Milomlyn-webbaner750x100-Wczasy 15urodziny-mylomza
Region
czwartek, 25 maja 2017 08:55

Rowerem dookoła Polski. Dołącz się!

Napisał gak
Z Krakowa wyruszy 24 czerwca, by w ciągu miesiąca przejechać na rowerze ponad 6 tys. kilometrów i wrócić do punktu startu. W tym czasie odwiedzi wiele miast i miasteczek, a na trasie przejazdu znalazła się też Łomża. Poszukuje noclegów i towarzystwa na trasie. Każdy może dołączyć i przejechać z nim ile chce...
Białostocki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ogłosił właśnie przetarg na gruntowną przebudowę kolejnego odcinka drogi krajowej nr 63. Chodzi o fragment pomiędzy Wygodą a Zambrowem o długości 7,7 km. Przewidywane zakończenie tej inwestycji to końcówka 2019 roku.
Rusza kolejny cykl szkoleń więźniów w Zakładzie Karnym w Czerwonym Borze w ramach projektu pod nazwą „Podniesienie kwalifikacji zawodowych więźniów w celu ich powrotu na rynek pracy po zakończeniu odbywania kary pozbawienia wolności" realizowany przez więziennictwo w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. Dzięki temu ok. stu osadzonych uzyska nowe kwalifikacje zawodowe.
wtorek, 23 maja 2017 15:16

Kolizja i utrudnienia za Miastkowem [FOTO]

Napisał gak
Kilka minut przed godz. 14.00 na drodze krajowej nr 61 za Miastkowem w stronę Ostrołęki doszło do zderzenia dostawczego Iveco z osobowym Audi. Kierowca dostawczaja najechał na tył niemieckiej osobówki, z której jedna osoba trafiła do szpitala. W miejscu zdarzenia są niewielkie utrudnienia w ruchu, ale droga jest przejezdna.
Zaniepokojenie zmianami w sposobie finansowania Ochotniczych Straży Pożarnych wykazuje poseł Mieczysław Baszko w swoim liście otwartym, który dotarł m.in. do naszej redakcji. Zdaniem posła, centrlizacja finansowania Związku OSP RP sprawi, że podstawowe potrzeby strażaków przestaną być racjonalnie zaspokajane.
Szkoła Podstawowa w Olszynach gościła obchodzących swoje święto strażaków - ochotników z terenu całej Gminy Piątnica. Uroczystości przygotowane zostały z dużym rozmachem co spotkało się z dobrym przyjęciem uczestników i zaproszonych gości. Strażacy natomiast odebrali zasłużone odznaczenia i wyróżnienia za dotychczasową służbę.
poniedziałek, 22 maja 2017 10:12

Strażacy z Gminy Nowogród odznaczeni [FOTO]

Napisał gak
Uroczyście obchodzili swoje święto strażacy - ochotnicy z jednostek OSP Gminy Nowogród. W sobotnie południe, wraz z zaproszonymi gośćmi, zebrali się przed strażnicą OSP w Nowogrodzie, gdzie podczas uroczystego apelu odznaczeni zostali medalami za swoją dotychczasową służbę.
Łącznie o ponad 2700 metrów kwadratowych powierzchni magazynowych i produkcyjnych powiększył się zakład firmy Koja ze Stawisk. To podlaskie przedsiębiorstwo jest jednym z największych, a zarazem najważniejszych polskich producentów kabin do ciągników i maszyn rolniczych.
Kilka minut po godz. 14.00 na ulicy Kopernika w Grajewie doszło do potrącenia 85-letniego mężczyzny przez samochód ciężarowy, w wyniku czego pieszy poniósł śmierć na miejscu. W związku z tym wypadkiem Policja zwraca się do kierowców jadących w stronę Grajewa o kierowanie się na inne drogi. Ze względu na szczyt komunikacyjny tworzą się coraz dłuższe korki. Policja wprowadziła ruch wahadłowy.
piątek, 19 maja 2017 13:00

Gorąco i deszczowo? Prognozy pogody na weekend

Napisał gak
"Na Urbana chwile jakie, mówią, że i lato takie." Imieniny Urbana przypadają dzisiaj. Zgodnie więc z tym powiedzeniem, lato powinno być piękne, ciepłe, słoneczne i suche. Czy tak będzie? Trudno powiedzieć tym bardziej, że synoptycy nie są zgodni nawet co do najbliższego weekendu.
piątek, 19 maja 2017 11:14

Posłowie podróżnicy. Ile wydają na paliwo?

Napisał gak
Sprawowanie mandatu posła związane jest z licznymi podróżami, co nie wzbudza żadnych wątpliwości. Podróże oczywiście muszą kosztować. Postanowiliśmy sprawdzić ile kosztują nas, obywateli, przejazdy parlamentarzystów. Kto jeździ najwięcej, a kto najmniej?
środa, 17 maja 2017 15:12

Śmiertelny wypadek w powiecie zambrowskim

Napisał gak
Kierowca busa, który na skrzyżowaniu drogi gminnej i powiatowej w miejscowości Wądołki-Bućki zderzył się z osobowym oplem, poniósł śmierć na miejscu. Do tragicznego wypadku doszło dziś około godziny 12.30. Jak podaje portal www.zambrow.org, przyczyną wypadku było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu przez samochód osobowy wyjeżdżający z drogi podporządkowanej.
Pięć ofert wpłynęło w przetargu na projekt i budowę drogi ekspresowej S-61 na odcinku pomiędzy obwodnicami Stawisk i Szczuczyna o długości niewiele ponad 18 km. Wszystkie są znacznie niższe niż to szacowała GDDKiA. Najtaniej, bo za niespełna 333,3 mln zł, drogę chce wybudować firma z Zawiercia.
Muzeum Przyrody w Drozdowie zostało laureatem Medalu Wiktora Godlewskiego za rok 2016. Medal im. Wiktora Godlewskiego jest ogólnopolską nagrodą przyznawaną za zasługi dla ochrony przyrody oraz popularyzację wiedzy przyrodniczej.
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 116

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu


Veneda
feedback