Baner-MyLomza Lomza baner 4kolory 1000x200px
Region
środa, 22 lutego 2017 09:39

Ptasia grypa dotarła do województwa podlaskiego

Napisał gak
Główny Lekarz Weterynarii poinformował, że w gospodarstwie położonym w gminie Krypno (powiat moniecki, województwo podlaskie) wyznaczone zostało pięćdziesiąte drugie ognisko ptasiej grypy. Jest to pierwsze ognisko wysoce zjadliwej grypy ptaków podtypu H5N8, które wystąpiło na terenie województwa podlaskiego.
wtorek, 21 lutego 2017 12:59

Zebrania sprawozdawcze OSP w Gminie Łomża [FOTO]

Napisane przez oprac. gak
W styczniu i w lutym, jak co roku, odbyły się zebrania sprawozdawcze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych na terenie gminy Łomża. We wszystkich spotkaniach wzięło udział ok. 150 osób. Ostatnie z nich miało miejsce 18 lutego w Podgórzu. Na terenie gminy Łomża funkcjonuje osiem jednostek OSP.
wtorek, 21 lutego 2017 11:23

Potrącenie 12-latka na przejściu dla pieszych

Napisał gak
12-letni chłopiec został potrącony na przejściu dla pieszych przez kierującego volvo mężczyznę. Na skutek zdarzenia chłopiec trafił do szpitala. Kierowca za swoje postępowanie odpowie teraz przed sądem. Mundurowi przypominają o zachowaniu szczególnej ostrożności zarówno przez kierujących jak i pieszych.
Skorzystaj z atrakcyjnejoferty kursów i szkoleń w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrołęce. W nowym roku  CKZiU w Ostrołęce, wychodząc naprzeciw zainteresowaniom i potrzebom rynku pracy, przestawia bogatą ofertę kursową, poszerzoną o szereg atrakcyjnych szkoleń i warsztatów.
wtorek, 21 lutego 2017 07:52

Łomżyńska "Siódemka" najlepsza w województwie!

Napisał gak
Szkoła Podstawowa Nr 7 w Łomży zajęła 1. miejsce w rankingu szkół podstawowych województwa podlaskiego przygotowanym przez Zarząd Województwa Podlaskiego. W poniedziałek Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński i Członek Zarządu Bogdan Dyjuk uhonorowali najlepsze szkoły województwa.
Łomżyńscy policjanci prowadzą dziś intensywne działania pod nazwą "PRĘDKOŚĆ". Szczególną uwagę poświęcają miejscom wskazywanym przez mieszkańców jako zagrożone przekraczaniem dozwolonej prędkości i oznaczonym na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Celem działań jest przeciwdziałanie przekraczaniu dozwolonej prędkości przez kierowców. 
piątek, 17 lutego 2017 10:20

Droga 679 Łomża - Mężenin do remontu

Napisał gak
Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Białymstoku opublikował ogłoszenie o zamówieniu na opracowanie dokumentacji projektowej na budowę i rozbudowę drogi wojewódzkiej Nr 679 wraz z drogowymi obiektami inżynierskimi i niezbędną infrastrukturą techniczną na odcinku Łomża – Mężenin.
28 stycznia 2017 roku w Hotelu OSSA Congress & SPA k. Rawy Mazowieckiej firma Sonarol Sp.j. Najda świętowała swoje 20 urodziny. Ten wyjątkowy Jubileusz zgromadził 650 osób, w tym pracowników firmy Sonarol oraz klientów i przedstawicieli firm z całej Polski, jak również z Ukrainy, Rosji, Czech, Francji i Wielkiej Brytanii, z którymi Sonarol na co dzień współpracuje.
W czwartek 16 lutego w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku odbyła się konferencja pt. "Wzmacniamy Polskie Rolnictwo" w której uczestniczył Krzysztof Jurgiel, minister rolnictwa i rozwoju wsi. Minister przedstawił m.in. działania rządu dotyczące wsparcia producentów trzody chlewnej w związku z występowaniem ASF.
Z niewielkiej podłomżyńskiej miejscowości w 10 lutego 1940 roku władze sowieckie wywiozły na wschód ZSRR około 150 osób. Część z nich pozostała na zawsze w dalekiej Syberii, tylko nielicznym udało się wrócić do rodzinnego Podgórza.  W miejscu,  gdzie 77 lat temu NKWD-ziści przy strasznym mrozie spędzili 30 rodzin, i gdzie „rozpoczęła się gehenna przymusowej wywózki” został odsłonięty dziś Pomnik Pamięci Ofiar Sybiru.
czwartek, 16 lutego 2017 14:42

Śmierć w areszcie

Napisał gak
43-letni mieszkaniec wsi Łojki w powiecie grajewskim trafił we wtorek na Szpitalny Oddział Ratunkowy w Grajewie z objawami padaczki. Mężczyzna był agresywny i obsługa szpitalna nie mogła sobie z nim poradzić, dlatego wezwała Policję. Awanturnik trafił do policyjnego aresztu, a nad ranem okazało się, że nie żyje.
Ministerstwo Edukacji Narodowej chce zaradzić problemowi chodzenia do szkół w systemie zmianowym - powiedział w czwartek wiceminister edukacji Maciej Kopeć. MEN - jak wskazał - chce premiować szkoły, w których nie będzie tzw. zmianowości.
Gmina Piątnica znalazła się na 12., a gmina Łomża na 16. miejscu wśród 33 podlaskich gmin wiejskich, które mają szansę na dofinansowanie inwestycji z zakresu gospodarki wodno-ściekowej. Szansę na dotację mają też gminy Śniadowo i Zbójna. Zarząd Województwa Podlaskiego opublikował listę rankingową zadań możliwych do realizacji w ramach PROW.
czwartek, 16 lutego 2017 07:01

Biedny nasz powiat łomżyński

Napisał gak
Ministerstwo Finansów opublikowało wskaźniki dochodów podatkowych w przeliczeniu na jednego mieszkańca dla wszystkich powiatów w Polsce na 2017 r., wyliczone na podstawie informacji o dochodach podatkowych za 2015 r. wg stanu na 30 czerwca 2016 r. Łomża otwiera drugą setkę, powiat łomżyński jest piąty... od końca.
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 108

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

feedback