wtorek, 10 stycznia 2017 14:57

Nowi policjanci ślubowali... [FOTO]

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Nowi policjanci ślubowali... [FOTO] fot. KWP Białystok
Trzech nowych funkcjonariuszy trafi do Komendy Miejskiej Policji w Łomży z ostatniego naboru. Zanim jednak tak się stanie, najpierw muszą odbyć kilkumiesięczne szkolenie w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Uroczyste ślubowanie złożyło wczoraj w Białymstoku 36 nowych mundurowych.
techmatix2

W poniedziałek w Oddziale Prewencji Policji w Białymstoku odbyło się uroczyste ślubowanie nowych funkcjonariuszy przyjętych pod koniec ubiegłego roku do służby w podlaskim garnizonie Policji. Słowa roty ślubowania wypowiedziało 36 policjantów – 31 mężczyzn i 5 kobiet, którzy wcześniej sprostali wymogom stawianym kandydatom do służby i przeszli wszystkie etapy postępowania kwalifikacyjnego. Przed Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosławem Zielińskim i Komendantem Wojewódzkim Policji w Białymstoku nadinspektorem Danielem Kołnierowiczem funkcjonariusze ślubowali m.in. „Strzec bezpieczeństwa państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia...".

Zanim jednak młodzi adepci podlaskiej Policji będą mogli wesprzeć w codziennej służbie swoich starszych kolegów, czeka ich rozpoczynające się już w najbliższą środę kilkumiesięczne szkolenie w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Następnie 15 z nich trafi do Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku, 1 do Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji, 6 do Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach, po 3 funkcjonariuszy do Komend Miejskiej i Powiatowej Policji w Łomży i Augustowie, po 2 mundurowych do Komend Powiatowych Policji w Hajnówce, Sokółce i Wysokiem Mazowieckiem oraz po 1 policjancie do Komend Powiatowych Policji w Mońkach i Zambrowie.

Nowoprzyjęci do służby mundurowi tradycyjnie mogli też liczyć na gratulacje i uściski od swoich, licznie przybyłych bliskich i przyjaciół. W uroczystości wzięli także udział uczniowie klas mundurowych. Dodatkowo na zakończenie uroczystości wszyscy mogli obejrzeć krótki pokaz umiejętności policjantów związanych z taktykami i technikami interwencji zaprezentowany przez funkcjonariuszy Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku.

W ubiegłym roku podlaski garnizon Policji zasiliło w sumie 185 nowych funkcjonariuszy, natomiast w tym roku planowana liczba przyjęć to aż 201 osób.

2 komentarzy

  • Odpowiedz dyzio środa, 11 stycznia 2017 01:42 Umieszczone przez: dyzio

    Jak wszedzie sa też i czarne owce , oby bylo ich jak najmniej :D

  • Odpowiedz Paweł środa, 11 stycznia 2017 03:08 Umieszczone przez: Paweł

    A konfetti gdzie? A hawajskie tancerki gdzie? A czerwony dywan dla krysztłowo czystej eminencji?

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu