dom lomza
środa, 11 stycznia 2017 07:15

Planujesz zmienić pracę? Ta umiejętność może okazać się kluczowa

Napisane przez  EA
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Planujesz zmienić pracę? Ta umiejętność może okazać się kluczowa fot. nadesłane
Pracodawcy coraz bardziej doceniają znajomość języków obcych wśród swoich pracowników. Co więcej, w wielu branżach umiejętność swobodnego komunikowania się w przynajmniej jednym języku obcym jest wręcz niezbędna.

brico lomza

Jeśli zatem wraz z nadejściem nowego roku postanowiłeś zmienić pracę na lepszą, ciekawszą lub po prostu lepiej płatną, zastanów się, czy Twoje kompetencje w zakresie np. języka angielskiego, są wystarczające i czy naprawdę swobodnie posługujesz się tym językiem. Warto także pomyśleć o potencjalnej rozmowie kwalifikacyjnej, której część może odbyć się w języku angielskim.

Zaawansowany poziom znajomości języków obcych. Jesteś pewien?

W każdym CV widnieje miejsce, w którym należy wpisać stopień, w jakim zaawansowana jest nasza znajomość danego języka obcego. Jeśli wybierasz opcję zaawansowany lub średnio zaawansowany, możesz spodziewać się, że podczas rozmowy kwalifikacyjnej zostaną zadane Ci pytania właśnie w danym języku. Jeśli na samą myśl o rozmowie w języku angielskim przechodzi Cię jednak dreszcz niepokoju, zastanów się dlaczego tak jest? Wiele osób, mimo teoretycznie całkiem wysokich kompetencji językowych, ma problem ze swobodnym prowadzeniem konwersacji w języku angielskim.

„Uczyłem się angielskiego przez wiele lat. Rozumiem niemal wszystko, co słyszę i czytam. Z pisaniem w języku angielskim też nie mam większego problemu. Jedynie w sytuacji bezpośredniej rozmowy, zaczyna brakować i słów. Jakbym w ogóle nie znał angielskiego!”. Znasz to? Jak się okazuje całkiem sporo osób boryka się z problemem bariery językowej.

Jeśli brakuje Ci swobody w posługiwaniu się językiem angielskim, a rozmowa, prezentacja, czy negocjacje to dla Ciebie coś kompletnie nie do przejścia, zastanów się nad rozwiązaniem, które pozwoli przełamać Ci barierę w mówieniu po angielsku. Może to być odpowiedni kurs językowy, jednak koniecznie taki, który zapewnia maksymalną ilość praktycznych zajęć, najlepiej z native speakerami. Sprawdź np. jedną z opcji NAPRAWDĘ intensywnej nauki, jaką proponuje Angloville. Wejdź na http://angloville.pl/ , a przekonasz się, że można nauczyć się swobodnego mówienia po angielsku i to w krótkim czasie!

Prześwietl swoje CV i przygotuj się do rozmowy kwalifikacyjnej

Pisząc CV pamiętaj, że prędzej, czy później prawda wyjdzie na jaw. Jeśli zawyżysz poziom swoich kompetencji językowych, osoba prowadząca rozmowę kwalifikacyjną może to w prosty sposób odkryć, weryfikując stopień znajomości języka angielskiego przechodząc w rozmowie na język angielski. Zatem pamiętaj przede wszystkim o tym, aby realnie określić swoje umiejętności w zakresie języka obcego. Jeśli uważasz, że należałoby je podnieść, zainwestuj w intensywny kurs językowy pozwalający nabyc praktycznych umiejętności. W ten sposób zyskasz większą pewność siebie w mówieniu po angielsku, a podczas rozmowy kwalifikacyjnej poradzisz sobie także w sytuacji, gdy nie do końca zrozumiesz pytanie lub gdy nie będziesz potrafił szybko odpowiedzieć na zadane pytanie. Po prostu poprosisz o dodatkowe wyjaśnienia lub więcej czasu na zastanowienie się i sformułowanie odpowiedzi. Takie, z pozoru nietrudne, zachowanie podczas rozmowy rekrutacyjnej, wymaga od nas jednak sporej odwagi, pewności siebie i swobody w posługiwaniu się językiem obcym.

O czym pamiętać wybierając się na rozmowę kwalifikacyjną w języku angielskim?

Przede wszystkim zastanów się nad potencjalnymi pytaniami, które mogą paść podczas spotkania. Najczęściej dotyczą one przebiegu dotychczasowej pracy zawodowej, zainteresowań, słabych i mocnych stron, planów zawodowych, kluczowych kompetencji, itp. Pomyśl, jak sformułować odpowiedź na tego typu pytania w języku angielskim.

Poza tym nie bój się zadawać pytań, prosić o dodatkowe wyjaśnienia lub więcej czasu na odpowiedź. Jeśli nie znasz konkretnego słowa lub zwrotu, posługuj się opisami. Jednak najważniejsze, aby odpowiedzi były szczere, a Ty abyś był po prostu sobą.

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu