poniedziałek, 09 stycznia 2017 13:20

„Trzeźwy poranek” w Łomży i woj. podlaskim

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
„Trzeźwy poranek” w Łomży i woj. podlaskim fot. KWP Białystok
Policjanci podlaskiej drogówki prowadzili dzisiaj na terenie województwa działania „Trzeźwy poranek". Mundurowi skontrolowali podczas akcji blisko 2400 kierujących. Okazało się, że czterech z nich zdecydowało się wsiąść za kierownicę pojazdu pod wpływem alkoholu.
techmatix2

Łomżyńska drogówka, która również uczestniczyła w dzisiejszej, porannej akcji, skontrolowała w ciągu 1,5 godziny 300 kierowców. Jak informuje asp. Ewelina Szlesińska, rzecznik prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Łomży, nie było wsród nich nikogo, kto wybrałby się na jazdę na "podwójnym gazie".

Tak dobrze nie było jednak w innych częściach województwa podlaskiego. Niestety okazało się, że znalazło się tam czterech kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę pod wpływem alkoholu.

Rekordzistą w tym gronie okazał się zatrzymany w Dubinach w powiecie hajnowskim pijany 37-latek podróżujący jaguarem. Badanie trzeźwości wykazało, że miał on ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy i za swoją nieodpowiedzialną jazdę odpowie teraz przed sądem.

Sąd oceni także postępowanie podróżującego mitsubishi 23-letniego mieszkańca gminy Choroszcz. Ten na ul. Gen. Sulika w Białymstoku „wpadł" w trakcie badania przeprowadzonego przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. Okazało się, że wsiadł za kierownicę mając w organizmie przeszło 0,6 promila alkoholu.

23-latek stracił prawo jazdy podobnie jak jeszcze dwaj inni kierowcy, którym wcześniej spożyty alkohol nie przeszkodził w decyzji by w takim stanie ruszyć w trasę. Za to teraz czeka ich spotkanie z sądem, który z pewnością doceni ich nieodpowiedzialne wyczyny.

Policjanci zapowiadają, że tego typu działania będą kontynuowane w przyszłości.

8 komentarzy

 • Odpowiedz ? poniedziałek, 09 stycznia 2017 14:27 Umieszczone przez: ?

  jak jest trzeźwy poranek to komu potrzebna ta łapanka ?

 • Odpowiedz Janev poniedziałek, 09 stycznia 2017 15:24 Umieszczone przez: Janev

  Moze Może wlasnie tobie. Dzieki takim akcjom bycmoze potencjalny przestępca nie skrzywdzi na drodze ciebie i twoich bliskich...znawco

 • Odpowiedz cenzura prvencyjna poniedziałek, 09 stycznia 2017 15:28 Umieszczone przez: cenzura prvencyjna

  Janev

  puknij się w czoło potencjalny przestępco tak prewencyjnie ;) zachowując swoją praworządność

 • Odpowiedz znawca... poniedziałek, 09 stycznia 2017 15:38 Umieszczone przez: znawca...

  Janev

  Moze Może własnie tobie. Dzięki takim akcjom bycmoze potencjalny przestęca nie skrzywdzi księdza bo jak wiadomo rozpicie rodziców powoduje że dzieci mole stu ją ojców działaczy z apostolstwa trzeźwości

 • Odpowiedz powerfulpk poniedziałek, 09 stycznia 2017 16:04 Umieszczone przez: powerfulpk

  Trzeżwy wieczór chyba!?
  Powiedzcie, że nie jesteście na tyle naiwni by wierzyć, że te wskazania to pokazują osoby co przed pracą na 7-8 walą preparat :D
  To wszystko wczorajsi i jak ktoś dobrze pobalował, to te śmieszne urządzenie pokazuje... ale roztrój żołądka, a nie promile.
  Chwalić się, że złapało się pijaka bo delikatnie przegiął odgórnie zaniżony limit alko we krwi !?
  Zaścianek europy ta polandia :D

 • Odpowiedz Rerum Novarum czytam Relum Srelum taka tam pobożna ściema świątaobliwe ble ble ble poniedziałek, 09 stycznia 2017 16:37 Umieszczone przez: Rerum Novarum czytam Relum Srelum taka tam pobożna ściema świątaobliwe ble ble ble

  jak już coś to polandia+;D

 • Odpowiedz Paweł poniedziałek, 09 stycznia 2017 22:10 Umieszczone przez: Paweł

  pewnie ćwiczą pod tym pozorem przyszłe łapanki na przeciwników władzy dyktatora Kaczyńskiego. Najbliższe obozy maja ponoć utworzyć w starych czworakach po byłym PGR Marianowo.

 • Odpowiedz ADALL poniedziałek, 09 stycznia 2017 22:26 Umieszczone przez: ADALL

  w gdzie w Łomży te kontrole były ?

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu