bo2018 dni jedwabne 2017
gak

gak

E-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

środa, 28 czerwca 2017 15:36

Zmiany personalne w parafiach

Jak co roku w parafiach Diecezji Łomżyńskiej następują zmiany pesonalne. Większość dotyczy wikariuszy, ale jest też kilku nowych proboszczów. Posługę kapłańską rozpoczynają także neoprezbiterzy. Publikujemy pełną listę zmian w Diecezji Łomżyńskiej, przekazaną przez rzecznika prasowego Kurii ks. Jana Krupkę.
Na najbliższym posiedzeniu Rady Miejskiej w Jedwabnem będzie rozpatrywany wniosek o przeznaczeniu w budżecie Gminy środków na remont budynku komunalnego, który uległ zniszczeniom podczas pożaru i akcji gaśniczej w miniony czwartek 22 czerwca.
Jednogłośnie radni zgodzili się na to, aby w ramach repatriacji Miasto Łomża zaprosiło do osiedlenia na swoim terenie 5-osobową rodzinę polskiego pochodzenia zamieszkującą w Kazachstanie. Łomża otrzyma na ten cel pomoc ze środków budżetu państwa.
330 tys. złotych trafi w ramach promocji Miasta do dwóch klubów sportowych. ŁKS 1926 otrzyma 180 tys., a GUKS Dwójka - 150 tys. złotych. Choć pakiet zmian budżetowych zaproponowanych przez Prezydenta obejmował kilkadziesiąt pozycji, to dyskusja skupiła się tylko na jednej - zwiększeniu wydatków na promocję.
środa, 28 czerwca 2017 11:28

Prezydent Chrzanowski z absolutorium

16 radnych zagłosowało za udzieleniem Prezydentowi Łomży Mariuszowi Chrzanowskiemu absolutorium za wykonanie budżetu Miasta w 2016 roku. Przeciw było czworo radnych, a troje wstrzymało się od głosu w tej sprawie. Głosowanie poprzedziła niezbyt długa dyskusja, a największe emocje wzbudziło pytanie radnego Borysewicza.
środa, 28 czerwca 2017 10:38

Uwaga! Wnuczka atakuje w Łomży!

Łomżyńska Policja informuje o aktywności w naszym mieście oszustów stosujących metodę "na wnuczka". Zgłoszona próba była nieudana, ale Policja nie wyklucza, że mogą być też kolejne, dlatego ostrzega i apeluje o czujność i ostrożność w kontaktach z osobą podającą się za bliską rodzinę i proszącą o wsparcie finansowe.
Rozpoczęta dziś przebudowa skrzyżowania Al. Piłsudskiego z ul. Broniewskiego jest przyczyną utrudnień w ruchu pojazdów na Alei Piłsudskiego. Jak podaje Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży, prace mają zakończyć się w czwartek 29 czerwca.
Jak co miesiąc zapraszamy na transmisję z obrad zwyczajnej sesji Rady Miejskiej Łomży. Dzisiejsza sesja wyróżnia się tym, że radni zdecydują o udzieleniu Prezydentowi Mariuszowi Chrzanowskiemu absolutorium za wykonanie budżetu 2016. Czy będzie z tym problem? Szykuje się też dyskusja nad zmianami w budżecie...
Monika Bikowska, Miss Ziemi Łomżyńskiej, zwyciężczyni pierwszego w naszym regionie konkursu piękności zorganizowanego w 2015 roku, wzięła udział w nagraniu nowego klipu discopolowej grupy Boys, szykowanego na zbliżający się Ogólnopolski Festiwal Muzyki Tanecznej w Ostródzie.
Szpital Wojewódzki w Łomży jako jedyna placówka w województwie podlaskim został zakwalifikowany do najwyższego, trzeciego stopnia referencyjności. Starały się o to jeszcze dwa szpitale wojewódzkie: z Białegostoku i Suwałk, ale nie spełniły one wszystkich kryteriów. Lista będzie obowiązywała od 1 października przez kolejne 4 lata.
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 635

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

feedback