rekrutacja 2017
Region
piątek, 18 sierpnia 2017 09:22

Pomoc z Łomży i regionu dla dotkniętych kataklizmem

Napisał gak
Spontaniczną pomoc dla mieszkańców Pomorza dotkniętych nawałnicą, a w szczególności wsi Rytel, która najmocniej ucierpiała, organizują osoby prywatne i firmy właściwie z całego kraju. Podobnie postępują mieszkańcy Łomży i okolic, którzy zbierają i przekazują niezbędne rzeczy jak żywność, wodę, paliwo i wszystko co jest pomocne przy usuwaniu skutków nawałnicy.
piątek, 18 sierpnia 2017 07:56

Półkolonie w M-GOK w Jedwabnem [FOTO]

Napisał gak
Od 24 lipca do 12 sierpnia 2017 roku w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Jedwabnem instruktorki zorganizowały półkolonie dochodzące dla dzieci i młodzieży z Miasta i Gminy Jedwabne. Uczestnicy codziennie w godzinach od 10.00 do 15.00 brali udział w różnego rodzaju zajęciach plastycznych, rękodzielniczych, grach i zabawach muzyczno-ruchowych, w wyjeździe i wielu innych atrakcjach.
piątek, 18 sierpnia 2017 07:07

Upalny początek, chłodniejszy koniec weekendu

Napisał gak
Gorąco, upalnie i niemal bezwietrznie rozpocznie się nadchodzący weekend. Odetchniemy nieco dopiero w niedzielę, kiedy temperatura spadnie nawet o 10 stopni. Natomiast w sobotę mogą pojawić się burze. Według synoptyków nie będzie jednak powodów do szczególnego niepokoju.
czwartek, 17 sierpnia 2017 13:33

Kiedy złożyć wniosek o emeryturę do ZUS-u?

Napisane przez oprac. gak
1 października 2017 r. wchodzą w życie przepisy obniżające wiek emerytalny do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. Z obniżenia wieku emerytalnego w ostatnim kwartale tego roku skorzystać może dodatkowo 331 tys. osób w kraju. W województwie podlaskim do ZUS może wpłynąć ok. 15 tysięcy wniosków o emeryturę. Dokumenty będą przyjmowane już od 1 września.
czwartek, 17 sierpnia 2017 13:13

52-letni mężczyzna utonął w Narwi

Napisał gak
52-letni mieszkaniec Ostrołęki utonął w Narwi. Poszukiwania mężczyzny trwały od wtorkowego wieczoru, kiedy to wszedł do rzeki i po chwili bliscy, z którymi spędzał wolny czas nad Narwią, stracili go z oczu. Ciało ostrołęczanina wyłowiono dziś przed południem w pobliżu ostrołęckiego portu, czyli rejonu oznaczonego jako czarny punkt.
czwartek, 17 sierpnia 2017 12:04

„Znaczki z Paczki” na misje

Napisał gak
Więziennicy z Zakładu Karnego w Czerwonym Borze przekazali ok 5 kg ostemplowanych znaczków pocztowych zebranych wśród osadzonych księżom Werbistom z Pieniężna. To odzew na prowadzoną przez nich od lat akcję „Każdy znaczek wspiera misję".
Zarząd Województwa zaakceptował w środę, 16 sierpnia listę kolejnych gmin, które otrzymają pieniądze na opracowanie lub aktualizację programów rewitalizacji. Łączna kwota przyznana na to zadanie to blisko 600 tys. zł. Najwyższą kwotę dofinansowania otrzyma Gmina Łomża.
czwartek, 17 sierpnia 2017 07:52

IPN przesłucha nowego świadka mordu w Jedwabnem

Napisał gak
W końcu lipca br. do Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Białymstoku wpłynął wniosek o wznowienie postępowania i dokończenie zawieszonych 16 lat temu ekshumacji szczątków zamordowanych Żydów znajdujących się w stodole w Jedwabnem. Wnioskodawca wskazał również żyjącego, naocznego świadka tamtych tragicznych wydarzeń i wniósł o jego przesłuchanie. To 89-letnia kobieta, mieszkanka Orzysza.
czwartek, 17 sierpnia 2017 07:01

MOTOSFORA 2017. Bo imprezować, to trzeba umieć! [VIDEO]

Napisał gak
Impreza z alkoholem i miss mokrego podkoszulka czyli wszystko to, czego nie ma w Łomży - będzie w Nowogrodzie. MOTOSFORA 2017 - Reaktywacja nadchodzi! Już w najbliższy weekend. Specjalna promocja dla mieszkańców Łomży i okolic - wjazdówka za pół ceny. Bo imprezować, to trzeba umieć!
Oficjalnego otwarcia doczekała się dzisiaj droga gminna nr 105 689 B Grzymały Szczepankowskie – Mikołajki, zrealizowana przez Gminę Łomża jako inwestora w formule „zaprojektuj i wybuduj". Roboty budowlane zakończyły się 31 lipca 2017 r.
Budowa fabryki proszków mlecznych Mlekovita 3 wraz z zapleczem socjalno-biurowym oraz infrastrukturą techniczną i dostawą części urządzeń w Wysokiem Mazowieckiem została nominowana w konkursie Top Inwestycje Polski Wschodniej 2017. Wartość inwestycji to ponad 380 mln zł.
środa, 16 sierpnia 2017 08:58

Nocny pożar obory w gminie Zbójna

Napisał gak
O godz. 00.59 minionej nocy na stanowisko kierowania Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łomży wpłynęła informacja o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Laski w gminie Zbójna. Jak się okazało, palił się dach obory połączonej z kolejną oborą, zagrożoną również pożarem. Ogień został ugaszony przez strażaków.
Trzy firmy z powiatu łomżyńskiego znalazły się na liście odbiorców drewna z wycinanej Puszczy Białowieskiej. Szczegółowe dane wraz z interaktywną mapą opublikował serwis oko.press prowadzony przez Fundację Ośrodek Kontroli Obywatelskiej OKO.
środa, 16 sierpnia 2017 08:22

[AKTUALIZACJA] Szukają zaginionego wędkarza

Napisane przez mano
Ratownicy ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego Komendy Miejskiej PSP w Łomży szukają wędkarza, który zaginął nad siemiatyckim zalewem. Mężczyzna wybrał się ze znajomymi na ryby i nie powrócił. Niestety, już nie powróci...
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 126

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

feedback