bo2018 szepietowo
wtorek, 11 kwietnia 2017 11:22

Zakłady oponiarskie na celowniku KAS

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
Zakłady oponiarskie na celowniku KAS fot. KAS
Właściciele ponad połowy ze skontrolowanych w woj. podlaskim przez funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z Białegostoku warsztatów świadczących usługi wymiany i naprawy ogumienia samochodowego zostali ukarani mandatami za ujawnione nieprawidłowości. Wśród nich są również zakłady z Łomży i okolic.

bystrzak-kolonie-2017

Od początku kwietnia funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z Białegostoku sprawdzili w całym woj. podlaskim 75 warsztatów świadczących usługi wymiany i naprawy ogumienia samochodowego. W ponad połowie skontrolowanych serwisów ujawniono nieprawidłowości polegające m.in. na niewydawaniu paragonów oraz nierejestrowaniu obrotu i kwot należnego podatku na kasach fiskalnych. Jak potwierdził rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku mł. asp. Maciej Czarnecki, wśród zakładów, w których przeprowadzona została kontrola, znalazły się także te zlokalisowane w Łomży i powiecie łomżyńskim. W części z nich także zostały wykryte nieprawidłowości.

Na 75 skontrolowanych punktów wymiany i naprawy ogumienia w woj. podlaskim funkcjonariusze KAS ukarali mandatami karnymi na łączną kwotą blisko 35 tys. złotych 41 właścicieli serwisów. Wykryte nieprawidłowości dotyczyły głównie niewydawania paragonów za usługi wymiany opon z zimowych na letnie oraz braku rejestrowania obrotu i kwot należnego podatku z tego tytułu na kasach fiskalnych. Niechlubny rekordzista wymienił „na czarno" opony w kilkudziesięciu autach na kwotę 6 tys. złotych.

- Warto przypomnieć, że każda osoba kupująca towary lub usługi w miejscu, gdzie jest zainstalowana kasa rejestrująca powinna otrzymać paragon. Prawidłowo wystawiony paragon ułatwia kupującemu dochodzenie swoich praw w przypadku ewentualnej reklamacji i umożliwia sprawdzenie po transakcji ceny towaru lub usługi. Żądanie wystawienia paragonu sprzyja ponadto uczciwej konkurencji i umożliwia konkurowanie na rynku uczciwym przedsiębiorcom, którzy rzetelnie ewidencjonują sprzedaż i odprowadzają podatki - tłumaczy mł. asp. Maciej Czarnecki.

17 komentarzy

  • Odpowiedz sprawiedliwy wtorek, 11 kwietnia 2017 11:48 Umieszczone przez: sprawiedliwy

    Na 500+ trzeba dużej kasy... drżę na samą myśl że podczas spaceru KAS chwyci mnie do kontroli a ja nie będę mógł udowodnić pochodzenia własnych butów, skąd je mam, czy kupiłem je legalnie czy na czarnym rynku.
    Idą ciężkie i trudne czasy...

  • Odpowiedz odcinanie ryja od koryta po prostu boli. wtorek, 11 kwietnia 2017 12:01 Umieszczone przez: odcinanie ryja od koryta po prostu boli.

    To spierda.laj drżeć razem z Jandą. Będzie wam raźniej.

  • Odpowiedz sprawiedliwy wtorek, 11 kwietnia 2017 12:32 Umieszczone przez: sprawiedliwy

    Odezwał się żul który po wszystko wyciąga rękę, a pracować mu się nie chce. Pamiętam jak trudno mi było znaleźć pomocnika do betoniarki. Stanąłem sam, zaoszczędzilem i o nic nikogo nie proszę. Dla mnie szczęście to to że jestem zdrowy i mogę pracować.

  • Odpowiedz tom wtorek, 11 kwietnia 2017 13:39 Umieszczone przez: tom

    Chciałbym poznać bilans finansowy utrzymania tej formacji,czyli kasy wydanej na etaty,pensje ,mundury,siedzibę, szkolenia itp,w stosunku do uzyskanych efektów, już kiedyś powołano lotne celne brygady,okazało się że więcej wydawano na nie,niż przynosiły pożytku,i nie piszcie o prewencyjnym działaniu itp. bzdurach

  • Odpowiedz pisiorek wtorek, 11 kwietnia 2017 14:11 Umieszczone przez: pisiorek

    Wreszcie będzie normalność :)

  • Odpowiedz odcinanie ryja od koryta po prostu boli. wtorek, 11 kwietnia 2017 14:14 Umieszczone przez: odcinanie ryja od koryta po prostu boli.

    sprawiedliwy, nie wiem po czym wydaje ci się że jestem żulem i wyciągam po wszystko łapę (może mierzysz wszystkich swoją miarą a może prawda boli) ale zapewniam cię, że pracuję od około 20 lat a takie teksty że strach wyjść na miasto i jak udowodnić czy idzie się we własnych butach, piszą tylko skończeni debile. Tacy jak Janda odcięta od koryta. Jeśli masz takie lęki, to zapisz się na regularne wizyty do psychologa. On powinien ci pomóc przezwyciężyć ten strach a zarazem nie będziesz siał propagandy i robił sieki z mózgu innym ludziom którzy mają swoje rozumy a nie czyjeś - jak ty.

  • Odpowiedz real wtorek, 11 kwietnia 2017 14:19 Umieszczone przez: real

    Tom, nie wiem skąd czerpiesz swoje wiadomości, ale nigdy nie "okazało się", że te służby kosztowały więcej niż zarabiały. Wymieniam opony od wielu lat i jeszcze nigdy nie dostałem paragonu za tę usługę. Ta branża to jedna z ostatnich, gdzie nie ewidencjonuje się sprzedaży na kasach, choć taki obowiązek istnieje. Nie może być równych i równiejszych. Teraz na czarnym rynku zostaną tylko lekarze i prawnicy.

  • Odpowiedz Sardonia... wtorek, 11 kwietnia 2017 14:48 Umieszczone przez: Sardonia...

    Tom - bredzisz! Jedna złotówka wydana na Insoekcję Celną przynosiła budżetowi 5 złotych zysku! Nie było w Polsce tak wydajnej służby kontrolnej! Rozwiązała ją w 2002 roku koalicja czerwonych. Inspekcja szykowała wtedy akcję na mafię weglową... Akcja w życie nie weszła... 2 lata później zaczęły się wyłudzenia w VAT, które osiągnęły apogeum w latach 2011 - 2015.

  • Odpowiedz qwe wtorek, 11 kwietnia 2017 15:06 Umieszczone przez: qwe

    to ciekawe jaki koszt wymiany opon teraz?

  • Odpowiedz autorytm wtorek, 11 kwietnia 2017 16:08 Umieszczone przez: autorytm

    płaciłem ostatnio 50 zł i nie dają paragonu to fak

  • Odpowiedz oto patologia państwa wyznaniowego wtorek, 11 kwietnia 2017 16:19 Umieszczone przez: oto patologia państwa wyznaniowego

    powinni skontrolować plebanie, kościelne agendy wykonujące działalność turystyczną pod płaszczykiem kultu (np. wycieczki do Rzymu, czy innego Lichenia...), placówki Caritasu tuczące się publiczną kasą bez specjalnych rygorów podatkowo-skarbowych...

  • Odpowiedz Ula la wtorek, 11 kwietnia 2017 16:35 Umieszczone przez: Ula la

    Takiej armii biurokratów co stworzył Tusk, to świat nie widział. I kto zapyta ile to kosztowało?

  • Odpowiedz Do Sprawiedliwego.... wtorek, 11 kwietnia 2017 17:20 Umieszczone przez: Do Sprawiedliwego....

    ''Odezwał się żul który po wszystko wyciąga rękę, a pracować mu się nie chce. Pamiętam jak trudno mi było znaleźć pomocnika do betoniarki. Stanąłem sam, zaoszczędzilem i o nic nikogo nie proszę. Dla mnie szczęście to to że jestem zdrowy i mogę pracować.''

    Sprawiedliwy - Ty ROBOLU :D

  • Odpowiedz Jon wtorek, 11 kwietnia 2017 19:41 Umieszczone przez: Jon

    I tak ma byc dlaczego ja mam płacic podatki a oni nie.Powinni jeszcze do warsztatów mechaniki samochodowej większosc tez miga sie od wystawienia paragonu.

  • Odpowiedz ekhm wtorek, 11 kwietnia 2017 20:59 Umieszczone przez: ekhm

    Najłatwiej złapać szaraka - za brak paragonu. Po co się wysilać?

  • Odpowiedz filip z konopi wtorek, 11 kwietnia 2017 21:20 Umieszczone przez: filip z konopi

    Do "sprawiedliwy" - trudne czasy to już u nas są od bardzo dawna...Tyle tylko, że kiedyś można było jakoś żyć a dziś - "jak żyć panie premierze"?

  • Odpowiedz u hu hu hu hahahaha środa, 12 kwietnia 2017 07:47 Umieszczone przez: u hu hu hu hahahaha

    wiec was kaczyniak wali az kukle swedza