środa, 11 stycznia 2017 15:36

Żubry polubiły okolice Łomży. Są kolejne! [VIDEO]

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(4 głosów)
Kolejne żubry zostały dziś rano zaobserwowane w okolicach Łomży, a dokładniej w rejonie Wizny. Poinformowany o nieoczekiwanym spotkaniu przez znajomego, "spacer" dwóch dorodnych byków zarejestrował Zenon Borawski, który zawodowo interesuje się przyrodą.

Pan Zenon odebrał dziś rano telefon od znajomego, który jechał autem do pracy. Kiedy usłyszał, że niedaleko Wizny "kręcą się" przy drodze dwa żubry, nie mógł pozostawić takiej okazji samej sobie. Tym bardziej, że jest miłośnikiem przyrody, przewodnikiem po Biebrzańskim Parku Narodowym i prowadzi rejsy po Narwi i Biebrzy pasażerskim katamaranem. Najszybciej jak mógł złapał kamerę i pojechał na spotkanie z żubrami, czego efektem jest nagranie wideo, które udostępnił na swoim profilu FB.

Jak mówi Zenon Borawski, żubry od blisko dwóch lat pojawiają się w okolicach Łomży. Sam słyszał o takich spotkaniach, np. w okolicach Pniewa i przekonany jest, że okoliczni rolnicy nie raz musieli widywać te zwierzęta. To jednak pierwszy potwierdzony przypadek, kiedy w naszej okolicy zauważono dwa osobniki razem.

Już w ubiegłym roku, kiedy samotny żubr pojawił się w gminie Śniadowo, w rozmowie z dyrektorem Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi Mariuszem Sachmacińskim twierdził on, że żubry w okolicach Łomży będą pojawiać się coraz częściej. Dzisiejsze spotkanie potwierdza tę tezę. Warto jednak przypomnieć również inne słowa dyrektora. Jeśli napotkamy na swojej drodze żubra, lepiej zejdźmy mu z drogi. Nigdy nie wiadomo jak zachowa się dzikie zwierzę, a zwierzę tych rozmiarów może być bardzo niebezpieczne.

Pan Zenon poleca wycieczki po okolicy Narwi i Biebrzy, gdzie można spotkać przeróżną zwierzynę i "upolować" ją aparatem fotograficznym. Efekty takich bezkrwawych łowów można oglądać na jego stronie internetowej: www.biebrzyk.pl oraz profilu FB: https://www.facebook.com/biebrzyk/

W górę