vizo-mylomza baner jesienny2017-1000x200px
Region
poniedziałek, 23 października 2017 17:27

Niebezpieczne wyprzedzanie [FOTO]

Napisane przez mano
Do niebezpiecznego zdarzenia drogowego doszło dziś przed godziną 16.00 w okolicach Elżbiecina na drodze krajowej nr 64. Prawdopodobnie kierowca skody podczas wyprzedzania wyjechał na czołówkę przed jadącego seata. Ten swoją podróż zakończył na drzewie.
poniedziałek, 23 października 2017 10:35

Pijany kierowca uciekał przed policją

Napisał gak
Niedawny tragiczny wypadek podczas ucieczki przed radiowozem, w którym zginęło trzech młodych ludzi, odbił się szerokim echem w całym kraju. Niestety, są tacy, którym nic nie jest w stanie przemówić do wyobraźni. Wczorajszej nocy łomżyńscy policjanci zatrzymali po pościgu kierowcę forda. Miał 1,8 promila alkoholu w organizmie...
poniedziałek, 23 października 2017 09:50

Pijany tatuś przywiózł dzieci do szkoły

Napisał gak
"Troskliwy" tatuś nie chciał, żeby dzieci zmokły i postanowił zawieźć je do szkoły autem. Problem w tym, że tatuś był pijany. Kiedy policjanci zatrzymali jego volkswagena do kontroli okazało się, że "wydmuchał" ponad 1,5 promila. Mężczyzna stracił oczywiście od razu prawo jazdy i odpowiadać będzie przed sądem.
niedziela, 22 października 2017 11:22

Audi wpadło do stawu. Trzy osoby w szpitalu

Napisane przez mano
Wszyscy pamiętamy ubiegłotygodniową tragedię we wsi Chojane-Stankowięta, gdzie trzech młodych mężczyzn, którzy wracając samochodem z dyskoteki nie zatrzymali się do policyjnej kontroli i uciekając wpadli do stawu - wszyscy trzej zginęli na miejscu. Wczoraj za Przytułami, w miejscowości Glinki, audi q7 po zderzeniu z audi a4 wpadło do pobliskiego stawu…
Zabytkowy, niemal stuletni budynek w Puchałach, w którym obecnie mieści się szkoła podstawowa już niedługo będzie miał nowy dach. Od początku września trwają intensywne prace remontowe, a w tym tygodniu budowlańcy stanęli przed trudnym zadaniem. Ekipa musiała podnieść budynek, który „osiadł” aż o 10 cm.
piątek, 20 października 2017 14:37

ZUS: Elektroniczne zwolnienia lekarskie nie lubiane przez lekarzy

Napisane przez oprac. gak
Minął ponad rok od uruchomienia aplikacji internetowej do wystawiania zwolnień, ale korzysta z niej bardzo niewielki procent podlaskich lekarzy. Większość nadal wybiera tradycyjną formę papierową, która w lipcu przyszłego roku przestanie funkcjonować. Na ponad 43 tys. wystawionych we wrześniu zwolnień w naszym województwie tylko ok 1,4 tys. były przekazane do ZUS w formie elektronicznej. To zaledwie 3,19 % wszystkich wydawanych zwolnień.
piątek, 20 października 2017 11:30

Innowacyjne pady do konsoli spod Kolna [FOTO]

Napisał gak
Co można robić pod Kolnem? Pewnie dałoby się wymienić wiele ciekawych pomysłów. Okazuje się jednak, że w gminie Kolno można też ulepszać coś, co produkują wielkie koncerny. Tym właśnie zajmuje się firma AimControllers z Zabiela, która poprawia fabryczne kontrolery i pady do komputerów, PlayStation i Xbox'ów.
piątek, 20 października 2017 08:47

Skarbówka: z Łomży do Zambrowa, z Zambrowa do Łomży

Napisane przez oprac. gak
Od piątku 20 października 2017 r. nowym Naczelnikiem Urzędu Skarbowego w Zambrowie będzie pracująca dotychczas w US w Łomży Katarzyna Wilimczyk. Decyzją Szefa Krajowej Administracji Skarbowej zastąpi na tym stanowisku Dionizego Skuzę, który zajmie jej dotychczasowe stanowisko w Łomży.
Dwóch robotników, pracujących przy remoncie barierek na moście w Wiźnie zostało poszkodowanych w wypadku, do którego doszło około godz. 9.10. W związku z wypadkiem droga krajowa nr 64 jest zablokowana i tworzą się potężne korki. Policja organizuje objazdy.
czwartek, 19 października 2017 07:53

Gmina Łomża ma nowy herb uwarunkowany historycznie [FOTO]

Napisał gak
Przez długie lata był symbolem gminy Łomża, choć budził wiele kontrowersji szczególnie wśród rolników, którym kojarzył się ze szkodami w gospodarstwach. O kim mowa? O bobrze obgryzającym pień drzewa, który od 1995 r. znajdował się w herbie gminy. Na wczorajszej sesji radni gminy Łomża większością głosów uchwalili nowe insygnia tj.: herb, flagę, sztandar i pieczęć. Bobra już w nich nie ma, jest za to nawiązanie do ponad tysiącletniej historii...
środa, 18 października 2017 12:47

Poseł Gwiazdowski zastępcą przewodniczącego KRiRW

Napisał gak
W czwartek 12 października poseł Kazimierz Gwiazdowski został wybrany na stanowisko zastępcy przewodniczącego sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Jest jedynym przedstawicielem województwa podlaskiego w prezydium tej komisji.
środa, 18 października 2017 10:32

Kolejne opóźnienie na budowie obwodnicy Marek

Napisał gak
Gdyby wszystkie obietnice drogowców były spełniane, to obwodnica podwarszawskich Marek byłaby dawno gotowa, a kierowcy (m.in. łomżyńscy) dojeżdżający od tej strony do stolicy nie musieliby marnować tak wiele czasu w korkach. Rzeczywistość jest niestety inna i dopadła nas po raz kolejny. Planowane 28 października oddanie obwodnicy do użytku znowu zostało przesunięte.
środa, 18 października 2017 10:13

Kolejna inwestycja drogowa w gminie Łomża na ukończeniu [FOTO]

Napisane przez oprac. gak
Ku końcowi zbliżają się prace budowlane na ul. Łomżyńskiej w Jednaczewie. Wykonawca przystąpił do robót bitumicznych, które zostaną wykonane na odcinku od ul. Wesołej do ul. Szkolnej. Prawdopodobnie jeszcze w tym miesiącu mieszkańcy Jednaczewa i nie tylko będą korzystali z nowej drogi.
środa, 18 października 2017 09:51

Masz długi w ZUS? Skorzystaj z układu ratalnego

Napisał gak
Od stycznia 2018 roku każdy przedsiębiorca będzie opłacał składki jednym przelewem, a ZUS podzieli wpłatę proporcjonalnie na poszczególne ubezpieczenia i fundusze. Płatnik, który ma długi w ZUS musi mieć świadomość, że wpłaty pokryją najstarsze zadłużenie, a nie bieżące składki.
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 134

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

feedback