z powodu awarii sprzętu) za wnioskiem zagłosowała tylko jedna osoba.

Ostatecznie uchwała, wraz z autopoprawką, została przegłosowana 19 głosami "za", przy jednym głosie przeciwnym i jednym wstrzymującym się.

Zgodnie z decyzją, którą podjęli dziś radni, od września bezpłatny pobyt dziecka w przedszkolu będzie obejmował pięć godzin- od godz. 8.00 do 13.00. Za każdą kolejną godzinę rodzice będą musieli dopłacić 1,8zł. Każde kolejne dziecko posłane do tej samej placówki będzie mogło liczyć na zniżki. Dodatkowa opłata to całodzienne wyżywienie przedszkolaka i zajęcia dodatkowe.

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

feedback