bo2018 szepietowo
Region
czwartek, 22 czerwca 2017 20:30

Pod Łomżą rolnicy ścigali się o... żonę

Napisane przez mano
Na torze kartingowym przy Hotelu Via Baltica w Grzymałach Szczepankowskich w czwartkowe popołudnie pod czujnym okiem kamer Telewizji Polskiej ścigali się rolnicy zabiegający o względy 27-letniej Małgorzaty Sienkiewicz, bohaterki kolejnej edycji "Rolnik szuka żony".
czwartek, 22 czerwca 2017 18:20

Honda dachowała za Kisielnicą [FOTO]

Napisał gak
Kilka minut po godz. 15.00 na drodze krajowej nr 61, w okolicach miesjcowości Górki Sypniewo (za Kisielnicą w stronę Stawisk), doszło do wypadku, w którym ucierpiała co najmniej jedna osoba. Kierowca hondy, jadącej w kierunku Łomży, stracił panowanie nad autem, co skończyło się dachowaniem na poboczu.
czwartek, 22 czerwca 2017 08:47

Najnowsze ognisko ASF blisko powiatu łomżyńskiego

Napisał gak
38. ognisko ASF wykryte zostało w gospodarstwie położonym we wsi Święcienin, pow. grajewski, gmina Radziłów. Wynik badania potwierdziło wczoraj laboratorium w Puławach, a dziś informację potwierdza także powiatowy lekarz weterynarii w Grajewie. Trwa wytyczanie obszarów ochronnych.
czwartek, 22 czerwca 2017 07:52

Gmina Zbójna przegrała w sądzie z Kuratorium

Napisał gak
Gmina Zbójna jako pierwsza w Polsce poznała decyzję Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w sprawie swojej sieci szkół. Gmina zaskarżyła do WSA opinię Kuratorium Oświaty w Białymstoku, która nakazywała wprowadzenie korekt w projekcie. Sąd uznał, że to Kurator ma rację, a rozwiązania proponowane przez gminę nie są zgodne z obowiązującym prawem.
środa, 21 czerwca 2017 13:56

Ulewa odsłoniła pamiątkę z wojny [FOTO]

Napisał gak
Towarzysząca wczorajszej burzy ulewa, która przeszła m.in. nad Nowogrodem, odsłoniła na terenie Skansenu Kurpiowskiego "pamiątkę" z okresu II wojny światowej. Był nią granat moździerzowy, który przeleżał w ziemi ponad 70 lat. Niewybuch był mocno skorodowany i zagrażał bezpieczeństwu. Dziś zabrali go saperzy.
środa, 21 czerwca 2017 09:39

Bez kary za dziennikarską prowokację

Napisał gak
Sąd Rejonowy w Zambrowie uznał co prawda, że dziennikarka NOVA TV, która w ramach prowokacji wobec zambrowskich policjantów udawała urzędniczkę MSWiA, jest winna wprowadzania w błąd co do swej tożsamości, ale odstąpił od wymierzenia kary. Sąd uniewinnił natomiast kobietę od zarzutu nieuzasadnionego wezwania policji.
środa, 21 czerwca 2017 09:22

Liczba milionerów w Łomży bez zmian

Napisał gak
Jak wynika z podsumowania kampanii PIT za 2016 rok w woj. podlaskim, które opracowała Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku, w całym województwie przybyło milionerów, ale nie w Łomży, gdzie ich liczba pozostała na tym samym poziomie, co przed rokiem. W regionie przybyło 27 osób, których dochody przekroczyły poziom 1 mln zł.
74-letni mężczyzna podczas wichury przechodzącej nad naszym regionem udał się do stodoły prawdopodobnie chcąc przed deszczem schować tam rower. Niestety w tym czasie silny wiatr zawalił całkowicie stodołę. Mężczyzna zginął pod gruzami budynku.
Krajowym Mistrzem Agroligi 2016 w kategorii firmy została Grupa Agrocentrum z Łomży. Imienny list gratulacyjny wręczył Mistrzom podczas trwającej dzisiaj w Pałacu Prezydenckim w Warszawie Gali Prezydent RP Andrzej Duda.
wtorek, 20 czerwca 2017 13:10

Nad regionem przechodzą burze

Napisał gak
W Łomży na razie jest spokojnie, choć chwilowe podmuchy wiatru wskazują na to, że i nad naszym miastem może wkrótce rozszaleć się żywioł. W innych częściach regionu natomiast burze już są lub właśnie przeszły, co nie oznacza, że nie pojawia się kolejne. W tej chwili grzmi w Kolnie i Stawiskach.
wtorek, 20 czerwca 2017 10:23

Zarząd Województwa z absolutorium

Napisał gak
Podczas XXXVII sesji Sejmiku Województwa Podlaskiego, która odbyła się w poniedziałek, 19 czerwca 2017 r. radni udzielili Zarządowi absolutorium z wykonania budżetu na rok 2016. Za głosowało 18 radnych, przeciw było 11. Wcześniej radni zatwierdzili sprawozdanie finansowe wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu.
Od 15- 18 czerwca w Mamuciej  Dolinie odbywał się VI Regionalny Zlot Pasjonatów Domowego Wędzenia. Brzmi zagadkowo? Nie. W urokliwe rozlewisko Biebrzy i Narwi przyjechali ludzie, którzy o robieniu wędlin, serów, nalewek, ciast, sałatek sposobem domowym mogą powiedzieć bardzo dużo. Oczywiście, wędzenie jest tu najważniejsze, inne aktywności kulinarne to smakowity dodatek.  
wtorek, 20 czerwca 2017 08:26

Ostrzeżenie przed burzami z opadami deszczu

Napisał gak
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Białymstoku ostrzega przed możliwością wystąpienia burz z opadami deszczu oraz porywami wiatru do 75 km/h. Lokalnie może nawet spaść grad.
wtorek, 20 czerwca 2017 07:05

4 Runda 2017 Polskiej Ligi Wraków - Piątnica [VIDEO]

Napisał gak
- Energii i wrażeń motoryzacyjnych będzie co niemiara - zapowiada przekonana Magda Bochenek. A gdzie? Na fortach w Piątnicy, gdzie już w najbliższą niedzielę zorganizowana zostanie 4. runda Polskiej Ligi Wraków czyli szaleńczych wyścigów prawie już zezłomowanych lub naprawdę zezłomowanych samochodów.
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 118

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

feedback