środa, 12 kwietnia 2017 09:29

Papierosowa kontrabanda w rękach celników [FOTO]

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
Papierosowa kontrabanda w rękach celników [FOTO] fot. KAS
400 tys. sztuk nielegalnych papierosów wpadło w ręce funkcjonariuszy Urzędu Celno - Skarbowego w Łomży. Przewoził je swoją KIA Carnival 57-letni obywatel Polski. Ujawniony towar wypełniał niemal całe auto. Kierowca usłyszał już zarzuty z kodeksu karnego skarbowego. Grozi mu wysoka grzywna.

banerwww4

10 kwietnia br. funkcjonariusze Wydziału Zabezpieczenia Działań Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej i Delegatury Podlaskiego Urzędu Celno - Skarbowego w Łomży, pełniąc służbę pod kątem nielegalnej migracji w powiecie ełckim, przystąpili do kontroli samochodu osobowego marki KIA Carnival na polskich numerach rejestracyjnych. Po otwarciu pojazdu okazało się, że w części bagażowej i na tylnych siedzeniach znajdują się kartony wypełnione nielegalnymi papierosami. W sumie w samochodzie ujawniono blisko 400 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy o szacunkowej wartości ponad 270 tys. zł.

Kontrabanda wraz z samochodem znajduje się w dyspozycji funkcjonariuszy z Placówki SG w Augustowie. Po wykonaniu niezbędnych czynności nielegalny towar zostanie przekazany do Urzędu Celno-Skarbowego w Suwałkach. Kierowca za przewożenie tak dużej ilości papierosów bez znaków akcyzy otrzymał zarzuty z kodeksu karnego skarbowego. Grozi mu wysoka grzywna.

Galeria zdjęć

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu