środa, 11 stycznia 2017 14:51

Tragicznie zakończone poszukiwania zaginionej Sylwii

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(4 głosów)
Tragicznie zakończyły się poszukiwania zaginionej w lipcu ubiegłego roku młodej mieszkanki Rutek 17-letniej wówczas Sylwii Szymańskiej, które prowadziła zambrowska Policja. Okazuje się, że odnalezione 29 grudnia w rejonie miejscowości Gać (gm. Łomża) szczątki, należą właśnie do niej. Dziś odbył się jej pogrzeb.

Informację o identyfikacji szczątków i pogrzebie potwierdziła nam rzecznik prasowy Komendy Powiatowej w Zambrowie sierż. szt. Agnieszka Predko. Tej samej informacji nie potwierdza jednak rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łomży Maria Kudyba, która powiedziała, że nie ma takiej wiedzy. Zambrowska Policja prowadziła sprawę zaginięcia dziewczyny, zaś Prokuratura zajmuje się wyjaśnieniem sprawy odnalezionych szczątków. Bez wątpienia chodzi jednak o te same szczątki kobiety, które mieszkaniec wsi Gać przypadkiem odnalazł 29 grudnia.

Poszukiwania Sylwii Szymańskiej trwały od lipca ubiegłego roku. W dniu 7 lipca 2016 r. około godziny 13:00 wyszła z domu babci w miejscowości Rutki Kossaki w powiecie zambrowskim z zamiarem spotkania się z koleżanką i nie powróciła oraz nie nawiązała kontaktu z rodziną. Ostatnio prawdopodobnie była widziana 8 lipca 2016 r. około godziny 20:00 na przystanku autobusowym w miejscowości Gać w gminie Łomża (powiat łomżyński).

W górę