Lomza baner 4kolory 1000x200px
gak

gak

E-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zaprasza do wspólnych obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W środę 1 marca o godz. 12:00 złożone zostaną kwiaty pod pomnikiem poświęconym Pamięci Bohaterów Walk o Wolność i Niepodległość Polski w latach 1939-1956, zlokalizowanym przy Szosie Zambrowskiej. Następnie kwiaty zostaną złożone również pod pomnikami NSZ i AK przy Szkole Muzycznej oraz pod tablicą upamiętniającą ofiary katowni UB przy ul. Nowogrodzkiej 5 w Łomży.
piątek, 24 lutego 2017 15:48

Potrącenie na Szosie Zambrowskiej [FOTO]

Młody mężczyzna został potrącony przez volkswagena passata na wysokości sklepu Biedronka na Szosie Zambrowskiej i z obrażeniami ciała został odwieziony do szpitala. Do zdarzenia doszło około godz. 14.30. Jego szczegóły i przyczyny wyjaśniają policjanci.
Kierowca zielonej hondy, który dziś po godz. 13.00 jechał Szosą Zambrowską w stronę centrum Łomży, uderzył w słup sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z ul. Księżnej Anny. Uderzenie było na tyle silne, że słup złamał się jak zapałka. Spowodowało to awarię sygnalizacji w tym miejscu.
Pierwsze dwa konkursy na dyrektorów placówek oświatowych w Łomży zostały dziś ogłoszone przez Prezydenta Łomży. Łącznie w tym roku planowanych jest 12 takich konkursów, bo tylu właśnie dyrektorom z końcem sierpnia upływają kadencje. Na "pierwszy ogień" poszła Szkoła Podstawowa Nr 7 i Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4.
Wczoraj Policja poinformowała o rozbiciu kolejnej grupy przestępczej zajmujacej się dystrybucją narkotyków. Spośród ośmiu zatrzymanych osób, cztery trafiły na trzy miesiące do aresztu, a wobec czterech pozostałych zastosowano środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym. To nie jedyna sprawa tego rodzaju rozpoczęta w tym roku...
W minioną środę pomiędzy godz. 5.00 a 7.00 z parkingu w Nowogrodzie skradziony został pojazd marki Audi A6. Skradzionego samochodu szuka Policja, a właściciel ze swej strony postanowił wyznaczyć nagrodę pieniężną za pomoc w jego odzyskaniu.
Wykonawca przebudowy ulicy Sikorskiego informuje o rozpoczęciu wycinki drzew na fragmencie tej ulicy pomiędzy Wyszyńskiego a Aleją Legionów. W związku z prowadzonymi robotami kierowcy muszą być przygotowani na utrudnienia w ruchu pojazdów.
Mali aktorzy z Przedszkola Publicznego Nr 5 w Łomży od miesiąca szlifują skróconą wersję prezentowanego już przez nich na scenie Centrum Kultury w Łomży przedstawienia "Kopciuszek". Chcą wziąć udział w organizowanym przez warszawskie Przedszkole "Smykolandia" VII Multimedialnym Ogólnopolskim i III Międzynarodowym Przeglądzie Małych Form Parateatralnych.
piątek, 24 lutego 2017 08:47

Na Narwi nadciąga fala

Choć o powodzi nie ma jeszcze mowy, a do przekroczenia stanów alarmowych na Narwi wciąż jeszcze dość daleko, to w ciągu ostatniej doby wody wyraźnie przybyło, a w dwóch miejscach rzeka przekroczyła stan ostrzegawczy. Fala wkrótce nadciągnie też w rejon Łomży. Póki co wielkiego zagrożenia jeszcze nie widać, ale służby pilnie obserwują rozwój sytuacji.
W Teatrze Lalki i Aktora w Łomży trwają przygotowania do prapremiery spektaklu "Mandragora" w reżyserii Joanny Gerigk, która jest też autorką scenariusza. Wczoraj, podczas konferencji prasowej, o sztuce opowiadali jej twórcy. Prapremiera odbędzie się 25 lutego w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży.
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 560

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

feedback