Milomlyn-webbaner750x100-Wczasy mylomza
Region
Dwa ostatnie fragmenty S61, domykające przebieg międzynarodowej drogi ekspresowej Via Baltica, zostały właśnie skierowane do przetargu. Dokumenty dotyczące odcinków od Ostrowi Mazowieckiej (węzeł Podborze) do Śniadowa i od Śniadowa do węzła Łomża Południe podpisał dziś, 27 kwietnia, wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit w Ostrowi Mazowieckiej. Jest to miejsce, gdzie przyszła S61 łączyć się będzie z budowaną właśnie drogą ekspresową S8 Wyszków - Białystok, a tym samym całą siecią dróg ekspresowych i autostrad w Polsce.
Kolejną próbę przemytu środków odurzających wykryli funkcjonariusze Zakładu Karnego w Czerwonym Borze. Tym razem, we środę 26 kwietnia, jeden z powracających do jednostki osadzonych próbował wnieść ukryte w butach dwa pakuneczki. Jak się okazało ich zawartość stanowił susz marihuany.
Od poniedziałku 24 kwietnia każdy kierowca ma możliwość sprawdzenia przez internet swojego konta z punktami karnymi za popełnione wykroczenia. Okazuje się, że nie trzeba było długo czekać, by pojawili się oszuści, którzy chcą na tej możliwości "zarobić". Specjalne ostrzeżenie wydało Ministerstwo Cyfryzacji i Komenda Główna Policji.
Czytelnik, który skontaktował się z naszą redakcją i przysłał zdjęcia dwóch uszkodzonych przystanków w Starych Sierzputach przy drodze krajowej nr 61 twierdzi, że niewiele brakowało by oderwany i niesiony wiatrem płat blachy uderzył w jego pojazd przejeżdżający obok. Sprawdziliśmy co się dzieje w tej sprawie. Nasza interwencja przyniosła nadspodziewanie szybki skutek.
środa, 26 kwietnia 2017 07:54

Tor Kartingowy Via Baltica 2017 [VIDEO]

Napisane przez materiał promocyjny
Jeździliście w ubiegłym roku po torze kartingowym przy Hotelu Via Baltica? Jeśli tak, to zapewne myślicie, że już go znacie. Nic bardziej mylnego. Na nowy sezon zmieniony został układ toru, a wszystko po to, by zapewnić nowe wrażenia. My już wybraliśmy się pojeździć na gokartach. Świetna zabawa, polecamy!
wtorek, 25 kwietnia 2017 15:20

Rolnik szuka szkoły... w Marianowie [VIDEO]

Napisał gak
Dni Otwarte organizowane przez Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. chor. Jana Szymańskiego w Marianowie zawsze wyrózniają się spośród innych szkół w Łomży i regionie prawdziwym rozmachem. Nie inaczej było w tym roku. Dziś też w Marianowie mogliśmy zobaczyć ekipę Telewizji Polskiej pracującą przy realizacji programu "Rolnik szuka szkoły".
poniedziałek, 24 kwietnia 2017 11:33

Osadzeni posprzątali las [FOTO]

Napisał gak
Grupa około 70 osadzonych uporządkowała podczas minionego weekendu tereny leśne przylegające do Zakładu Karnego w Czerwonym Borze. W ten sposób w Czerwonym Borze świętowano przypadający 22 kwietnia Międzynarodowy Dzień Ziemi. To już kolejna taka akcja zorganizowana przez Zakład Karny.
poniedziałek, 24 kwietnia 2017 10:18

Uwaga na dzikie zwierzęta na drogach!

Napisał gak
Policja apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy po zmroku poza obszarem zabudowanym. W tym okresie na drodze może niespodziewanie pojawić się dzikie zwierzę, które może spowodować kolizję, a nawet groźny wypadek. W ciągu ostatnich dni w rejonie Łomży miały już miejsce takie zdarzenia.
niedziela, 23 kwietnia 2017 14:05

Rajd pod Jedwabnem czyli błoto, woda i 4x4! [VIDEO i FOTO]

Napisane przez mano
Nocne oberwanie chmury nie przeszkodziło, a wręcz dodało barwy rajdowi „Sobota w błocie” zorganizowanemu przez  Stowarzyszenie OFF ROAD Narew 4x4 Łomża. Rajdowy wypad obfitował w ciężkie bagienne przeprawy, pełne pniaków i zwalonych drzew. Wszystko to działo się na 15 odcinkach specjalnych znajdujących się na terenie gminy Jedwabne.
piątek, 21 kwietnia 2017 14:38

Gminne szkoły cieplejsze i odnowione [FOTO]

Napisał gak
Budynki szkół podstawowych w Pniewie, Jarnutach, Konarzycach i Kupiskach przeszły gruntowną termomodernizację. Trwający od 2014 r. projekt dobiegł końca, a jego efekty zostały zaprezentowane w Szkole Podstawowej im. Rodzin Jabłońskich w Pniewie. - Wreszcie w szkole jest ciepło! Dzieci już nie marzną – zgodnie mówią dyrektorki placówek.
czwartek, 20 kwietnia 2017 12:35

Najlepsze szpitale w Polsce. Łomża poza rankingiem

Napisał gak
W opublikowanym w kwietniu 2017 roku rankingu najlepiej zarządzanych szpitali w Polsce znalazło się w sumie 301 publicznych placówek, którym przyznano punkty za efektywność aktywów, rentowność sprzedaży oraz dynamikę kontraktu z NFZ. Nie ma wśród nich łomżyńskiej placówki.
czwartek, 20 kwietnia 2017 11:29

Bez bobra w herbie gminy

Napisane przez oprac. gak
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, już jesienią tego roku gmina Łomża otrzyma nowe insygnia tj.: herb, flagę, sztandar i pieczęć. Miejsce bobra obgryzającego drzewo zajmą symbol grodziska w Starej Łomży, głowa jelenia z okazałym porożem oraz ruszt symbolizujący św. Wawrzyńca
czwartek, 20 kwietnia 2017 11:14

Wiosenna akcja szczepienia lisów

Napisał gak
Powiatowy Lekarz Weterynarii w Łomży zawiadamia, że w planowanym terminie 22-25 kwietnia 2017 r. na całym obszarze województwa podlaskiego, będą prowadzone ochronne szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie - w akcji wiosennej 2017 roku.
Ponad 5,5 tys. paczek nielegalnych papierosów przechwycili funkcjonariusze podlaskiej KAS w trakcie kontroli przeprowadzonych w ostatnich dniach w Białymstoku, Łomży i na przejściu granicznym w Kuźnicy. W ręce mundurowych wpadła kontrabanda o szacunkowej wartości blisko 72 tys. złotych.
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 114

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

feedback