996x200
Region
poniedziałek, 23 stycznia 2017 09:44

Zapaliło się w Śniadowie

Napisał gak
Pożary sadzy to dość częste przypadki, do jakich zimą wyjeżdżać muszą strażacy. Spowodowane są one zaniedbaniami użytkowników kominów. Podstawowym i najważniejszym błędem jest brak czyszczenia przewodów dymowych. W niedzielę sadze zapaliły się w jednym z domów w Śniadowie.
niedziela, 22 stycznia 2017 07:05

Maturzyści z Marianowa bawili się na studniówce [FOTO]

Napisał gak
Uczniowie z trzech klas maturalnych bawili się w sobotę na swojej studniówce w "Jędrusiowej Zagrodzie". Gościem specjalnym maturzystów z Marianowa był poseł Lech Antoni Kołakowski. Była to pierwsza studniówka z udziałem nowego dyrektora ZSCKR w Marianowie Sławomira Łomotowskiego.
piątek, 20 stycznia 2017 12:34

Spłonął garaż w Rakowie [FOTO]

Napisał gak
Około godz. 10.30 w miejscowości Rakowo Czachy zapalił się częściowo drewniany garaż. Garaż stał tuż przy domu, co stwarzało zagrożenie dla budynku. Na szczęście strażacy szybko przybyli na miejsce i opanowali sytuację tak, że straty okazały się niewielkie.
piątek, 20 stycznia 2017 11:15

OSM Piątnica trzykrotnie wyróżniona

Napisane przez inf.wł.firmy
Śmietanka 42%, jogurt typu greckiego z borówką amerykańską i Wiejskie bez laktozy 1L - to produkty z oferty OSM Piątnica wyróżnione w 6. edycji ogólnopolskiego badania „NAJLEPSZY PRODUKT 2017 – Wybór Konsumentów®". Tym samym wyroby Spółdzielni oficjalnie dołączyły do grona najlepiej ocenianych produktów branży spożywczej wprowadzonych do sprzedaży w ubiegłym roku.
piątek, 20 stycznia 2017 10:00

Wypadek za Jeziorkiem. Droga jest zablokowana [FOTO]

Napisał gak
Całkowicie zablokowana jest droga relacji Piątnica - Jedwabne. Za Jeziorkiem w kierunku Jedwabnego doszło do czołowego zderzenia dwóch pojazdów. Jedna osoba trafiła do szpitala. Policja zorganizowała objazdy dla samochodów jadących z obu stron.
czwartek, 19 stycznia 2017 12:38

Uwaga na marznące opady!

Napisał gak
Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku wydało dziś ostrzeżenie meteorologiczne drugiego stopnia o zagrożeniu marznącymi opadami deszczu. Ostrzeżenie zacznie obowiązywać na terenie całego województwa podlaskiego od godz. 2.00 w nocy.
czwartek, 19 stycznia 2017 12:17

Pożar budynku gospodarczego w Podosiu [FOTO]

Napisał gak
Nad ranem w czwartek, w miejscowości Podosie w gminie Miastkowo, doszło do groźnego pożaru budynku gospodarczego. Znajdowało się w nim pomieszczenie z piecem CO oraz składowany był opał. Pożar udało się szybko opanować ratując sąsiednie budynki dzięki temu straty były niewielkie.
czwartek, 19 stycznia 2017 11:05

Podlaska Marka Roku po raz trzynasty

Napisał gak
22 stycznia upływa termin zgłaszania kandydatur do Podlaskiej Marki Roku 2017. Podlaska Marka to prestiżowa nagroda Marszałka Województwa przyznawana od trzynastu lat najlepszym inicjatywom, wydarzeniom, produktom. Formuła przedsięwzięcia jest otwarta, każdy może zgłosić swojego faworyta.
czwartek, 19 stycznia 2017 10:17

Coraz więcej chorych w przychodniach

Napisał gak
W okresie od 1 do 15 stycznia 2017 r. w województwie podlaskim zgłoszono 11 268 zachorowań oraz podejrzeń zachorowań na grypę, w tym 2 523 zachorowania dzieci do 14 roku życia. To ponad dwukrotnie więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku, kiedy przez cały styczeń zanotowano 11 292 przypadki.
czwartek, 19 stycznia 2017 09:45

„Bezpieczne ferie” na terenie powiatu łomżyńskiego

Napisał gak
Policjanci z KMP w Łomży, w ramach działań "Bezpieczne ferie", prowadzą spotkania z najmłodszymi uczniami szkół podstawowych, gdzie rozmawiają o zasadach bezpiecznego wypoczynku podczas nadchodzących ferii zimowych.
Śnieg na dachu to zimą zjawisko powszechne i praktycznie nikt nie zwraca na niego większej uwagi. A to bardzo źle, ponieważ często stanowi on groźne obciążenie dla konstrukcji nośnej dachu. Strażacy przypominają o kontrolowaniu śniegu zalegającego na dachach. Zaniedbania w tej kwestii mogą doprowadzić do tragedii.
czwartek, 19 stycznia 2017 07:07

Podlaska policja podsumowała miniony rok

Napisał gak
W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Białymstoku odbyła się doroczna odprawa podsumowująca wyniki podlaskiej policji za rok 2016. Podlascy policjanci podsumowali miniony rok działań. Wiele rzeczy udało się poprawić w odniesieniu do roku ubiegłego. Mundurowi rozmawiali też o planach na przyszłość takich jak dalsze odtwarzanie posterunków policyjnych.
Wyraźny skok w rankingu zamożności samorządów zanotowała gmina Przytuły, która jeszcze w 2016 roku uznana została za najbiedniejszą w Polsce. Przytuły awansowały o 66 miejsc dzięki znacznemu wzrostowi dochodów podatkowych na głowę mieszkańca i wyprzedziły gminę Zbójna. Łomża spadła w rankingu o 90 miejsc.
wtorek, 17 stycznia 2017 12:33

Świąteczne kolędowanie w drozdowskim Muzeum

Napisał gak
Okres bożonarodzeniowy, ten wyjątkowy świąteczny czas w chrześcijańskiej tradycji był od wieków związany ze zwyczajem wspólnych kolędowych spotkań. Żywy był to zwyczaj zarówno w wiejskich chatach, mieszczańskich kamienicach jak i w szlacheckich dworach. Tę piękną tradycję już od 9 lat kontynuują i krzewią chór „Szkolne Słowiki" ze Szkoły Podstawowej w Jeziorku pod opieką artystyczną Beaty Sejnowskiej-Runo – Dyrektora Szkoły oraz Muzeum Przyrody w Drozdowie.
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 105

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

feedback